вул. Бульварно-Кудрявська
10-Б, Київ
Пн-Пт: 8:30-19:00
Сб: 9:00 - 13:00
Нд: Вихідний
Контакт - центр
044 238 22 31
Доросле відділення
044 272 11 81
Дитяче відділення
044 272 11 82

Порушення постави у дітей

Лечение нарушений осанки у детей в Киеве

Постава - це невимушена звична поза людини, яка залежить від стану хребта, м’язово-зв’язкового апарату, зовнішнього середовища, загального самопочуття, спадковості. Це поняття комплексне, визначається безліччю різноманітних факторів і відображає не тільки фізичний стан людини, а й психічний.

Правильна постава – це важливий показник здоров’я. Тільки за зовнішнім виглядом людини можна зробити певні висновки про стан її здоров’я. За поставою можна здалеку впізнати людину і судити про правильність чи неправильність статики.

Формування хребта людини починається з раннього дитинства. Спочатку формується шийний лордоз (вигин хребта спереду), пов’язаний з появою навички утримувати голову прямо. Коли дитина починає сидіти, відбувається формування грудного кіфозу (вигин ззаду), а з початком ходіння утворюються поперековий лордоз і крижовий кіфоз. Остаточно всі фізіологічні вигини хребта формуються до 8 року життя. Тому дуже важливо ще в ранньому дитинстві звертати увагу на поставу дитини і слідкувати за її правильним формуванням. Це входить і в обов’язки батьків, і співробітників дошкільних і шкільних закладів, і працівників охорони здоров’я. Профілактика порушень постави у дітей допоможе вашій дитині правильно сформувати хребет і не допустити таких захворювань як сутулість, сколіоз та ін. Якщо викривлення хребта все-таки було виявлено, рекомендуємо негайно звернутися до лікаря-ортопеда.

Існують певні періоди життя дитини, що супроводжуються зміною постави – це період раннього дитинства і період статевого дозрівання, пов’язані з інтенсивним ростом. В ці періоди дитина потребує особливої уваги батьків. До завершення пубертатного періоду встановлюється нормальна правильна постава, ущільнюється черевна стінка, остаточно формується поперековий лордоз.

Як визначають правильну і неправильну поставу

Правильною чи нормальною поставою називається така поза людини, при якій вона тримає корпус і голову прямо, стоїть зі злегка опущеними і відведеними назад плечима, з підтягнутим животом. Ноги при цьому розігнуті в колінних суглобах, хода легка, груди направлені вперед.

Людина з неправильною поставою сутулиться, стоїть чи ходить на напівзігнутих ногах, випинає вперед живіт, опускає плечі й голову вниз. Викривлення постави у дітей може призвести до хронічної сутулості, сколіозу чи неправильного розвитку опорно-рухового апарату при подальшому розвитку малюка чи підлітка.

Різноманітні порушення постави у дітей дуже часто зустрічаються в дошкільному і шкільному віці. За невтішною статистикою число таких дітей досягає 30-60%. А викривлення постави у дітей – це не тільки естетична проблема: від стану хребта залежить подальший гармонійний розвиток дитини, її здоров’я і майбутнє.

Ми завжди рекомендуємо батькам пильно стежити за положенням спини дитини і регулярно проводити профілактику за допомогою спортивної фізкультури, терапевтичного масажу та ін. У більшості випадків порушення постави є набутими і пов’язані з неправильним режимом дня дитини і відсутністю систематичних фізичних навантажень. Схильні до сколіозу діти астенічної статури, які часто хворіють і фізично слабко розвинені. Викривлення положення спини у дітей може призвести і до швидкої втомлюваності дитини в школі чи в дитячому садочку, болів у спині та інших несприятливих симптомів, пов’язаних з порушенням постави у дітей дошкільного і шкільного віку.

Основні види порушень постави у дітей

  1. Сутулість – в основі лежить посилення грудного кіфозу з одночасним згладжуванням поперекового лордозу. Це найпоширеніший вид порушення постави, що виникає внаслідок неправильного сидіння за письмовим столом чи партою. Сутулість завдає великої шкоди здоров’ю дитини: згорблена спина деформує грудну клітку, зміщує внутрішні органи, що призводить по порушення прохідності легенів і діафрагми. В результаті дитина швидко втомлюється, часто хворіє застудними захворюваннями, скаржиться на головні болі, погіршується й сповільнюється її розвиток.

