вул. Бульварно-Кудрявська
10-Б, Київ
Пн-Пт: 8:30-19:00
Сб: 9:00 - 13:00
Нд: Вихідний
Контакт - центр
044 299 44 94
Доросле відділення
044 272 11 81
Дитяче відділення
044 272 11 82

Ювенільний остеохондроз

Остеохондроз позвоночника у детей и подростков

Ювенільний (підлітковий, юнацький) остеохондроз – це захворювання, в основі якого лежать дегенеративно-дистрофічні зміни міжхребцевих дисків у підлітковому віці. Ці зміни обумовлені швидким ростом підлітків, можливими порушеннями процесу формування скелету, а також неадекватними фізичними навантаженнями на зростаючий хребет. Остеохондроз може розвиватися, якщо дитина часто носить важку сумку чи рюкзак на одному плечі, а також якщо вона довго і неправильно сидить під час навчання в неприродному положенні.

Раніше остеохондроз хребта вважали саме віковим захворюванням. До невролога з приводу болів у спині звертались люди старше 45 років. Але за останнє десятиліття захворювання хребта значно «помолодшали», і все більше дітей і підлітків на прийомі лікаря скаржаться на болі у спині, і як виявляється, причиною цьому є саме остеохондроз.

Симптоми ювенільного остеохондрозу

Ювенільний остеохондроз протікає інакше, ніж у дорослих. Основними скаргами при шийному остеохондрозі у дітей є часті запаморочення, періодичні головні болі, що супроводжуються нудотою і блюванням, швидкою втомлюваністю від розумових навантажень, раптовою непритомністю, тобто в клінічній картині переважають саме судинні порушення, пов’язані з порушенням кровообігу в системі хребцевих артерій.

Зміни в шийному і поперековому відділах хребта, як правило, не супроводжуються гострим больовим синдромом. Діти скаржаться на ниючий, слабко виражений біль у шиї або попереку. Важливою відмінною рисою є також той факт, що у дітей внаслідок остеохондрозу практично ніколи не спостерігаються рухові розлади й розлади чутливості, а також порушення функцій органів малого тазу. Діагностика шийного ювенільного остеохондрозу ускладнена тим, що спочатку у дітей розвиваються судинні розлади, і тільки через деякий час до них приєднується біль в шийному відділі хребта. Тому до постановки правильного діагнозу дитина вже встигає побувати у багатьох спеціалістів і безуспішно «полікуватися». А остеохондроз тим часом продовжує розвиватися, і досить часто у дітей шкільного віку на МРТ вже діагностуються протрузії та грижі міжхребцевих дисків. Тому якщо дитина часто скаржиться на головні болі, втомлюваність, непритомності, запаморочення, це повинно насторожити батьків.

Для остеохондрозу грудного відділу характерні періодичні болі в грудях, в лівому боці, у верхніх відділах живота, які можуть симулювати захворювання внутрішніх органів. У таких дітей гастроентерологи і педіатри помилково діагностують гастрит, панкреатит, дискінезію жовчно-видільних шляхів. А така скарга як утруднене дихання змушує приходити дітей до кардіолога, пульмонолога.

А ось поперековий ювенільний остеохондроз має схожу клінічну картину із дорослими захворюваннями. Але все-таки існують певні особливості перебігу, які ускладнюють діагностику. Для больових синдромів, що виникають на фоні остеохондрозу, характерна нечітка клінічна картина і нечіткість симптоматики, що призводить до складнощів у диференційній діагностиці і постановки неправильного діагнозу.

Діагностика ювенільного остеохондрозу

Найважливішим методом діагностики завжди залишається ретельний огляд пацієнта. Огляд повинен відбуватися в усіх положеннях: стоячи, лежачи, сидячи, в русі і нахилах. Невролог звертає увагу на поставу дитини, на розташування лопаток, плечей, розташування середньої лінії спини. Під час огляду також можна виявити м’язове напруження в певних зонах і ділянці локального болю.

