вул. Бульварно-Кудрявська
10-Б, Київ
Пн-Пт: 8:30-17:00
Сб: 9:00 — 13:00
Нд: Вихідний
Контакт - центр
Доросле відділення
044 272 11 81
Дитяче відділення
044 272 11 82

Ювенільний остеохондроз

Остеохондроз позвоночника у детей и подростков

Ювенільний (підлітковий, юнацький) остеохондроз – це захворювання, в основі якого лежать дегенеративно-дистрофічні зміни міжхребцевих дисків у підлітковому віці. Ці зміни обумовлені швидким ростом підлітків, можливими порушеннями процесу формування скелету, а також неадекватними фізичними навантаженнями на зростаючий хребет. Остеохондроз може розвиватися, якщо дитина часто носить важку сумку чи рюкзак на одному плечі, а також якщо вона довго і неправильно сидить під час навчання в неприродному положенні.

Раніше остеохондроз хребта вважали саме віковим захворюванням. До невролога з приводу болів у спині звертались люди старше 45 років. Але за останнє десятиліття захворювання хребта значно «помолодшали», і все більше дітей і підлітків на прийомі лікаря скаржаться на болі у спині, і як виявляється, причиною цьому є саме остеохондроз.

Симптоми ювенільного остеохондрозу

Ювенільний остеохондроз протікає інакше, ніж у дорослих. Основними скаргами при шийному остеохондрозі у дітей є часті запаморочення, періодичні головні болі, що супроводжуються нудотою і блюванням, швидкою втомлюваністю від розумових навантажень, раптовою непритомністю, тобто в клінічній картині переважають саме судинні порушення, пов’язані з порушенням кровообігу в системі хребцевих артерій.

Зміни в шийному і поперековому відділах хребта, як правило, не супроводжуються гострим больовим синдромом. Діти скаржаться на ниючий, слабко виражений біль у шиї або попереку. Важливою відмінною рисою є також той факт, що у дітей внаслідок остеохондрозу практично ніколи не спостерігаються рухові розлади й розлади чутливості, а також порушення функцій органів малого тазу. Діагностика шийного ювенільного остеохондрозу ускладнена тим, що спочатку у дітей розвиваються судинні розлади, і тільки через деякий час до них приєднується біль в шийному відділі хребта. Тому до постановки правильного діагнозу дитина вже встигає побувати у багатьох спеціалістів і безуспішно «полікуватися». А остеохондроз тим часом продовжує розвиватися, і досить часто у дітей шкільного віку на МРТ вже діагностуються протрузії та грижі міжхребцевих дисків. Тому якщо дитина часто скаржиться на головні болі, втомлюваність, непритомності, запаморочення, це повинно насторожити батьків.

Для остеохондрозу грудного відділу характерні періодичні болі в грудях, в лівому боці, у верхніх відділах живота, які можуть симулювати захворювання внутрішніх органів. У таких дітей гастроентерологи і педіатри помилково діагностують гастрит, панкреатит, дискінезію жовчно-видільних шляхів. А така скарга як утруднене дихання змушує приходити дітей до кардіолога, пульмонолога.

А ось поперековий ювенільний остеохондроз має схожу клінічну картину із дорослими захворюваннями. Але все-таки існують певні особливості перебігу, які ускладнюють діагностику. Для больових синдромів, що виникають на фоні остеохондрозу, характерна нечітка клінічна картина і нечіткість симптоматики, що призводить до складнощів у диференційній діагностиці і постановки неправильного діагнозу.

Діагностика ювенільного остеохондрозу

Найважливішим методом діагностики завжди залишається ретельний огляд пацієнта. Огляд повинен відбуватися в усіх положеннях: стоячи, лежачи, сидячи, в русі і нахилах. Невролог звертає увагу на поставу дитини, на розташування лопаток, плечей, розташування середньої лінії спини. Під час огляду також можна виявити м’язове напруження в певних зонах і ділянці локального болю.

Крім того, на допомогу лікарю-неврологу приходить рентгенологічне обстеження хребта. Типові для остеохондрозу рентгенологічні ознаки (звуження міжхребцевих проміжків, наявність остеофітів) у дітей виявляються значно рідше. Дуже часто на знімку можна виявити грижі Шморля (хрящові вузли в тілах хребців), розташовані поодиноко чи групами.

Профілактика ювенільного остеохондрозу хребта

Профілактика остеохондрозу повинна здійснюватися вже в ранньому віці, враховуючи малорухливий спосіб життя сучасних дітей та прив’язаність до комп’ютерів і планшетів. Особливу увагу слід приділити профілактиці за наявності у дитини певної схильності до захворювань хребта. До таких факторів належать аномалія розвитку хребцевого стовбура, дегенеративно-дистрофічні захворювання опорно-рухового апарату у батьків, вроджена або набута функціональна недостатність хрящової тканини. Бажано періодично проходити профілактичний огляд у лікарів (двічі на рік).

Такі діти повинні регулярно займатися оздоровчою гімнастикою, помірною лікувальною фізкультурою, плаванням, при цьому велику увагу слід приділяти укріпленню м’язового корсету спини, що дозволить хребту знаходитися в правильному фізіологічному положенні, тим самим знімаючи з нього надмірне навантаження.

Слід привчити дитину правильно піднімати важкі предмети, уникати переохолоджень, часто змінювати положення тіла під час навчання, довго не сидіти в одному положенні. Безумовно, дитина сама не в змозі контролювати виконання всіх рекомендацій, тому вся відповідальність лягає на плечі батьків.

Також необхідно звернути увагу на харчування дитини – воно має бути збалансованим, різноманітним, багатим на білки, кальцій, вітаміни і мікроелементи, які так необхідні для правильного росту скелету.

