вул. Бульварно-Кудрявська
10-Б, Київ
Пн-Пт: 8:30-19:00
Сб: 9:00 - 13:00
Нд: Вихідний
Контакт - центр
044 238 22 31
Доросле відділення
044 272 11 81
Дитяче відділення
044 272 11 82

Про метамерне лікування
(доросле відділення)

Клінічна лікувальна програма

В основі метамерних технологій, розроблених В.А.Берсенєвим, лежить поєднання голкорефлексотерапії градієнтних зон (зон максимальної біологічної активності) ураженого метамера з одночасним введенням лікарських препаратів, що мають нейропротекторну і нейрорегенеративну дію.

Базовим лікарським препаратом є Церебролізин, що являє собою нервові клітини, розщеплені до біологічно активних амінокислот і пептидів. За необхідності застосовуються й інші сертифікаційні препарати з нейротрофічною та нейрометаболічною активністю (Цераксон, вітаміни групи В, Нуклео-ЦМФ, Нейромідин, Кортексин та інші). Таким чином, вводиться фактично «будівельний матеріал» для уражених нервових структур, тим самим покращуючи і нормалізуючи роботу спинномозкових гангліїв – головних ланок в структурі нейрометамеру.

Багаторазове обколювання лікарськими препаратами скомпрометованої зони призводить до того, що в ній нормалізуються всі три типи розладів – сенсорні, рефлекторні і трофічні. В результаті поступово відновлюється чутливість, зменшується біль, а міжхребцевий диск знову відновлює свої природні пружність і міцність. Це пов’язано з поліпшенням нейротрофічних процесів і поліпшенням обміну речовин в ураженому метамері. Вся справа в тому, що завдяки спрямованому лікуванню активізуються «чистильники» організму – моноцити. Їх в периферичній крові від 1 до 8 відсотків від загальної кількості лейкоцитів. Метамерні лікувальні методики мобілізують та активізують моноцити, змушуючи їх зібратися в ураженому метамері.

Для метамерних ін’єкцій використовують одноразові шприці з короткими і тонкими голками, тому болючість лікувальних процедур зведена до мінімуму.

Протипоказань до метамерних ін’єкцій практично немає.
Єдиними протипоказаннями до їх проведення є вагітність на ранніх термінах, психіатричні захворювання та епілепсія.

Сеанси і курси лікування

Регенерація нервової системи – це складний і тривалий процес. Всі тканини організму людини (крім зубів) здатні регенерувати, але в різний час. Шкіра заростає за тижні, кістки зростаються за місяці. А нервова і хрящова тканина, в тому числі, міжхребцевий диск, відновлюються набагато повільніше – за 1,5-2 роки. Ця тема завжди викликала багато суперечок у нейрофізіологів. Всупереч існуючій думці про те, що нервові клітини не відновлюються, насправді існує кілька механізмів регенерації. Дійсно, більшість нейронів не є здатними до поділу, але ж нервові клітини можуть з’явитися і зі своїх попередників. Крім цього, існує поняття «спраутинг» – розростання, розгалуження аксона в місці його пошкодження. Правда, швидкість відновлення обмежується повільними процесами ремієлінізації нервового волокна, і цей процес може розтягнутися на кілька років. Але заперечувати можливості нервової системи до самовідновлення н варто.

Ключову роль у відновленні пошкодженого міжхребцевого диска відіграє трофічна функція нервових структур (гангліїв) відповідного сегмента спинного мозку (метамера). Покращуючи обмінні процеси в нервовій тканині за допомогою метамерних технологій, можна сприяти якнайшвидшій регенерації структур хребта і суглобів верхніх та нижніх кінцівок.

Лікування в нашій клініці може тривати від 1,5 до 2-х років в залежності від складності захворювання, розповсюдження дегенеративно-дистрофічних процесів, розвитку вторинних нейротрофічних і психоемоційних порушень.