  2. Кругла спина – порушення постави, пов’язане зі значним тотальним збільшенням грудного кіфозу і відсутністю поперекового лордозу. Кругла спина часто поєднується з крилоподібними лопатками. Відбувається зміщення центру ваги, дитина стоїть і пересувається на злегка зігнутих ногах. При цьому голова нахилена вперед, живіт випинає, грудна клітка западає, а руки знаходяться трохи попереду від тулуба.

  3. Круглоувігнута спина – виникає в результаті збільшення всіх фізіологічних сагітальних вигинів хребта.

  4. Пласка спина – неправильне положення спини, при якому згладжуються всі фізіологічні вигини хребта. Грудна клітка при цьому зміщена вперед.

  5. Пласкоувігнута спина – положення постави, якому властиве зменшення грудного кіфозу при нормальному чи збільшеному поперековому лордозі.

Досить часто зустрічаються змішані типи порушень постави, які поєднують в собі кілька варіантів.

Сколіоз – це бокове відхилення вертикальної вісі хребта. Якщо фізіологічні вигини (лордози і кіфози) захищають хребет від перевантажень і рівномірно розподіляють навантаження по всій його вісі, то будь-які, навіть невеликі, бокові вигини – це завжди патологія. Уникнути даного відхилення допоможуть своєчасна профілактика або корекція порушень постави у дітей.

Існує таке поняття як «сколіотична постава». Під ним розуміють патологічне бокове викривлення хребта у дитини, що зникає при горизонтальному положенні чи нахилі. В цьому полягає його відмінність від справжнього сколіозу.

Якщо ваша дитина скаржиться на болі у спині, грудній клітці, в стопах, сутулиться при сидінні за столом, або якщо ви помітили зміни у вигинах хребта, обов’язково зверніться до спеціаліста. Лікування порушення постави у дітей потрібно починати відразу і не відкладаючи, для того щоб уникнути більш серйозних наслідків.

Профілактика і лікування порушення постави

Профилактика нарушения осанки у детей дошкольного возраста

Профілактика положення спини у дітей допоможе уникнути проблем, які пов’язані з патологією хребта чи грудної клітки. У випадку появи деяких, навіть, на перший погляд, легких симптомів, які можуть вказувати на порушення постави, слід негайно звернутися до дитячого невролога. В нашій клініці разом з класичним неврологічним оглядом застосовується метамерний підхід в діагностиці захворювань хребта і нервової системи.

Корекція порушень постави у дітей і лікування повинні відбуватися якомога раніше і бути комплексними і тривалими. В «Медичному центрі Берсенєва» для корекції подібних порушень застосовуються метамерні технології.

Для кожної дитини спеціалістами нашої клініки розробляється індивідуальна комплексна програма корекції і профілактики постави, яка включає немедикаментозні і медикаментозні методи впливу.

Наш багаторічний досвід показує, що високу ефективність має паравертебральний точковий масаж, який виконується в клініці нашими спеціалістами (з подальшим навчанням батьків цій методиці). За необхідності лікування застосовують метамерну рефлексотерапію, що дозволяє нормалізувати сенсорні, рефлекторні і трофічні розлади в скомпрометованому метамері. Крім цього, необхідно грамотно організувати лікувально- руховий режим дитини, забезпечити її повноцінним харчуванням і точним підбором взуття, зробити все можливе для формування правильного рухового стереотипу і розвитку повноцінного м’язового корсету. Корекція постави у дітей дошкільного віку за допомогою кваліфікованих спеціалістів в «Медичному центрі Берсенєва» надасть вам переваги в правильному розвитку дитини в подальшому житті.

Легкі порушення постави, які були виявлені на ранній стадії, легко піддаються корекції, тому, чим раніше ви почнете комплексне лікування, тим більше шансів на позитивний результат і скоріше одужання.

Записатися на консультацію, діагностику й корекцію хребта до «Медичного центру Берсенєва» можна за телефоном контакт-центру (044) 238-22-31 або за телефоном дитячого відділення (044) 272-11-82.