Лікування ювенільного остеохондрозу

Лікування остеохондрозу обов’язково має бути комплексним і тривалим, його необхідно починати якомога раніше. Це трудомісткий і важливий процес, адже від нього безпосередньо залежить гармонійний розвиток всього дитячого організму, постава дитини, її здоров’я. Лікування в першу чергу повинне починатися з корекції способу життя дитини і її маси тіла.

В «Медичному центрі Берсенєва» для лікування ювенільного остеохондрозу застосовують унікальні метамерні технології. Фахівці клініки розробляють індивідуальну лікувальну програму для кожної дитини. Всі процедури проводяться в певній послідовності і лише за призначенням лікаря.

Сеанси метамерних ін’єкцій, які проводять лікарі-неврологи, являють собою багаторазове обколювання певних зон лікарськими препаратами з нейротрофічною дією. В результаті такого лікувального впливу відбувається нормалізація сенсорних, рефлекторних і трофічних розладів в даному метамері. Тим самим відбувається лікування остеохондрозу і відновлення пошкоджених міжхребцевих дисків.

В комплексну програму лікування входить також метамерний точковий масаж, що безпосередньо впливає на основні рефлексогенні зони скомпрометованого метамеру. Крім цього, він позитивно впливає на функції різних органів і систем, які знаходяться «під контролем» певного нейрометамеру. Метамерний точковий масаж проводять в масажному кабінеті фахівці нашої клініки, які пройшли спеціалізоване навчання.

Слід пам’ятати, що лікування ювенільного остеохондрозу – тривалий процес, так як строки відновлення хрящової тканини (міжхребцевих дисків) залежать від швидкості біологічних і фізіологічних процесів в організмі. Зупинити процес остеохондрозу і відновити пошкоджені диски реально за допомогою метамерних технологій, які застосовуються в «Медичному центрі Берсенєва». При рано початому лікуванні вдається призупинити розвиток захворювання й утворення деформацій хребта.

Записатися на діагностику й лікування ювенільного остеохондрозу ви можете за телефоном дитячого відділення (044) 272-11-82 або за телефоном контакт-центру (044) 238-22-31.