За цей час пацієнт проходить 2 – 4 курси метамерних ін’єкцій з тривалими інтервалами між ними (від 3-х до 6 місяців) – все це вирішується в індивідуальному порядку і залежить від безлічі факторів (від самопочуття пацієнта, стадії захворювання, супутньої патології і т.д. )

Попередня кількість процедур (сеансів) визначається після первинної лікарської консультації, збору анамнезу, клінічного неврологічного огляду пацієнта, ознайомлення з медичною документацією. Тривалість 1 курсу зазвичай залежить від стадії і ступеню (від «занедбаності») дегенеративних процесів, віку пацієнта, швидкості обмінних процесів, його супутніх захворювань, способу життя. У більшості випадків 1 курс складається з 15-20 процедур, а всі наступні – з 10-12 (тобто вже значно коротше).
Це пояснюється тим, що на повторних курсах, як правило, пацієнти відчувають себе набагато краще, досягається клінічна ремісія захворювання, і багато процедур проводяться лише з профілактичною метою.

Сеанси лікування тривають 5-10 хвилин і проводяться лікарем в спеціально обладнаних маніпуляційних кабінетах. При гострому болю лікувальні сеанси проводяться щодня, при хронічному – 2-3 рази на тиждень, іноді – 1 раз на тиждень.

Домашня програма лікування

Після проходження клінічної лікувальної програми (курсу метамерних ін’єкцій) настає етап домашньої програми лікування (етап реабілітації). Вона розробляється для кожного пацієнта індивідуально з урахуванням стадій розвитку дегенеративно-дистрофічних захворювань опорно-рухового апарату, супутньої соматичної патології, віку пацієнта, ряду інших причин і факторів. Дані рекомендації видаються в письмовому вигляді пацієнту під час першого курсу лікування і на найближчі кілька років стають керівництвом по самостійному застосуванню фізіотерапевтичних методів реабілітації в домашніх умовах.

Також в рекомендаціях міститься докладна схема прийому медикаментозних препаратів, складена лікарем. Особливе місце в рекомендаціях займає схема метамерної точкової акупресури (масажу), яка має потужний рефлексогенний вплив на структури метамерів в домашніх умовах. Після кожного курсу лікування рекомендації коригуються і знову видаються пацієнту для в їх виконання.

Програма домашнього лікування проста, ефективна і не вимагає спеціальної попередньої підготовки і знань.

Найголовніше – це сумлінно виконувати рекомендації лікаря, зазначені в графіку призначень, і дотримуватися певної послідовності та періодичності лікувальних процедур.

Всі пацієнти нашої клініки мають можливість відвідати лекцію про домашню програму реабілітації. Дана лекція проводиться лікарем БЕЗКОШТОВНО.

В рамках лекції висвітлюються такі питання:

  1. Обговорення всіх методів лікувального впливу, які застосовуються поза межами клініки, їх необхідність та послідовність виконання. Вплив через всі 7 тканин метамера (дерматом, міотом, склеротом, ентеротом, вазотом, глотом, нейротом).
  2. Антиагрегантна, лімфодренажна, хондропротекторна терапія в комплексному лікуванні захворювань хребта і суглобів.
  3. Доцільність застосування ортопедичних пристосувань (шийних фіксаторів, поперекових корсетів, реклінаторів), техніка використання, час носіння, актуальність.
  4. Санаторно-курортне лікування, методи фізіотерапії, лікувальна фізкультура як необхідні ланки в період реабілітації. Показання, протипоказання.
  5. метамерними масаж, його доцільність і необхідність, техніка проведення, види масажерів.

Фахівці із Всесвітньої Організації Охорони Здоров’я (ВООЗ) стверджують, що лише 10% здоров’я людини залежить від стану медичної допомоги, ще 10%  – від спадковості і стільки ж – від навколишнього середовища. Решта 70% цілком і повністю залежать від ставлення людини до власного здоров’я.

Тому ми активно залучаємо пацієнта до активного лікувального процесу, щоб спонукати його бути здоровим, відмовитися від багатьох згубних звичок, по-новому поглянути на свою хворобу і вміти протистояти загостренням захворювання. Адже в результаті лікування повинен бути зацікавлений, в першу чергу, сам пацієнт.

Ефективність лікування

Багаторічний практичний досвід застосування метамерних технологій доводить, що ця унікальна авторська методика, розроблена заслуженим лікарем України, Володимиром Андрійовичем Берсенєвим, по праву вважається ефективним методом лікування захворювань хребта і нервової системи.

Наш досвід дозволяє з упевненістю стверджувати, що після лікування при дотриманні всіх лікарських рекомендацій в періоди між курсами лікування пацієнт може позбутися больових синдромів і повернутися до повноцінного активного життя.