Вартість лікування з додатковими послугами
Консультаційний прийом
Первинний неврологічний огляд лікарем Кулик В.О.
Первинний неврологічний огляд дитини/підлітка
Повторний неврологічний огляд дитини/підлітка
Повторний неврологічний огляд дитини/підлітка з розробкою домашньої програми лікування
Індивідуальна програма домашнього лікування дитини/підлітка
Продовження індивідуальної програми домашнього лікування дитини/підлітка
Онлайн консультація (тривалість 30 хвилин)
Амбулаторне лікування
Сеанс амбулаторного лікування нейрометамерної рефлексотерапії і метамерного введення лікарських препаратів дитини/підлітка з порушенням постави
Кінезіотейпінг
Кінезіотейпінг (1зона)
Метамерний масаж
Метамерний масаж спини
Метамерний масаж комірцевої зони та голови
Метамерний масаж рук
Метамерний масаж ніг
Наші спеціалісти
Кулик Владислава Олегівна
Головний лікар
дитячого відділення
кандидат медичних наук,
дитячий лікар-невролог
вищої категорії.
Білюк Юлія Олександрівна
Дитячий лікар-невролог,
лікар-невропатолог
1 категорії.
Стецюк Роман Анатолійович
Кандидит медичних наук,
доцент кафедри неврології,
дитячий лікар-невролог вищої категорії.
Майстер Ксенія Григорівна
Психолог, логопед,
нейропсихолог
Шевчук Олександр

Шевчук Олександр

Масажист
Куртосманов Станіслав

Куртосманов Станіслав

Масажист
Рогач Наталія

Рогач Наталія

Медична сестра
Момотюк Маргарита

Момотюк Маргарита

Масажист,
Медична сестра
2 категорії
Дитяча неврологія
Ніхто не може повернутися назад і змінити свій старт, але кожен може стартувати зараз і змінити свій фініш. Коли сім’я вирішує мати дитину, всі уявляють, якою вона буде красивою, розумною, щасливою. Навряд чи чиясь уява малює майбутнього малюка хворим, безпомічним і нещасним. На жаль, життя підносить не тільки приємні сюрпризи. Радість народження може захмаритися повідомленням про хворобу. Серед причин дитячої інвалідності на перше місце виступають захворювання нервової системи, 75% яких виникають в період внутрішньоутробного розвитку або ж у процесі пологів.
Детальніше
Дитяче відділення
Про метамерне лікування Необхідні документи Запитання та відповіді
Що ми лікуємо
Дитячий невролог

Детский невролог — специализируется на лечении болезней, связанных с поражением центральной и периферической нервной системы, а также функциональными нарушениями у детей.

Как правило, в первый месяц рождения, врачи направляют родителей на принудительную консультацию к детскому неврологу в клинике, даже если он родился полностью здоровым, и не обладает какими-либо нарушениями связанных с нервной системой. Кроме того, также необходимы регулярные повторные осмотры, на протяжении следующих этапов жизни.

Детальніше
Дитячий церебральний параліч (ДЦП)

Термін «церебральний параліч» об’єднує групу синдромів, які виникають в результаті недорозвинення або пошкодження головного мозку (часто в поєднанні з пошкодженням спинного мозку в шийному відділі хребта) в пренатальному, інтранатальному і ранньому постнатальному періодах.

Детальніше
Перинатальне ураження ЦНС (ПУ ЦНС)

Перинатальне ураження центральної нервової системи – це ті патологічні стани, які виникають під впливом багатьох негативних факторів, що впливають на ріст і розвиток плоду в перинатальному періоді.

Детальніше
Органічне ураження центральної нервової системи (ЦНС)

Органічне ураження ЦНС – група нервово-психічних розладів, які розвиваються внаслідок впливу на мозок певних патологічних факторів на різних етапах онтогенетичного розвитку. Ця патологія має безліч варіантів перебігу і різні механізми розвитку. 

Детальніше
Пологова травма шийного відділу хребта у дитини

В процессе родов, младенец испытывает большие физические нагрузки при прохождении по родовым путям. Костная система новорожденного отличается от костной системы взрослого человека — она характеризуется особой гибкостью для того, чтобы без последствий пройти этот путь.

Детальніше
Травма периферичної нервової системи

Пологова травма периферичної нервової системи – це пошкодження нервових корінців, нервових сплетінь, периферичних і черепних нервів під впливом зовнішніх механічних факторів під час пологів.

Детальніше
Затримка психомовленєвого розвитку (ЗПР)

За останнє десятиліття все більшій кількості дітей ставлять діагноз «ЗПР», і ця абревіатура все частіше фігурує в медичних висновках. Статистика невблаганна. І чим раніше буде виявлена затримка психомовленєвого розвитку (ЗПМР) або затримка розвитку мовлення (ЗРМ), тим більше шансів допомогти такій дитині.

Детальніше
Порушення м’язового тонусу у дітей: гіпотонус, гіпертонус, дистонія.

М’язовий тонус – легке напруження м’язів, необхідне для швидкого їх включення в робочий стан. Саме рівень тонусу визначає готовність м’язового комплексу до виконання рухових функцій. Для кожного періоду розвитку дитини існують фізіологічні норми тонусної активності.