Вартість лікування з додатковими послугами
КОНСУЛЬТАЦІЙНИЙ ПРИЙОМ
Неврологічний огляд дитячим лікарем-неврологом Кулик В.О. (тривалість 60 хв.)
Неврологічний огляд дитячим лікарем-неврологом Стецюком Р.А. (тривалість 60 хв.)
Інтерпретація результатів аналізу генетичного секвенування (неврологічна панель) лікарем-неврологом Стецюком Р.А.
Неврологічний огляд дитини / підлітка (тривалість 60 хв.)
Онлайн рекомендації лікаря-невролога по домашньому лікуванню (тривалість30 хв.)
Неврологічний огляд перед курсом масажу (тривалість 20 хв.)
Прийом лікаря-невролога за результатами обстежень (тривалість 20 хв.) протягом 2-х місяців після очної консультації
Неврологічний огляд дитини / підлітка, який знаходиться на домашньому лікуванні (тривалість 20 хв.) що проходить метамерне лікування (протягом 1 року)
Неврологічний огляд дитини / підлітка, який знаходиться на домашньому лікуванні (тривалість 40 хв.) протягом 1 року
Індивідуальна програма домашнього лікування дитини / підлітка
Продовження індивідуальної програми домашнього лікування дитини / підлітка
Прийом нейропсихолога - логопеда (тривалість 60 хвилин)
Заняття з психологом (тривалість 60 хвилин)
Нейрокорекційне заняття (тривалість 60 хвилин)
Корекційне заняття з психологом (тривалість 40 хвилин)
АМБУЛАТОРНЕ ЛІКУВАННЯ
Сеанс амбулаторного лікування нейрометамерної рефлексотерапії й метамерного введення лікарських препаратів дитини/підлітка з остеохондрозом хребта
(1 неврологічний синдром)
Сеанс амбулаторного лікування нейрометамерної рефлексотерапії й метамерного введення лікарських препаратів дитини/підлітка з остеохондрозом хребта
(2 неврологічні синдроми)
Сеанс амбулаторного лікування нейрометамерної рефлексотерапії й метамерного введення лікарських препаратів дитини/підлітка з остеохондрозом хребта
(3 неврологічні синдроми)
Сеанс амбулаторного лікування нейрометамерної рефлексотерапії й метамерного введення лікарських препаратів дитини/підлітка з остеохондрозом хребта
(4 неврологічні синдроми)
Сеанс амбулаторного лікування нейрометамерної рефлексотерапії й метамерного введення лікарських препаратів дитини/підлітка з остеохондрозом хребта
(5 неврологічних синдромів)
Сеанс амбулаторного лікування нейрометамерної рефлексотерапії й метамерного введення лікарських препаратів дитини/підлітка з остеохондрозом хребта
(6 неврологічних синдромів)
Сеанс амбулаторного лікування нейрометамерної рефлексотерапії й метамерного введення лікарських препаратів дитини/підлітка з остеохондрозом хребта
(7 неврологічних синдромів)
Сеанс амбулаторного лікування нейрометамерної рефлексотерапії й метамерного введення лікарських препаратів дитини/підлітка з остеохондрозом хребта
(8 неврологічних синдромів)
Сеанс амбулаторного лікування нейрометамерної рефлексотерапії й метамерного введення лікарських препаратів дитини/підлітка з остеохондрозом хребта
(9 неврологічних синдромів)
Сеанс амбулаторного лікування нейрометамерної рефлексотерапії й метамерного введення лікарських препаратів дитини/підлітка з остеохондрозом хребта
(Більше 9 неврологічних синдромів)
*** Вартість визначається додатково
Сеанс амбулаторного лікування нейрометамерної рефлексотерапії й метамерного введення лікарських препаратів дитини / підлітка з порушенням постави
Сеанс амбулаторного лікування нейрометамерної рефлексотерапії і метамерного введення лікарських препаратів дитини / підлітка з ураженням нервової системи (1 неврологічний синдром)
Сеанс амбулаторного лікування нейрометамерної рефлексотерапії і метамерного введення лікарських препаратів дитини / підлітка з ураженням нервової системи (2 неврологічні синдроми)
Сеанс амбулаторного лікування нейрометамерної рефлексотерапії і метамерного введення лікарських препаратів дитини / підлітка з ураженням нервової системи (3 неврологічні синдроми)
Сеанс амбулаторного лікування нейрометамерної рефлексотерапії параорбітальної зони (з введенням лікарських препаратів)
ДОДАТКОВІ ПОСЛУГИ
Кінезіотейпінг (1 зона)
ДІАГНОСТИКА
Відео електроенцефалограма стандартна
Відео електроенцефалограма пролонгована
Відео електроенцефалограма денного сну
Електронейроміографія стимуляційна
Електронейроміографія стимуляційна верхніх і нижніх кінцівок
Електроміографія голкова
Електроміографія голкова верхніх та нижніх кінцівок
Електронейроміографія стимуляційна та голкова
Електронейроміографія стимуляційна та голкова верхніх та нижніх кінцівок
Дуплексне сканування судин голови та шиї
Дуплексне сканування судин шиї
Ехокардіографія
Дуплексне сканування периферичних артерій
Дуплексне сканування периферичних вен
Дуплексне сканування периферичних артерій та вен
УЗД нирок та сечового міхура
УЗД молочних залоз
УЗД нирок
УЗД нирок та наднирників
УЗД нирок та ниркових артерій
УЗД органів малого тазу (у жінок)
УЗД органів сечовидільної системи (нирки, сечовід, сечовий міхур, передміхурова залоза у чоловіків)
УЗД органів черевної порожнини (печінка, жовчний міхур, підшлункова залоза, селезінка)
УЗД органів черевної порожнини та заочеревного простору (печінка, жовчний міхур, підшлункова залоза, селезінка, нирки)
УЗД передміхурової залози (абдомінальне)
УЗД органів калитки
УЗД щитоподібної залози
УЗД плевральної порожнини
УЗД легень
УЗД м’яких тканин
УЗД лімфатичних вузлів
УЗД суглобів 2 симетричні
УЗД одного суглоба
ВИГОТОВЛЕННЯ ОРТЕЗУ ТА ФІКСАТОРА
Виготовлення ОРТЕЗУ на гомілковостопний суглоб з термопластичного низькотемпературного матеріалу
Розмір 1
Виготовлення ОРТЕЗУ на гомілковостопний суглоб з термопластичного низькотемпературного матеріалу
Розмір 2
Виготовлення ОРТЕЗУ на гомілковостопний суглоб з термопластичного низькотемпературного матеріалу
Розмір 3
Виготовлення ОРТЕЗУ на гомілковостопний суглоб з термопластичного низькотемпературного матеріалу
Розмір 4
Виготовлення ОРТЕЗУ на гомілковостопний і колінний суглоби з термопластичного низькотемпературного матеріалу
Розмір 1
Виготовлення ОРТЕЗУ на гомілковостопний і колінний суглоби з термопластичного низькотемпературного матеріалу
Розмір 2
Виготовлення ОРТЕЗУ на гомілковостопний і колінний суглоби з термопластичного низькотемпературного матеріалу
Розмір 3
Виготовлення ОРТЕЗУ на гомілковостопний і колінний суглоби з термопластичного низькотемпературного матеріалу
Розмір 4
Виготовлення ОРТЕЗУ на колінний суглоб з термопластичного низькотемпературного матеріалу
Розмір 1
Виготовлення ОРТЕЗУ на колінний суглоб з термопластичного низькотемпературного матеріалу
Розмір 2
Виготовлення ОРТЕЗУ на колінний суглоб з термопластичного низькотемпературного матеріалу
Розмір 3
Виготовлення ОРТЕЗУ на колінний суглоб з термопластичного низькотемпературного матеріалу
Розмір 4
Виготовлення ОРТЕЗУ на променево-зап’ястний суглоб з термопластичного низькотемпературного матеріалу
Розмір 1
Виготовлення ОРТЕЗУ на променево-зап’ястний суглоб з термопластичного низькотемпературного матеріалу
Розмір 2
Виготовлення ОРТЕЗУ на променево-зап’ястний суглоб з термопластичного низькотемпературного матеріалу
Розмір 3
Виготовлення ОРТЕЗУ на променево-зап’ястний суглоб з термопластичного низькотемпературного матеріалу
Розмір 4
Виготовлення ортезу на променево-зап’ястний та ліктьовий суглоби з термопластичного низькотемпературного матеріалу
Розмір 1
Виготовлення ортезу на променево-зап’ястний та ліктьовий суглоби з термопластичного низькотемпературного матеріалу
Розмір 2
Виготовлення ортезу на променево-зап’ястний та ліктьовий суглоби з термопластичного низькотемпературного матеріалу
Розмір 3
Виготовлення ортезу на променево-зап’ястний та ліктьовий суглоби з термопластичного низькотемпературного матеріалу
Розмір 4
Корекція ортезу з термопластичного низькотемпературного матеріалу
Розмір 1-2
МЕТАМЕРНИЙ МАСАЖ
Метамерний масаж артикуляційного апарату (апаратний/зондовий/ручний)
Метамерний масаж (метамерна акупресура) обличчя, тривалість 30 хвилин
Загальний метамерний масаж (метамерна акупресура), тривалість 60 хвилин
Метамерний масаж (метамерна акупресура) спини, тривалість 30 хвилин
Метамерний масаж (метамерна акупресура) ніг, тривалість 40 хвилин
Метамерний масаж (метамерна акупресура) комірцевої зони і голови, тривалість 30 хвилин
Метамерний масаж (метамерна акупресура) рук, тривалість 20 хвилин
Метамерний масаж (метамерна акупресура) голови, тривалість 15 хвилин
Наші спеціалісти
Кулик Владислава Олегівна
Головний лікар
дитячого відділення
кандидат медичних наук,
дитячий лікар-невролог
вищої категорії.
Білюк Юлія Олександрівна
Дитячий лікар-невролог,
лікар-невропатолог
вищої категорії.
Стецюк Роман Анатолійович
Кандидит медичних наук,
доцент кафедри неврології,
дитячий лікар-невролог вищої категорії.
Майстер Ксенія Григорівна
Психолог, логопед,
нейропсихолог
Шевчук Олександр