Люди, які звикли жити з постійним болем, через деякий час після початку лікування відзначають значне поліпшення самопочуття, а через 1,5 роки – забувають про нього зовсім. Але такі відмінні результати лікування спостерігаються тільки в тому випадку, якщо пацієнт твердо і остаточно вирішив одужати і докладає до цього максимум зусиль зі свого боку. Слід зазначити, що ефективність лікування напряму залежить від безлічі факторів: від віку і способу життя пацієнта, від супутньої патології, від ступеню «занедбаності» захворювання і його тривалості. У більшості випадків вдається досягти позитивного лікувального ефекту. За статистикою у 26% пацієнтів настає стійка ремісія захворювання, у 55% ​​- позитивна динаміка, у 5,6% – значні поліпшення і у 2,4% – відносні поліпшення.

 

 

 

Доросле відділення
Про метамерне лікування Необхідні документи Запитання та відповіді
Що ми лікуємо
Остеохондроз хребта

Остеохондроз хребта – це хронічний процес дистрофії міжхребцевих дисків, що виявляється у зниженні їх еластичності і гідрофільності (диски ніби всихають, зменшується їх висота). Через втрату рідини диски втрачають свою амортизуючу функцію, і хребет вже не в змозі витримувати колишні навантаження. Фіброзна оболонка диска стоншується і пошкоджується, в ній виникають мікротріщини і розриви, через які вміст пульпозного ядра диска може виходити назовні.

Детальніше
Остеохондроз шийного відділу хребта

Шийний відділ хребта – це найбільш вразлива частина хребетного стовпа, що обумовлено анатомічними особливостями шийних хребців. Хребці шийного відділу відрізняються підвищеною мобільністю, вони легко піддаються зсувам у результаті навантажень або травм, а також досить швидко піддаються дегенеративно-дистрофічним змінам.

Детальніше
Остеохондроз грудного відділу хребта

Остеохондроз в грудному відділі хребта зустрічається значно рідше, ніж в попереково-крижовому та шийному відділах, але заслуговує окремого опису. Грудний відділ хребта є найменш рухомим в порівнянні з іншими відділами і найбільш захищеним за допомогою ребер і грудини. В даному відділі найрідше утворюються випинання міжхребцевих дисків, і вони рідко досягають великих розмірів.

Детальніше
Остеохондроз поперекового відділу хребта

Напевно кожна доросла людина чула таке слово як «остеохондроз», але не всі остаточно розуміють, що ж це таке насправді. Ми допоможемо Вам розібратися, що ж таке остеохондроз поперекового відділу хребта і як його лікувати.

Детальніше
Спондильоз

Спондильоз хребта – це хронічне захворювання, при якому відбувається розростання кісткової тканини на поверхні тіл хребців, що призводить до їх деформації.

Детальніше
Спондилоартроз

Спондилоартроз (spondylarthrosis) — это хроническое дегенеративно-дистрофическое заболевание фасеточных межпозвонковых суставов. В основе спондилоартроза лежит поражение всех структур сустава: суставного хряща, субхондральных отделов кости, связок и капсул сустава, коротких мышц, окружающих сустав.

Детальніше
Лікування міжхребцевої грижі

Грижа міжхребцевого диска є одним з ускладнень остеохондрозу хребта і являє собою максимальний ступінь випинання пульпозного ядра диска з розривом його зовнішньої оболонки. Простір між дисками називають «міжхребцевим». Також люди часто використовують термін «хребетна грижа» або ж «грижа хребців».

Детальніше
Сколіотична хвороба, сколіоз

У грецькій мові є слово «сколіос», яке перекладається як «кривий». Цим словом медики позначають викривлення хребетного стовпа. Причому не будь-яке викривлення, а саме бічне відхилення вертикальної осі хребта.

Детальніше
Захворювання суглобів

Артроз суглобів – широко поширене захворювання. Більш правильно називати його остеоартрозом, так як при цій хворобі суглобів уражається не тільки хрящова тканина суглоба, але й кісткова. Основною відмінністю артрозу від артриту є те, що в основі захворювання лежить не запалення суглоба, а дегенеративні процеси, що протікають в ньому. Артроз суглобів проявляється болем в суглобі, що посилюється при русі, і розвитком малорухливості в ушкодженому суглобі. В деяких випадках артроз суглобів призводить до повної втрати рухливості та інвалідності пацієнта.