Крім того, на допомогу лікарю-неврологу приходить рентгенологічне обстеження хребта. Типові для остеохондрозу рентгенологічні ознаки (звуження міжхребцевих проміжків, наявність остеофітів) у дітей виявляються значно рідше. Дуже часто на знімку можна виявити грижі Шморля (хрящові вузли в тілах хребців), розташовані поодиноко чи групами.

Профілактика ювенільного остеохондрозу хребта

Профілактика остеохондрозу повинна здійснюватися вже в ранньому віці, враховуючи малорухливий спосіб життя сучасних дітей та прив’язаність до комп’ютерів і планшетів. Особливу увагу слід приділити профілактиці за наявності у дитини певної схильності до захворювань хребта. До таких факторів належать аномалія розвитку хребцевого стовбура, дегенеративно-дистрофічні захворювання опорно-рухового апарату у батьків, вроджена або набута функціональна недостатність хрящової тканини. Бажано періодично проходити профілактичний огляд у лікарів (двічі на рік).

Такі діти повинні регулярно займатися оздоровчою гімнастикою, помірною лікувальною фізкультурою, плаванням, при цьому велику увагу слід приділяти укріпленню м’язового корсету спини, що дозволить хребту знаходитися в правильному фізіологічному положенні, тим самим знімаючи з нього надмірне навантаження.

Слід привчити дитину правильно піднімати важкі предмети, уникати переохолоджень, часто змінювати положення тіла під час навчання, довго не сидіти в одному положенні. Безумовно, дитина сама не в змозі контролювати виконання всіх рекомендацій, тому вся відповідальність лягає на плечі батьків.

Також необхідно звернути увагу на харчування дитини – воно має бути збалансованим, різноманітним, багатим на білки, кальцій, вітаміни і мікроелементи, які так необхідні для правильного росту скелету.

Лікування ювенільного остеохондрозу

Лікування остеохондрозу обов’язково має бути комплексним і тривалим, його необхідно починати якомога раніше. Це трудомісткий і важливий процес, адже від нього безпосередньо залежить гармонійний розвиток всього дитячого організму, постава дитини, її здоров’я. Лікування в першу чергу повинне починатися з корекції способу життя дитини і її маси тіла.

В «Медичному центрі Берсенєва» для лікування ювенільного остеохондрозу застосовують унікальні метамерні технології. Фахівці клініки розробляють індивідуальну лікувальну програму для кожної дитини. Всі процедури проводяться в певній послідовності і лише за призначенням лікаря.

Сеанси метамерних ін’єкцій, які проводять лікарі-неврологи, являють собою багаторазове обколювання певних зон лікарськими препаратами з нейротрофічною дією. В результаті такого лікувального впливу відбувається нормалізація сенсорних, рефлекторних і трофічних розладів в даному метамері. Тим самим відбувається лікування остеохондрозу і відновлення пошкоджених міжхребцевих дисків.

В комплексну програму лікування входить також метамерний точковий масаж, що безпосередньо впливає на основні рефлексогенні зони скомпрометованого метамеру. Крім цього, він позитивно впливає на функції різних органів і систем, які знаходяться «під контролем» певного нейрометамеру. Метамерний точковий масаж проводять в масажному кабінеті фахівці нашої клініки, які пройшли спеціалізоване навчання.

Слід пам’ятати, що лікування ювенільного остеохондрозу – тривалий процес, так як строки відновлення хрящової тканини (міжхребцевих дисків) залежать від швидкості біологічних і фізіологічних процесів в організмі. Зупинити процес остеохондрозу і відновити пошкоджені диски реально за допомогою метамерних технологій, які застосовуються в «Медичному центрі Берсенєва». При рано початому лікуванні вдається призупинити розвиток захворювання й утворення деформацій хребта.

Записатися на діагностику й лікування ювенільного остеохондрозу ви можете за телефоном дитячого відділення (044) 272-11-82 або за телефоном контакт-центру (044) 238-22-31.