Шевчук Олександр

Масажист
Майстер Леонід

Майстер Леонід

Масажист
Куртосманов Станіслав

Куртосманов Станіслав

Масажист
Білошицький Михайло Андрійович

Білошицький Михайло Андрійович

Масажист
Дитяча неврологія
Ніхто не може повернутися назад і змінити свій старт, але кожен може стартувати зараз і змінити свій фініш. Коли сім’я вирішує мати дитину, всі уявляють, якою вона буде красивою, розумною, щасливою. Навряд чи чиясь уява малює майбутнього малюка хворим, безпомічним і нещасним. На жаль, життя підносить не тільки приємні сюрпризи. Радість народження може захмаритися повідомленням про хворобу. Серед причин дитячої інвалідності на перше місце виступають захворювання нервової системи, 75% яких виникають в період внутрішньоутробного розвитку або ж у процесі пологів.
Детальніше
Дитяче відділення
Про метамерне лікування Необхідні документи Запитання та відповіді
Що ми лікуємо
Дитячий невролог

Дитячий невролог – це лікар, який займається діагностикою і лікуванням захворювань, пов’язаних з ураженням центральної та периферичної нервової системи, а також функціональними порушеннями у дітей.

Саме дитячий лікар-невролог допоможе вам забезпечити гармонійний та правильний розвиток вашої дитини від самого народження. Навіть якщо дитина народилася цілком здоровою, спокійно спить і нормально харчується, консультація дитячого невролога в перший місяць її життя є обов’язковою. Також необхідні регулярні огляди дитячого невролога і в інші періоди життя дитини.

Детальніше
Дитячий церебральний параліч (ДЦП)

Термін «церебральний параліч» об’єднує групу синдромів, які виникають в результаті недорозвинення або пошкодження головного мозку (часто в поєднанні з пошкодженням спинного мозку в шийному відділі хребта) в пренатальному, інтранатальному і ранньому постнатальному періодах.

Термін «церебральний параліч» об’єднує групу синдромів, які виникають в результаті недорозвинення або пошкодження головного мозку (часто в поєднанні з пошкодженням спинного мозку в шийному відділі хребта) в пренатальному, інтранатальному і ранньому постнатальному періодах.

Детальніше
Перинатальне ураження ЦНС (ПУ ЦНС)

Перинатальне ураження центральної нервової системи – це ті патологічні стани, які виникають під впливом багатьох негативних факторів, що впливають на ріст і розвиток плоду в перинатальному періоді.

Детальніше
Органічне ураження центральної нервової системи (ЦНС)

Органічне ураження ЦНС – група нервово-психічних розладів, які розвиваються внаслідок впливу на мозок певних патологічних факторів на різних етапах онтогенетичного розвитку. Ця патологія має безліч варіантів перебігу і різні механізми розвитку. 

Детальніше
Пологова травма шийного відділу хребта у дитини

Під час пологів немовля відчуває неймовірне фізичне навантаження при проходженні по пологовим шляхам. Кісткова система новонародженого відрізняється від кісткової системи дорослої людини – характерною рисою є її гнучкість, щоб без ушкоджень пройти цим шляхом. У зв’язку з цим, у новонароджених малюків ймовірність отримати пологову травму шийного відділу хребта досить висока.

 

Детальніше
Травма периферичної нервової системи

Пологова травма периферичної нервової системи – це пошкодження нервових корінців, нервових сплетінь, периферичних і черепних нервів під впливом зовнішніх механічних факторів під час пологів.

Детальніше
Затримка психомовленєвого розвитку (ЗПР)

За останнє десятиліття все більшій кількості дітей ставлять діагноз «ЗПР», і ця абревіатура все частіше фігурує в медичних висновках. Статистика невблаганна. І чим раніше буде виявлена затримка психомовленєвого розвитку (ЗПМР) або затримка розвитку мовлення (ЗРМ), тим більше шансів допомогти такій дитині.

За останнє десятиліття все більшій кількості дітей ставлять діагноз «ЗПР», і ця абревіатура все частіше фігурує в медичних висновках. Статистика невблаганна. І чим раніше буде виявлена затримка психомовленєвого розвитку (ЗПМР) або затримка розвитку мовлення (ЗРМ), тим більше шансів допомогти такій дитині.

Детальніше
Порушення м’язового тонусу у дітей: гіпотонус, гіпертонус, дистонія.

М’язовий тонус – легке напруження м’язів, необхідне для швидкого їх включення в робочий стан. Саме рівень тонусу визначає готовність м’язового комплексу до виконання рухових функцій. Для кожного періоду розвитку дитини існують фізіологічні норми тонусної активності.

Детальніше
Спинальні аміотрофії

Спинальна м’язова атрофія (СМА) – це тяжке генетичне нервово-м’язове захворювання, яке викликається дефектом у гені SMN 1.

Ген відповідає за синтез білку SMN, який забезпечує виживання мотонейронів – рухових нейронів спинного мозку. У хворих на СМА білка виробляється менше необхідної кількості, а без нього мотонейрони руйнуються. В результаті м’язи не отримують вірних сигналів від мозку, атрофуються та поступово слабнуть, а згодом виникає параліч. 