Детальніше
Невралгії

Невралгія – це яскраво виражений симптом запалення нерва. Являє собою нападопоподібний гострий, пекучий або тупий ниючий біль в зоні іннервації ураженого нерва. У перекладі з грецької мови цей термін означає «біль у нерві». Всі функції при цьому у нерва зберігаються.

Детальніше
Невропатії

Невропатії (нейропатії) – це збірний неврологічний термін, що позначає різні дегенеративно-дистрофічні ураження периферичних нервів. Це узагальнююче поняття, що об’єднує різноманітні форми і варіанти уражень нервів, і це пояснює широку поширеність даної патології. Цей термін неоднозначний, багато фахівців його застосовують тільки для позначення незапальних змін нервів. У дитячій неврології під поняттям «невропатія» мається на увазі підвищена дитяча збудливість у поєднанні з втомлюваністю.

 

Детальніше
Невропатія лицьового нерва

Невропатія лицьового нерва найчастіше виникає в результаті переохолодження, лицьової травми, перенесеного інфекційного захворювання, стресових ситуацій, на тлі ослабленого імунітету. Може розвинутися як ускладнення отиту, тимпаніту, паротиту, захворювань зубів, діабету, перенесеної герпетичної інфекції. Найуразливішою ділянкою лицьового нерва вважається його відрізок, розташований у вузькому звивистому каналі (в пірамідці скроневої кістки) довжиною близько 3 см. 

Детальніше
Невропатія трійчастого нерва

Невропатія трійчастого нерва найчастіше розвивається після стоматологічних процедур, протезування, щелепно-лицьових операцій або травм, а також в результаті переохолодження, перенесених інфекцій, пухлинних процесів.

Детальніше
Невропатія променевого нерва

Серед усіх видів невропатій верхніх кінцівок найпоширенішою є саме невропатія променевого нерва. Невропатія може виникнути після глибокого сну, якщо людина спала на твердій поверхні, поклавши при цьому руку під голову.

Детальніше
Невропатія ліктьового нерва

Невропатія ліктьового нерва проявляється в порушенні його функції в результаті компресії нервового стовбура у вузьких кістково-м’язових каналах в області ліктьового суглоба і на кисті або ж в результаті травми (розтягнення, надрив ліктьового нерва) при вивихах і підвивихах в ліктьовому суглобі. Невропатія, що виникла при здавлюванні нерва в кубітальному каналі, відома ще під назвою «синдром кубітального каналу».

Детальніше
Невропатія серединного нерва

Невропатія серединного нерва – це ураження серединного нерва, що проявляється виникненням чутливих і рухових розладів у зоні його іннервації (в 1, 2 і 3 пальцях рук).

Детальніше
Невропатія сідничного нерва

Невропатія сідничного нерва – одна з найпоширеніших мононевропатій нижніх кінцівок. Вона полягає в пошкодженні сідничного нерва і формуванні ряду рухових і чутливих порушень його функції.

Детальніше
Невропатія малогомілкового нерва

Невропатія малогомілкового нерва виникає при травмуванні або компресії нервового стовбура на будь-якій ділянці ходу нерва на гомілки. Це найчастіший вид нейропатії нижніх кінцівок. Травма нерва настає при переломах малогомілкової кістки, коли він травмується кістковими уламками. 

Детальніше
Невропатія великогомілкового нерва

Невропатія великогомілкового нерва часто спостерігається при переломах кісток гомілки, вивиху гомілковостопного суглоба, розтягненні і пошкодженні зв’язок стопи. Повторні спортивні травми стопи, захворювання колінного і гомілковостопного суглоба, порушення обміну речовин і розладу кровообігу нерва часто призводять до даного виду невропатії.

Детальніше
Міалгії (фіброміалгії), міозити, міофасціальний синдром

Міалгії (фіброміалгії), міозити, міофасціальний синдром – захворювання, головним симптомом яких є виражений м’язовий біль різної локалізації та походження. М’язові болі можуть виникати в силу різних причин:

  1. застійні явища в м’язових тканинах;
  2. гіпертонус м’язів (стійкий м’язовий спазм);
  3. удари і розтяги;
Детальніше
Захворювання вегетативної нервової системи

Вегетативная нервная система (синоним «автономная» нервная система) — это часть нервной системы, которая обеспечивает сбалансированную работу всех внутренних органов и поддерживает постоянство внутренней среды человека.Она отвечает за иннервацию желез внешней и внутренней секреции…

Детальніше
Додаткові послуги
Прийом логопеда

Мовлення – це відображення мислення, це система. Якщо є проблеми з усним мовленням, то будуть труднощі і з оформленням думок, умінням аналізувати, міркувати, вибудовувати логічні ланцюжки, проблеми з читанням і письмовим мовленням. Достатньо порушення в одній мовленнєвій ланці, щоб вся система почала функціонувати неправильно.