Вартість лікування з додатковими послугами

Консультаційний прийом

Первинний неврологічний огляд дитини/підлітка
Повторний неврологічний огляд дитини/підлітка
Індивідуальна програма домашнього лікування дитини/підлітка
Продовження індивідуальної програми домашнього лікування дитини/підлітка

Амбулаторне лікування

Сеанс амбулаторного лікування нейрометамерної рефлексотерапії і метамерного введення лікарських препаратів дитини/підлітка з остеохондрозом хребта (1 неврологічний симптом)
Сеанс амбулаторного лікування нейрометамерної рефлексотерапії і метамерного введення лікарських препаратів дитини/підлітка з остеохондрозом хребта (2 неврологічних симптоми)
Сеанс амбулаторного лікування нейрометамерної рефлексотерапії і метамерного введення лікарських препаратів дитини/підлітка з остеохондрозом хребта (3 неврологічних симптоми)
Сеанс амбулаторного лікування нейрометамерної рефлексотерапії і метамерного введення лікарських препаратів дитини/підлітка з остеохондрозом хребта (4 неврологічних симптоми)
Сеанс амбулаторного лікування нейрометамерної рефлексотерапії і метамерного введення лікарських препаратів дитини/підлітка з остеохондрозом хребта (5 неврологічних симптоми)
Сеанс амбулаторного лікування нейрометамерної рефлексотерапії і метамерного введення лікарських препаратів дитини/підлітка з остеохондрозом хребта (6 неврологічних симптоми)
Сеанс амбулаторного лікування нейрометамерної рефлексотерапії і метамерного введення лікарських препаратів дитини/підлітка з остеохондрозом хребта (7 неврологічних симптоми)
Сеанс амбулаторного лікування нейрометамерної рефлексотерапії і метамерного введення лікарських препаратів дитини/підлітка з остеохондрозом хребта (8 неврологічних симптоми)
Сеанс амбулаторного лікування нейрометамерної рефлексотерапії і метамерного введення лікарських препаратів дитини/підлітка з остеохондрозом хребта (9 неврологічних симптоми)
Сеанс амбулаторного лікування нейрометамерної рефлексотерапії й метамерного введення лікарських препаратів дитини/підлітка з остеохондрозом хребта (Більше 9 неврологічних синдромів) *** Вартість визначається додатково
Наші спеціалісти
Кулик Владислава Олегівна
Головний лікар
дитячого відділення
кандидат медичних наук,
дитячий лікар-невролог
вищої категорії.
Білюк Юлія Олександрівна
Дитячий лікар-невролог,
лікар-невропатолог
1 категорії.
Майстер Ксенія Григорівна
Психолог, логопед,
нейропсихолог
Заморський Тарас Володимирович

Заморський Тарас Володимирович

Спеціаліст
з фізичної реабілітації,
кандидат наук
з фізичного виховання і спорту.
Шевчук Олександр

Шевчук Олександр

Масажист
Куртосманов Станіслав

Куртосманов Станіслав

Масажист
Андрієнко Ольга

Андрієнко Ольга

Медична сестра
вищої категорії
Кучеренко Жанна

Кучеренко Жанна

Медична сестра
вищої категорії
Момотюк Маргарита

Момотюк Маргарита

Масажист,
Медична сестра
2 категорії
Дитяча неврологія
Ніхто не може повернутися назад і змінити свій старт, але кожен може стартувати зараз і змінити свій фініш. Коли сім’я вирішує мати дитину, всі уявляють, якою вона буде красивою, розумною, щасливою. Навряд чи чиясь уява малює майбутнього малюка хворим, безпомічним і нещасним. На жаль, життя підносить не тільки приємні сюрпризи. Радість народження може захмаритися повідомленням про хворобу. Серед причин дитячої інвалідності на перше місце виступають захворювання нервової системи, 75% яких виникають в період внутрішньоутробного розвитку або ж у процесі пологів.
Детальніше
Дитяче відділення
Про метамерне лікування Необхідні документи Запитання та відповіді
Що ми лікуємо
Консультація дитячого невролога

Дитячий невролог – це лікар, який займається діагностикою і лікуванням захворювань, пов’язаних з ураженням центральної та периферичної нервової системи, а також функціональними порушеннями у дітей.

Саме дитячий лікар-невролог допоможе вам забезпечити гармонійний та правильний розвиток вашої дитини від самого народження. Навіть якщо дитина народилася цілком здоровою, спокійно спить і нормально харчується, консультація дитячого невролога в перший місяць її життя є обов’язковою. Також необхідні регулярні огляди дитячого невролога і в інші періоди життя дитини.