Детальніше
Міопатія

Міопатії – спадкові захворювання, в основі яких лежить ураження м’язового волокна і, як наслідок, виникнення прогресуючої дистрофії (атрофії) м’язів. М’язова дистрофія виникає через порушення біохімічних процесів у самому м’язовому волокні…

Детальніше
Мієлопатія

Мієлопатія – це неврологічний термін, що застосовується для визначення різноманітних уражень спинного мозку. Зазвичай, мієлопатія має хронічний характер перебігу. Причини ураження можуть бути різними, але всі види мієлопатій мають схожі клінічну картину і симптоми незалежно від етіології.

 

Детальніше
Невропатичні розлади

Серед психічних розладів, які зустрічаються в дитячому віці, невротичні розлади складають 65%. Невротичні розлади (невропатія, неврастенія, дитяча нервовість) у дітей проявляється широким спектром клінічних симптомів, серед яких на першому місці стоїть дисфункція і емоційні розлади.

Серед психічних розладів, які зустрічаються в дитячому віці, невротичні розлади складають 65%. Невротичні розлади (невропатія, неврастенія, дитяча нервовість) у дітей проявляється широким спектром клінічних симптомів, серед яких на першому місці стоїть дисфункція і емоційні розлади.

Детальніше
Синдром нав’язливих рухів

Синдром нав’язливих рухів – це розлад нервової системи у дітей, при якому виникає ряд нескладних повторюваних рухів. До таких рухів відносять смоктання пальців, гризіння нігтів, часте кліпання, розгойдування ногою, хитання чи повороти головою, скрегіт зубами, посмикування плечима, морщення лобу та ін.

Синдром нав’язливих рухів – це розлад нервової системи у дітей, при якому виникає ряд нескладних повторюваних рухів. До таких рухів відносять смоктання пальців, гризіння нігтів, часте кліпання, розгойдування ногою, хитання чи повороти головою, скрегіт зубами, посмикування плечима, морщення лобу та ін.

Детальніше
Порушення психомовленєвого розвитку при генетичних захворюваннях

У міру розвитку ряду природничих наук (генетики, біохімії, ембріології, загальної біології і т.д.) все більше значення надається генетичним факторам, які, як вважають, є причиною більш ніж половини випадків порушень психомовленєвого розвитку. Сюди, перш за все, належить патологія хромосомного набору. На сьогодні відомо більше 200 видів хромосомних аберацій, що обумовлюють затримку психомовленєвого розвитку і розумову відсталість.

У міру розвитку ряду природничих наук (генетики, біохімії, ембріології, загальної біології і т.д.) все більше значення надається генетичним факторам, які, як вважають, є причиною більш ніж половини випадків порушень психомовленєвого розвитку. Сюди, перш за все, належить патологія хромосомного набору. На сьогодні відомо більше 200 видів хромосомних аберацій, що обумовлюють затримку психомовленєвого розвитку і розумову відсталість.

Детальніше
Синдром вегетативних дисфункцій

Вегетативні дисфункції – це загальна назва всіх порушень нормальної діяльності вегетативної нервової системи (ВНС), які призводять до «збою» в роботі внутрішніх органів і систем організму.

Вегетативні дисфункції – це загальна назва всіх порушень нормальної діяльності вегетативної нервової системи (ВНС), які призводять до «збою» в роботі внутрішніх органів і систем організму.

Детальніше
Порушення постави у дітей

Постава – це невимушена звична поза людини, яка залежить від стану хребта, м’язово-зв’язкового апарату, зовнішнього середовища, загального самопочуття, спадковості. Це поняття комплексне, визначається безліччю різноманітних факторів і відображає не тільки фізичний стан людини, а й психічний.

Постава – це невимушена звична поза людини, яка залежить від стану хребта, м’язово-зв’язкового апарату, зовнішнього середовища, загального самопочуття, спадковості. Це поняття комплексне, визначається безліччю різноманітних факторів і відображає не тільки фізичний стан людини, а й психічний.

Детальніше
Дефіцит уваги з гіперактивністю

Синдром дефіциту уваги з гіперактивністю – це досить поширене захворювання, в основі якого лежить дисфункція центральної нервової системи (переважно ретикулярної формації головного мозку).

Синдром дефіциту уваги з гіперактивністю – це досить поширене захворювання, в основі якого лежить дисфункція центральної нервової системи (переважно ретикулярної формації головного мозку).

Детальніше
Аутизм

Аутизм – порушення психічного розвитку дитини, що характеризується всебічним дефіцитом спілкування, розладами мовлення і моторики. Термін «аутизм» був введений швейцарським психіатром Ейген Брейлером в 1910 році при описанні шизофренії.

Аутизм – порушення психічного розвитку дитини, що характеризується всебічним дефіцитом спілкування, розладами мовлення і моторики. Термін «аутизм» був введений швейцарським психіатром Ейген Брейлером в 1910 році при описанні шизофренії.

Аутизм – порушення психічного розвитку дитини, що характеризується всебічним дефіцитом спілкування, розладами мовлення і моторики. Термін «аутизм» був введений швейцарським психіатром Ейген Брейлером в 1910 році при описанні шизофренії.

Аутизм – порушення психічного розвитку дитини, що характеризується всебічним дефіцитом спілкування, розладами мовлення і моторики. Термін «аутизм» був введений швейцарським психіатром Ейген Брейлером в 1910 році при описанні шизофренії.

Детальніше
Додаткові послуги
Прийом логопеда

Мовлення – це відображення мислення, це система. Якщо є проблеми з усним мовленням, то будуть труднощі і з оформленням думок, умінням аналізувати, міркувати, вибудовувати логічні ланцюжки, проблеми з читанням і письмовим мовленням. Достатньо порушення в одній мовленнєвій ланці, щоб вся система почала функціонувати неправильно.