Детальніше
Метамерний масаж

О несомненной пользе массажа написано уже немало статей, и уже давно известно, что это одно из средств оздоровления, наряду с занятиями спортом, правильным питанием. Массаж помогает быстро восстановиться после стресса и избежать заболеваний, связанных с постоянным нервным напряжением, обезболивает болевые точки, расслабляет напряженные мышцы.

Детальніше
Консультація психолога - Ваш шанс змінити життя на краще

Якщо Ви відчуваєте, що НЕ справляєтеся зі своїми психологічними проблемами, що життя забарвлене ​​в чорні фарби, якщо Вас нічого НЕ радує і НЕ мотивує, і Ви не знаєте, як собі допомогти – запишіться на консультацію психолога в «Медичний центр Берсенєва».

Детальніше
Прийом сімейного лікаря

У «Медичному центрі Берсенєва» всі пацієнти можуть отримати кваліфіковану індивідуальну консультацію сімейного лікаря Петлицької Вікторії Віталіївни, фахівця з багаторічним досвідом роботи в цій галузі.

Вікторія Віталіївна пройшла спеціальну багатопрофільну підготовку за фахом «сімейна медицина».

Детальніше
Інфузійна терапія

Інфузійна терапія (внутрішньовенне введення в організм розчинів різних лікарських препаратів). На даний час є одним з найважливіших лікувальних заходів, покликаних вирішувати широкий спектр медичних завдань. Даний метод лікування існує з 30-х років XIX століття. Цей спосіб лікування дозволяє досягти швидкого терапевтичного ефекту, так як ліки потрапляють безпосередньо в кров’яне русло, а також дозволяє більш ефективно контролювати його дію.

Детальніше
Кінезіотейпінг

Кінезіотейпування – це накладення і фіксація на кілька днів на шкірі дитини спеціальних еластичних стрічок з метою забезпечення фізіологічних рухів суглобів і м’язів, активуючи процеси відновлення і контролю над рухом.

Кінезіотейпи – це еластичні бавовняні стрічки, покриті гіпоалергенним клеєм на акриловій основі.

Детальніше
Виготовлення ортезу

В нашем Медицинском Центре Вы можете получить изготовить индивидуальные ОРТЕЗЫ из термопластичного низкотемпературного материала.

Ортезы — это специальные ортопедические приспособления, предназначенные для коррекции, стабилизации и компенсации нарушений опорно-двигательной системы. Ортезы обеспечивают защиту и разгрузку суставов, создавая для них внешнюю поддержку. Ортезы -незаменимые помощники в лечении и реабилитации.

Детальніше
Заняття по нейрокоррекціі

Нейропсихолог не тільки вивчає зв’язок мозку і психічних процесів, але і знає, які структури мозку і яким чином забезпечують правильну мову, гарну пам’ять і сприйняття, вміння контролювати власну поведінку, утримувати увагу, високу стійкість до стресів, і інше.

Детальніше
Логопедичний масаж

Масаж артикуляційного апарату або логопедичний масаж – це метод механічного впливу, який змінює стан м’язів, нервів, кровоносних судин і тканин артикуляційного апарату.