Детальніше
Дитячий церебральний параліч (ДЦП)

Термін «церебральний параліч» об’єднує групу синдромів, які виникають в результаті недорозвинення або пошкодження головного мозку (часто в поєднанні з пошкодженням спинного мозку в шийному відділі хребта) в пренатальному, інтранатальному і ранньому постнатальному періодах.

Детальніше
Перинатальне ураження ЦНС (ПУ ЦНС)

Перинатальне ураження центральної нервової системи – це ті патологічні стани, які виникають під впливом багатьох негативних факторів, що впливають на ріст і розвиток плоду в перинатальному періоді.

Детальніше
Органічне ураження центральної нервової системи (ЦНС)

Органічне ураження ЦНС – група нервово-психічних розладів, які розвиваються внаслідок впливу на мозок певних патологічних факторів на різних етапах онтогенетичного розвитку. Ця патологія має безліч варіантів перебігу і різні механізми розвитку. 

Детальніше
Родовая травма шейного отдела позвоночника

В процессе родов, младенец испытывает большие физические нагрузки при прохождении по родовым путям. Костная система новорожденного отличается от костной системы взрослого человека — она характеризуется особой гибкостью для того, чтобы без последствий пройти этот путь.

Детальніше
Травма периферичної нервової системи

Пологова травма периферичної нервової системи – це пошкодження нервових корінців, нервових сплетінь, периферичних і черепних нервів під впливом зовнішніх механічних факторів під час пологів.

Детальніше
Затримка психомовленєвого розвитку (ЗПР)

За останнє десятиліття все більшій кількості дітей ставлять діагноз «ЗПР», і ця абревіатура все частіше фігурує в медичних висновках. Статистика невблаганна. І чим раніше буде виявлена затримка психомовленєвого розвитку (ЗПМР) або затримка розвитку мовлення (ЗРМ), тим більше шансів допомогти такій дитині.

Детальніше
Порушення м’язового тонусу у дітей: гіпотонус, гіпертонус, дистонія.

М’язовий тонус – легке напруження м’язів, необхідне для швидкого їх включення в робочий стан. Саме рівень тонусу визначає готовність м’язового комплексу до виконання рухових функцій. Для кожного періоду розвитку дитини існують фізіологічні норми тонусної активності.

Детальніше
Спинальні аміотрофії

Спинальні аміотрофії – це спадкові захворювання рухових нейронів передніх рогів спинного мозку, які характеризуються м’язовою слабкістю і посмикуванням м’язів. Для спинальних аміотрофій не властиві порушення чутливості, координації і розлади рухів очима. Це пов’язано з тим, що ураженню підлягають тільки мотонейрони спинного мозку.

Детальніше
Міопатія

Міопатії – спадкові захворювання, в основі яких лежить ураження м’язового волокна і, як наслідок, виникнення прогресуючої дистрофії (атрофії) м’язів. М’язова дистрофія виникає через порушення біохімічних процесів у самому м’язовому волокні…

Детальніше
Мієлопатія

Мієлопатія – це неврологічний термін, що застосовується для визначення різноманітних уражень спинного мозку. Зазвичай, мієлопатія має хронічний характер перебігу. Причини ураження можуть бути різними, але всі види мієлопатій мають схожі клінічну картину і симптоми незалежно від етіології.

 

Детальніше
Невропатичні розлади

Серед психічних розладів, які зустрічаються в дитячому віці, невротичні розлади складають 65%. Невротичні розлади (невропатія, неврастенія, дитяча нервовість) у дітей проявляється широким спектром клінічних симптомів, серед яких на першому місці стоїть дисфункція і емоційні розлади.

Детальніше
Синдром нав’язливих рухів

Синдром нав’язливих рухів – це розлад нервової системи у дітей, при якому виникає ряд нескладних повторюваних рухів. До таких рухів відносять смоктання пальців, гризіння нігтів, часте кліпання, розгойдування ногою, хитання чи повороти головою, скрегіт зубами, посмикування плечима, морщення лобу та ін.