Мовлення – це відображення мислення, це система. Якщо є проблеми з усним мовленням, то будуть труднощі і з оформленням думок, умінням аналізувати, міркувати, вибудовувати логічні ланцюжки, проблеми з читанням і письмовим мовленням. Достатньо порушення в одній мовленнєвій ланці, щоб вся система почала функціонувати неправильно.

Мовлення – це відображення мислення, це система. Якщо є проблеми з усним мовленням, то будуть труднощі і з оформленням думок, умінням аналізувати, міркувати, вибудовувати логічні ланцюжки, проблеми з читанням і письмовим мовленням. Достатньо порушення в одній мовленнєвій ланці, щоб вся система почала функціонувати неправильно.

Мовлення – це відображення мислення, це система. Якщо є проблеми з усним мовленням, то будуть труднощі і з оформленням думок, умінням аналізувати, міркувати, вибудовувати логічні ланцюжки, проблеми з читанням і письмовим мовленням. Достатньо порушення в одній мовленнєвій ланці, щоб вся система почала функціонувати неправильно.

Детальніше
Метамерний масаж

О несомненной пользе массажа написано уже немало статей, и уже давно известно, что это одно из средств оздоровления, наряду с занятиями спортом, правильным питанием. Массаж помогает быстро восстановиться после стресса и избежать заболеваний, связанных с постоянным нервным напряжением, обезболивает болевые точки, расслабляет напряженные мышцы.

Детальніше
Консультація психолога - Ваш шанс змінити життя на краще

Якщо Ви відчуваєте, що НЕ справляєтеся зі своїми психологічними проблемами, що життя забарвлене ​​в чорні фарби, якщо Вас нічого НЕ радує і НЕ мотивує, і Ви не знаєте, як собі допомогти – запишіться на консультацію психолога в «Медичний центр Берсенєва».

Детальніше
Прийом сімейного лікаря

У «Медичному центрі Берсенєва» всі пацієнти можуть отримати кваліфіковану індивідуальну консультацію сімейного лікаря Петлицької Вікторії Віталіївни, фахівця з багаторічним досвідом роботи в цій галузі.

Вікторія Віталіївна пройшла спеціальну багатопрофільну підготовку за фахом «сімейна медицина».

Детальніше
Діагностика

Нейрофункціональні методи дослідження допомогають неврологу-клініцисту підтвердити діагноз, визначити ступінь та характер ураження, вибрати оптимальну тактику лікування та скоригувати можливості відновлення уражених структур центральної та периферичної нервової системи.

Детальніше
Інфузійна терапія

Інфузійна терапія (внутрішньовенне введення в організм розчинів різних лікарських препаратів). На даний час є одним з найважливіших лікувальних заходів, покликаних вирішувати широкий спектр медичних завдань. Даний метод лікування існує з 30-х років XIX століття. Цей спосіб лікування дозволяє досягти швидкого терапевтичного ефекту, так як ліки потрапляють безпосередньо в кров’яне русло, а також дозволяє більш ефективно контролювати його дію.

Детальніше
Кінезіотейпінг

Кінезіотейпування – це накладення і фіксація на кілька днів на шкірі дитини спеціальних еластичних стрічок з метою забезпечення фізіологічних рухів суглобів і м’язів, активуючи процеси відновлення і контролю над рухом.

Кінезіотейпи – це еластичні бавовняні стрічки, покриті гіпоалергенним клеєм на акриловій основі.

Детальніше
Виготовлення ортезу

В нашем Медицинском Центре Вы можете получить изготовить индивидуальные ОРТЕЗЫ из термопластичного низкотемпературного материала.

Ортезы — это специальные ортопедические приспособления, предназначенные для коррекции, стабилизации и компенсации нарушений опорно-двигательной системы. Ортезы обеспечивают защиту и разгрузку суставов, создавая для них внешнюю поддержку. Ортезы -незаменимые помощники в лечении и реабилитации.

Детальніше
Заняття по нейрокорекціі

Нейропсихолог не тільки вивчає зв’язок мозку і психічних процесів, але і знає, які структури мозку і яким чином забезпечують правильну мову, гарну пам’ять і сприйняття, вміння контролювати власну поведінку, утримувати увагу, високу стійкість до стресів, і інше.

Детальніше
Логопедичний масаж

Масаж артикуляційного апарату або логопедичний масаж – це метод механічного впливу, який змінює стан м’язів, нервів, кровоносних судин і тканин артикуляційного апарату.

