Ніхто не може повернутися назад і змінити свій старт, але кожен може стартувати зараз і змінити свій фініш.
Коли сім’я вирішує мати дитину, всі уявляють, якою вона буде красивою, розумною, щасливою. Навряд чи чиясь уява малює майбутнього малюка хворим, безпомічним і нещасним. На жаль, життя підносить не тільки приємні сюрпризи. Радість народження може захмаритися повідомленням про хворобу. Серед причин дитячої інвалідності на перше місце виступають захворювання нервової системи, 75% яких виникають в період внутрішньоутробного розвитку або ж у процесі пологів.
Основними причинами захворювань нервової системи у новонароджених та дітей перших років життя є:
асфіксичне і гіпоксичне ураження нервової системи у дітей, матері яких страждали під час вагітності на різні гострі і хронічні захворюваннями;
інфекційні ураження нервової системи плода та новонародженого, народжених жінками з інфекційною патологією під час вагітності та пологів;
вроджені і спадкові захворювання новонароджених.
Значна частина невдач з відновлення здоров’я дітей з ураженням нервової системи обумовлено несвоєчасною діагностикою та пізнім початком лікування. Своєчасна діагностика – запорука подальшого успіху у відновленні пошкодженої нервової системи. Рання діагностика дозволяє скористатися властивістю центральної нервової системи новонародженого – високою нейропластичністю тканин головного мозку. Раннє терапевтичне втручання дозволяє мінімізувати вогнище ураження і попередити виникнення подальших важких рухових та інтелектуальних розладів. Особливо високі відновлювальні можливості пошкодженої нервової системи на першому році життя.
У процесі росту і розвитку дитини на тлі генетичних особливостей і під впливом ряду зовнішніх факторів (стиль життя, особливості харчування, травми, перенесені захворювання) також можуть виникнути захворювання центральної і периферичної нервової системи.
В останні роки все більше дітей і підлітків відчувають біль у спині, при чому дослідження підтверджують, що ці болі найчастіше обумовлені порушенням постави, сколіотичною хворобою, дегенеративно-дистрофічними змінами в міжхребцевих дисках. Більше того, захворювання може швидко прогресувати, в результаті чого вже в підлітковому віці у деяких пацієнтів розвивається міжхребцева грижа.
Лікувальна стратегія і тактика зводиться до раннього призначення патогенетичної комплексної терапії в певній сукупності та послідовності.
У терапії віддається перевага використанню препаратів, що мають високу біологічну активність, основне завдання яких полегшити відновлення структури і функції постраждалих нервових клітин і структур, використавши при цьому величезні відновлювальні резерви організму, що росте.
Метамерні методи лікувального впливу застосовуються в нашій клініці включають в себе:
метамерне введення лікувальних препаратів (мікроін’єкції в певні зони в залежності від характеру пошкодження);
метамерні види точкового масажу;
метамерне тейпування.