Детальніше
Лікар Берсенєв пояснює
Подвійна геміплегія, як одна з форм ДЦП
Подвійна геміплегія, як одна з форм ДЦП
Подвійна геміплегія – найбільш рідкісна форма ДЦП. Вона зустрічається у 1,9% хворих. Найпоширеніша форма – спастична диплегія. Найчастіше страждає рухова функція, у деяких дітей – інтелектуальні здібності.
Геміпаретична форма ДЦП
Геміпаретична форма ДЦП
Геміпаретична форма – одна з форм ДЦП, що найбільш часто зустрічаються. Захворювання виникає внаслідок неправильного внутрішньоутробного розвитку, що призводить до пошкодження головного мозку.
Атонічно-астатична форма ДЦП
Атонічно-астатична форма ДЦП
Ця форма дитячого церебрального паралічу має кілька назв: атонічна, атонічно-астатична, атактична. Нарівні з подвійною геміплегією вона є однією з найбільш рідкісних і складних в лікуванні форм.
ДЦП: спастична диплегія
ДЦП: спастична диплегія
Спастична диплегія – це найпоширеніша форма ДЦП. Вона діагностується у 40% пацієнтів, в основному у недоношених дітей. Для цього захворювання найбільш характерним є порушення роботи рук і ніг, тобто тетрапарез, проте ноги страждають більше ніж руки.
Артроз колінного суглоба
Артроз колінного суглоба
Артроз колінного суглоба – захворювання, при якому страждають усі елементи суглоба, але найбільшому ураженню піддається хрящ. Цей тип артрозу – найпоширеніший. Ще одна назва хвороби – гонартроз.
Артроз плечового суглоба симптоми, діагностика, методи лікування
Артроз плечового суглоба симптоми, діагностика, методи лікування
Артроз плечового суглоба – це захворювання, для якого характерна деградація, зношеність і руйнування хряща, а також прилеглих кісткових тканин. Хворобу також називають адгезивним капсулітом, плечолопатковим поліартрозом, синдромом «замороженого» плеча.
Протрузії і грижі міжхребцевих дисків: в чому різниця. Діагностика і методи лікування
Протрузії і грижі міжхребцевих дисків: в чому різниця. Діагностика і методи лікування
Міжхребцевий диск – це елемент хребетного стовпа, який амортизує тиск, що виникає під час руху людини та інших фізичних навантаженнях. Він коректно виконує свою функцію лише в тому випадку, якщо займає чітко визначену природою позицію.
Спінальна м'язова атрофія
Спінальна м'язова атрофія
Спинальная м’язова атрофія (СМА) – важке нервово-м’язову захворювання, обумовлене ураженням рухових нейронів (мотонейронів), які розташовані в передніх рогах спинного мозку, а також нейронів рухових ядер в стовбурі мозку.
Спінальна аміотрофія Кеннеді
Спінальна аміотрофія Кеннеді
Спінальна аміотрофія Кеннеді – генетичне захворювання, для якого характерне ураження мотонейронів. Це великі нервові клітини, що відповідають за підтримку м’язового тонусу і моторну координацію.
Міодистрофія Дюшена
Міодистрофія Дюшена
Міодистрофія Дюшена належить до Х-зчеплених захворювань та характеризується швидким прогресуванням м’язової дистрофії.  Дане захворювання спричиняється мутацією в гені дистрофіну, що знаходиться на Х хромосомі.
Біль в попереку у підлітка
Біль в попереку у підлітка
У підлітка періодично болить в попереку. Більшість батьків думають, що дитина потягнув м’яз або втомився. В першу чергу, це проблеми з хребтом. Поперековий ювенільний остеохондроз має схожу клінічну картину із захворюванням дорослих.
Головні болі у дитини 10 років
Головні болі у дитини 10 років
Головні болі у дитини 10 років: причини, симптоми, що робити в такому випадку. У дитини 10 років часто болить голова, можливе запаморочення. Більшість батьків думає, що дитина втомилася або застудилася. А це може бути один із симптомів СВД. Розглянемо ближче, чому болить голова у дитини 10 років.
Покоління «з похиленою головою»
Покоління «з похиленою головою»
Сучасна людина вже не уявляє свого життя без смартфона, планшета, ноутбука – за допомогою цих пристроїв ми отримуємо нову інформацію, читаємо книги, слухаємо музику, спілкуємося з друзями, оплачуємо рахунки, здійснюємо покупки і багато іншого. Ми проводимо в Інтернеті в середньому від 2 до 5 годин в день, а фрілансери (люди, що працюють дистанційно через Інтернет) і по 10-12 годин.
Дитина не говорить реченнями
Дитина не говорить реченнями
Дитина не говорить реченнями. Що робити? Які причини? У нормі формування мови у дитини проходить кілька стадій. Причиною затримки розвитку дитини може стати затримка психомовленєвого розвитку дитини.
VR On

Онлайн консультація

Оплата консультації