Детальніше
Лікар Берсенєв пояснює
Подвійна геміплегія, як одна з форм ДЦП
Подвійна геміплегія, як одна з форм ДЦП
Подвійна геміплегія – найбільш рідкісна форма ДЦП. Вона зустрічається у 1,9% хворих. Найпоширеніша форма – спастична диплегія. Найчастіше страждає рухова функція, у деяких дітей – інтелектуальні здібності.
Геміпаретична форма ДЦП
Геміпаретична форма ДЦП
Геміпаретична форма – одна з форм ДЦП, що найбільш часто зустрічаються. Захворювання виникає внаслідок неправильного внутрішньоутробного розвитку, що призводить до пошкодження головного мозку.
Атонічно-астатична форма ДЦП
Атонічно-астатична форма ДЦП
Ця форма дитячого церебрального паралічу має кілька назв: атонічна, атонічно-астатична, атактична. Нарівні з подвійною геміплегією вона є однією з найбільш рідкісних і складних в лікуванні форм.
ДЦП: спастична диплегія
ДЦП: спастична диплегія
Спастична диплегія – це найпоширеніша форма ДЦП. Вона діагностується у 40% пацієнтів, в основному у недоношених дітей. Для цього захворювання найбільш характерним є порушення роботи рук і ніг, тобто тетрапарез, проте ноги страждають більше ніж руки.
Артроз колінного суглоба
Артроз колінного суглоба
Артроз колінного суглоба – захворювання, при якому страждають усі елементи суглоба, але найбільшому ураженню піддається хрящ. Цей тип артрозу – найпоширеніший. Ще одна назва хвороби – гонартроз.
Артроз плечового суглоба симптоми, діагностика, методи лікування
Артроз плечового суглоба симптоми, діагностика, методи лікування
Артроз плечового суглоба – це захворювання, для якого характерна деградація, зношеність і руйнування хряща, а також прилеглих кісткових тканин. Хворобу також називають адгезивним капсулітом, плечолопатковим поліартрозом, синдромом «замороженого» плеча.
Протрузії і грижі міжхребцевих дисків: в чому різниця. Діагностика і методи лікування
Протрузії і грижі міжхребцевих дисків: в чому різниця. Діагностика і методи лікування
Міжхребцевий диск – це елемент хребетного стовпа, який амортизує тиск, що виникає під час руху людини та інших фізичних навантаженнях. Він коректно виконує свою функцію лише в тому випадку, якщо займає чітко визначену природою позицію.
Спінальна м'язова атрофія
Спінальна м'язова атрофія
Спинальная м’язова атрофія (СМА) – важке нервово-м’язову захворювання, обумовлене ураженням рухових нейронів (мотонейронів), які розташовані в передніх рогах спинного мозку, а також нейронів рухових ядер в стовбурі мозку.
Спінальна аміотрофія Кеннеді
Спінальна аміотрофія Кеннеді
Спінальна аміотрофія Кеннеді – генетичне захворювання, для якого характерне ураження мотонейронів. Це великі нервові клітини, що відповідають за підтримку м’язового тонусу і моторну координацію.
Міодистрофія Дюшена
Міодистрофія Дюшена
Міодистрофія Дюшена належить до Х-зчеплених захворювань та характеризується швидким прогресуванням м’язової дистрофії.  Дане захворювання спричиняється мутацією в гені дистрофіну, що знаходиться на Х хромосомі.
Біль в попереку у підлітка
Біль в попереку у підлітка
У підлітка періодично болить в попереку. Більшість батьків думають, що дитина потягнув м’яз або втомився. В першу чергу, це проблеми з хребтом. Поперековий ювенільний остеохондроз має схожу клінічну картину із захворюванням дорослих.
Головні болі у дитини 10 років
Головні болі у дитини 10 років
Головні болі у дитини 10 років: причини, симптоми, що робити в такому випадку. У дитини 10 років часто болить голова, можливе запаморочення. Більшість батьків думає, що дитина втомилася або застудилася. А це може бути один із симптомів СВД. Розглянемо ближче, чому болить голова у дитини 10 років.
Покоління «з похиленою головою»
Покоління «з похиленою головою»
Сучасна людина вже не уявляє свого життя без смартфона, планшета, ноутбука – за допомогою цих пристроїв ми отримуємо нову інформацію, читаємо книги, слухаємо музику, спілкуємося з друзями, оплачуємо рахунки, здійснюємо покупки і багато іншого. Ми проводимо в Інтернеті в середньому від 2 до 5 годин в день, а фрілансери (люди, що працюють дистанційно через Інтернет) і по 10-12 годин.
Дитина не говорить реченнями
Дитина не говорить реченнями
Дитина не говорить реченнями. Що робити? Які причини? У нормі формування мови у дитини проходить кілька стадій. Причиною затримки розвитку дитини може стати затримка психомовленєвого розвитку дитини.
Батькам на замітку
Батькам на замітку
Коли звертатися за консультацією дитячого невролога. Чи потрібен новонародженому огляд лікаря невролога. Основні симптоми по якими необхідно звернутися до дитячого невролога.
Важке дихання у дитини
Важке дихання у дитини
Важке дихання у дитини: причини, симптоми, чи варто звертати увагу? Дитині важко дихати. Багато батьків не звертають увагу, а це може бути один із симптомів СВД. Розглянемо причини, симптоми важкого дихання у дитини.
Хрускіт в шиї у підлітка
Хрускіт в шиї у підлітка
Чому хрустять суглоби шиї у підлітка. Батьки нерідко можуть помітити хрускіт в шиї у підросту, в більшості випадків вони не знають як їм реагувати. Давайте розберемося чому виникає хрускіт в шиї у підлітків
Алергія
Алергія
Алергія – це одне з найпоширеніших захворювань людства. За статистикою ВООЗ на алергію страждає приблизно 45% населення, і з кожним роком цей відсоток зростає. Це пов’язують, з одного боку, з надмірним дотриманням норм гігієни і відсутністю контакту організму з можливими антигенами, що призводить до слабкого розвитку імунної системи (особливо це стосується дітей).
Дієта при мігрені
Дієта при мігрені
Багато людей не з чуток знають, що таке «мігрень». З цим нестерпним головним болем знайомі близько 30% дорослого населення земної кулі. Часто ця хвороба має спадкову схильність.
Як відрізнити ГРВІ від грипу?
Як відрізнити ГРВІ від грипу?
Щорічно в осінньо-весняний період зростає захворюваність на гострі респіраторні вірусні інфекції (ГРВІ) та, зокрема, на грип. Цьому сприяє загальне переохолодження організму, сезонне зниження імунітету, підвищена сприйнятливість до вірусів.
Дитина не розмовляє в 2 роки: причини, лікування
Дитина не розмовляє в 2 роки: причини, лікування