Детальніше
Порушення психомовленєвого розвитку при генетичних захворюваннях

У міру розвитку ряду природничих наук (генетики, біохімії, ембріології, загальної біології і т.д.) все більше значення надається генетичним факторам, які, як вважають, є причиною більш ніж половини випадків порушень психомовленєвого розвитку. Сюди, перш за все, належить патологія хромосомного набору. На сьогодні відомо більше 200 видів хромосомних аберацій, що обумовлюють затримку психомовленєвого розвитку і розумову відсталість.

Детальніше
Синдром вегетативних дисфункцій

Вегетативні дисфункції – це загальна назва всіх порушень нормальної діяльності вегетативної нервової системи (ВНС), які призводять до «збою» в роботі внутрішніх органів і систем організму.

Детальніше
Порушення постави у дітей

Постава – це невимушена звична поза людини, яка залежить від стану хребта, м’язово-зв’язкового апарату, зовнішнього середовища, загального самопочуття, спадковості. Це поняття комплексне, визначається безліччю різноманітних факторів і відображає не тільки фізичний стан людини, а й психічний.

Детальніше
Дефіцит уваги з гіперактивністю

Синдром дефіциту уваги з гіперактивністю – це досить поширене захворювання, в основі якого лежить дисфункція центральної нервової системи (переважно ретикулярної формації головного мозку).

Детальніше
Аутизм

Аутизм – порушення психічного розвитку дитини, що характеризується всебічним дефіцитом спілкування, розладами мовлення і моторики. Термін «аутизм» був введений швейцарським психіатром Ейген Брейлером в 1910 році при описанні шизофренії.

Детальніше
Додаткові послуги
Прийом логопеда

Мовлення – це відображення мислення, це система. Якщо є проблеми з усним мовленням, то будуть труднощі і з оформленням думок, умінням аналізувати, міркувати, вибудовувати логічні ланцюжки, проблеми з читанням і письмовим мовленням. Достатньо порушення в одній мовленнєвій ланці, щоб вся система почала функціонувати неправильно.

Детальніше
Метамерний масаж

О несомненной пользе массажа написано уже немало статей, и уже давно известно, что это одно из средств оздоровления, наряду с занятиями спортом, правильным питанием. Массаж помогает быстро восстановиться после стресса и избежать заболеваний, связанных с постоянным нервным напряжением, обезболивает болевые точки, расслабляет напряженные мышцы.

Детальніше
Консультація психолога - Ваш шанс змінити життя на краще

Якщо Ви відчуваєте, що НЕ справляєтеся зі своїми психологічними проблемами, що життя забарвлене ​​в чорні фарби, якщо Вас нічого НЕ радує і НЕ мотивує, і Ви не знаєте, як собі допомогти – запишіться на консультацію психолога в «Медичний центр Берсенєва».

Детальніше
Прийом сімейного лікаря

У «Медичному центрі Берсенєва» всі пацієнти можуть отримати кваліфіковану індивідуальну консультацію сімейного лікаря Петлицької Вікторії Віталіївни, фахівця з багаторічним досвідом роботи в цій галузі.

Вікторія Віталіївна пройшла спеціальну багатопрофільну підготовку за фахом «сімейна медицина».

Детальніше
Інфузійна терапія

Інфузійна терапія (внутрішньовенне введення в організм розчинів різних лікарських препаратів). На даний час є одним з найважливіших лікувальних заходів, покликаних вирішувати широкий спектр медичних завдань. Даний метод лікування існує з 30-х років XIX століття. Цей спосіб лікування дозволяє досягти швидкого терапевтичного ефекту, так як ліки потрапляють безпосередньо в кров’яне русло, а також дозволяє більш ефективно контролювати його дію.

Детальніше
Кінезіотейпінг

Кінезіотейпування – це накладення і фіксація на кілька днів на шкірі дитини спеціальних еластичних стрічок з метою забезпечення фізіологічних рухів суглобів і м’язів, активуючи процеси відновлення і контролю над рухом.

Кінезіотейпи – це еластичні бавовняні стрічки, покриті гіпоалергенним клеєм на акриловій основі.