Дитина не говорить в 2 роки: причини, лікування, чи варто звертатися до невролога? Дитина не розмовляє у віці 2-х років. У нормі, по досягненню цього віку, маля повинно активно спілкуватися з батьками і близькими, інакше це може бути ознаками ЗПМР. …
Незвичайні синдроми
Незвичайні синдроми
У медицині багато загадок і таємниць. І незважаючи на безліч відкриттів і досягнень, що відбулися за останні десятиліття, багато в ній залишається незрозумілим. До Вашої уваги приводжу незвичайні неврологічні синдроми…
Про глютен
Про глютен
Целіакія – це автоімунне захворювання, яке часто описують як порушення травлення внаслідок пошкодження стінок тонкої кишки. Однак це щось на кшталт алергії до глютену, внаслідок чого організм починає виробляти антитіла до цієї речовини і, намагаючись боротися з клейковиною, пошкоджує і клітини кишечника.
Невралгія трійчастого нерва
Невралгія трійчастого нерва
Невралгія трійчастого нерва (тригемінальна невралгія) характеризується гострим та сильним болем по ходу ураженої гілки трійчастого нерва на обличчі. Це захворювання зустрічається у 50 людей із 10 000, та частіше схильність до нього мають жінки, старші 40 років.
Міжреберна невралгія
Міжреберна невралгія
Міжреберна невралгія (або «грудний радикуліт») – це досить поширена патологія, яка часто зустрічається в клінічній практиці лікаря – невролога. Цей тип невралгії пов’язаний з роздратуванням, запаленням або компресією міжреберних нервів і проявляється в основному болем.
Невралгія потиличного нерва
Невралгія потиличного нерва
Однією з частих причин головного болю в потиличній області є невралгія потиличного нерва. Вона часто виникає після переохолодження, протягів, на тлі важких застудних захворювань, після перенапруження м’язів шиї і плечового пояса під час тривалого сидіння в одному положенні, після стресових ситуацій.
15 порад про здорове і правильне харчування
15 порад про здорове і правильне харчування
Коли мова заходить про здорове харчування, то багато хто розуміє цей вислів не зовсім правильно. Мається на увазі не виснаження себе голодом, скоріше, сенс цієї фрази зводиться до того, щоб людина відчувала себе чудово, була енергійною і в хорошому настрої, вживаючи певні продукти.
Особливості харчування в зимовий період
Особливості харчування в зимовий період
У холодну пору року необхідно особливо ретельно стежити за власним раціоном харчування, так як раціональне, збалансоване і правильне харчування – це найефективніший і простий метод профілактики застудних захворювань.
Симптоми попереково-крижового остеохондрозу
Симптоми попереково-крижового остеохондрозу
Поперековий остеохондроз характеризується больовими симптомами різної інтенсивності і локалізації. На початкових етапах остеохондроз в більшості випадків протікає безсимптомно, болі з’являються тільки на 2 стадії захворювання.
Хронічне порушення мозкового кровообігу
Хронічне порушення мозкового кровообігу
Хронічне порушення мозкового кровообігу – це повільно прогресуюча недостатність кровопостачання мозку, що призводить до розвитку множинних дрібновогнищевих уражень мозкової тканини і обумовлює поступове наростання порушень функцій головного мозку.
Лікування хребта
Лікування хребта
«З якою б хворобою не прийшла людина, почни лікування зі спини, потім подивися, що залишилося, і зціли його остаточно» – Гіппократ. Ця фраза – своєрідний девіз «Медичного центру Берсенєва», адже, як відомо, більшість захворювань людини безпосередньо чи опосередковано пов’язані зі станом хребта і нервової системи.
Радикуліт (радикулопатія)
Радикуліт (радикулопатія)
Термін «радикуліт» дуже часто застосовується лікарями-неврологами для опису вираженого больового синдрому в спині при здавлюванні або защемленні корінців спинного мозку. Це слово – похідне від двох слів (лат. Radix – корінець і it, itis – запалення). Тобто, під радикулітом мають на увазі наявність запального процесу в нервових корінцях.
Головний біль і біль у голові
Головний біль і біль у голові
Головний біль – одна з найчастіших скарг на прийомі у терапевта чи невропатолога, причому до нього схильні як чоловіки, так і жінки, незалежно від віку. Напад головного болю може істотно вплинути на Ваші плани, і ось, замість походу в театр Ви змушені лежати на дивані, прикладаючи до лоба мокрий рушник.
Біль у спині
Біль у спині
Що таке біль у спині, дуже добре знає більшість людей, так як хоч раз у житті він наздоганяв кожного з нас. І деякі навіть намагалися боротися з цим болем самостійно, не відвідуючи лікаря. Це не зовсім правильне рішення, тому що під маскою болю в спині може ховатися найрізноманітніша патологія…
Самодіагностика стану хребта
Самодіагностика стану хребта
Давнє прислів’я говорить: “Людина молода настільки, наскільки молодий її хребет”. За твердженням фахівців, з 150 чоловік лише один – щасливий володар здорового і гнучкого хребта. Ви в їх числі? Це неважко перевірити …
Чим небезпечне падіння на куприк?
Чим небезпечне падіння на куприк?
Багато людей навіть не замислюються над тим, що причиною ниючих болів у попереку може бути давнє падіння на куприк під час ожеледиці. Адже, як зазвичай буває, людина послизнулася, впала, встала, струхнула сніг і далі побігла у своїх справах. Дискомфорт в нижній частині спини в найближчі два-три дні…
Раптово прокидатися – шкідливо!
Раптово прокидатися – шкідливо!
Всі знають, що повноцінний міцний нічний сон необхідний людині для підтримки нормальної роботи всіх внутрішніх систем організму, для нормалізації обмінних процесів, для відновлення і відпочинку. Але крім цього, важливою умовою правильного сну є також те, ЯК Ви прокидаєтеся.
Куріння послаблює здатність переносити біль
Куріння послаблює здатність переносити біль
Вчені з Університетської клініки Північної Норвегії провели цікавий експеримент, який показує вплив куріння на рівень больової чутливості. До цих пір в медицині були суперечливі думки на цей рахунок – одні вчені стверджували, що куріння знижує чутливість до болю, інші ж доводили протилежне…
VR On

Онлайн консультація

Оплата онлайн