Детальніше
Виготовлення ортезу

У нашому Медичному Центрі Ви можете отримати кваліфіковану консультаціюфахівця з фізичної реабілітації, а також виготовити індивідуальні ортези з матеріалу Турбокаст.

Ортези – це спеціальні ортопедичні вироби, призначені для корекції, стабілізації і компенсації порушень опорно-рухової системи. Ортези забезпечують захист і розвантаження суглобів, створюючи для них зовнішню підтримку. Ортези – незамінні помічники в лікуванні та реабілітації.

Детальніше
Виготовлення ортопедичних устілок

У нашому Медичному Центрі Ви можете отримати кваліфіковану консультацію фахівця з фізичної реабілітації, а також виготовити індивідуальні ортопедичні устілки.

Ортопедичні устілки – це устілки, які мають певний рельєф, і за рахунок цього надають лікувальну дію. Цей вид ортезів використовується для лікування і профілактики різних форм плоскостопості (поздовжньої, поперечної, плоско-вальгусної деформації стопи), а також при інших захворюваннях стоп і опорно-рухового апарату в цілому.

Детальніше
Логопедичний масаж

Масаж артикуляційного апарату або логопедичний масаж – це метод механічного впливу, який змінює стан м’язів, нервів, кровоносних судин і тканин артикуляційного апарату.

Детальніше
Лікар Берсенєв пояснює
Подвійна геміплегія, як одна з форм ДЦП
Подвійна геміплегія, як одна з форм ДЦП
Подвійна геміплегія – найбільш рідкісна форма ДЦП. Вона зустрічається у 1,9% хворих. Найпоширеніша форма – спастична диплегія. Найчастіше страждає рухова функція, у деяких дітей – інтелектуальні здібності.
Геміпаретична форма ДЦП
Геміпаретична форма ДЦП
Геміпаретична форма – одна з форм ДЦП, що найбільш часто зустрічаються. Захворювання виникає внаслідок неправильного внутрішньоутробного розвитку, що призводить до пошкодження головного мозку.
Атонічно-астатична форма ДЦП
Атонічно-астатична форма ДЦП
Ця форма дитячого церебрального паралічу має кілька назв: атонічна, атонічно-астатична, атактична. Нарівні з подвійною геміплегією вона є однією з найбільш рідкісних і складних в лікуванні форм.
ДЦП: спастична диплегія
ДЦП: спастична диплегія
Спастична диплегія – це найпоширеніша форма ДЦП. Вона діагностується у 40% пацієнтів, в основному у недоношених дітей. Для цього захворювання найбільш характерним є порушення роботи рук і ніг, тобто тетрапарез, проте ноги страждають більше ніж руки.
Біль в попереку у підлітка
Біль в попереку у підлітка
У підлітка періодично болить в попереку. Більшість батьків думають, що дитина потягнув м’яз або втомився. В першу чергу, це проблеми з хребтом. Поперековий ювенільний остеохондроз має схожу клінічну картину із захворюванням дорослих.
Головні болі у дитини 10 років
Головні болі у дитини 10 років
Головні болі у дитини 10 років: причини, симптоми, що робити в такому випадку. У дитини 10 років часто болить голова, можливе запаморочення. Більшість батьків думає, що дитина втомилася або застудилася. А це може бути один із симптомів СВД. Розглянемо ближче, чому болить голова у дитини 10 років.
Покоління «з похиленою головою»
Покоління «з похиленою головою»
Сучасна людина вже не уявляє свого життя без смартфона, планшета, ноутбука – за допомогою цих пристроїв ми отримуємо нову інформацію, читаємо книги, слухаємо музику, спілкуємося з друзями, оплачуємо рахунки, здійснюємо покупки і багато іншого. Ми проводимо в Інтернеті в середньому від 2 до 5 годин в день, а фрілансери (люди, що працюють дистанційно через Інтернет) і по 10-12 годин.
Дитина не говорить реченнями
Дитина не говорить реченнями
Дитина не говорить реченнями. Що робити? Які причини? У нормі формування мови у дитини проходить кілька стадій. Причиною затримки розвитку дитини може стати затримка психомовленєвого розвитку дитини.