Детальніше
Спинальні аміотрофії

Спинальна м’язова атрофія (СМА) – це тяжке генетичне нервово-м’язове захворювання, яке викликається дефектом у гені SMN 1.

Ген відповідає за синтез білку SMN, який забезпечує виживання мотонейронів – рухових нейронів спинного мозку. У хворих на СМА білка виробляється менше необхідної кількості, а без нього мотонейрони руйнуються. В результаті м’язи не отримують вірних сигналів від мозку, атрофуються та поступово слабнуть, а згодом виникає параліч. 

Детальніше
Міопатія

Міопатії – спадкові захворювання, в основі яких лежить ураження м’язового волокна і, як наслідок, виникнення прогресуючої дистрофії (атрофії) м’язів. М’язова дистрофія виникає через порушення біохімічних процесів у самому м’язовому волокні…

Детальніше
Мієлопатія

Мієлопатія – це неврологічний термін, що застосовується для визначення різноманітних уражень спинного мозку. Зазвичай, мієлопатія має хронічний характер перебігу. Причини ураження можуть бути різними, але всі види мієлопатій мають схожі клінічну картину і симптоми незалежно від етіології.

 

Детальніше
Невропатичні розлади

Серед психічних розладів, які зустрічаються в дитячому віці, невротичні розлади складають 65%. Невротичні розлади (невропатія, неврастенія, дитяча нервовість) у дітей проявляється широким спектром клінічних симптомів, серед яких на першому місці стоїть дисфункція і емоційні розлади.

Детальніше
Ювенільний остеохондроз

Ювенільний (підлітковий, юнацький) остеохондроз – це захворювання, в основі якого лежать дегенеративно-дистрофічні зміни міжхребцевих дисків у підлітковому віці. Ці зміни обумовлені швидким ростом підлітків, можливими порушеннями процесу формування скелету, а також неадекватними фізичними навантаженнями на зростаючий хребет. Остеохондроз може розвиватися, якщо дитина часто носить важку сумку чи рюкзак на одному плечі, а також якщо вона довго і неправильно сидить під час навчання в неприродному положенні.

Детальніше
Синдром нав’язливих рухів

Синдром нав’язливих рухів – це розлад нервової системи у дітей, при якому виникає ряд нескладних повторюваних рухів. До таких рухів відносять смоктання пальців, гризіння нігтів, часте кліпання, розгойдування ногою, хитання чи повороти головою, скрегіт зубами, посмикування плечима, морщення лобу та ін.

Детальніше
Порушення психомовленєвого розвитку при генетичних захворюваннях

У міру розвитку ряду природничих наук (генетики, біохімії, ембріології, загальної біології і т.д.) все більше значення надається генетичним факторам, які, як вважають, є причиною більш ніж половини випадків порушень психомовленєвого розвитку. Сюди, перш за все, належить патологія хромосомного набору. На сьогодні відомо більше 200 видів хромосомних аберацій, що обумовлюють затримку психомовленєвого розвитку і розумову відсталість.

Детальніше
Синдром вегетативних дисфункцій

Вегетативні дисфункції – це загальна назва всіх порушень нормальної діяльності вегетативної нервової системи (ВНС), які призводять до «збою» в роботі внутрішніх органів і систем організму.

Детальніше
Дефіцит уваги з гіперактивністю

Синдром дефіциту уваги з гіперактивністю – це досить поширене захворювання, в основі якого лежить дисфункція центральної нервової системи (переважно ретикулярної формації головного мозку).

Детальніше
Аутизм

Аутизм – порушення психічного розвитку дитини, що характеризується всебічним дефіцитом спілкування, розладами мовлення і моторики. Термін «аутизм» був введений швейцарським психіатром Ейген Брейлером в 1910 році при описанні шизофренії.

Детальніше
Додаткові послуги
Прийом логопеда

Мовлення – це відображення мислення, це система. Якщо є проблеми з усним мовленням, то будуть труднощі і з оформленням думок, умінням аналізувати, міркувати, вибудовувати логічні ланцюжки, проблеми з читанням і письмовим мовленням. Достатньо порушення в одній мовленнєвій ланці, щоб вся система почала функціонувати неправильно.

Детальніше
Метамерний масаж

О несомненной пользе массажа написано уже немало статей, и уже давно известно, что это одно из средств оздоровления, наряду с занятиями спортом, правильным питанием. Массаж помогает быстро восстановиться после стресса и избежать заболеваний, связанных с постоянным нервным напряжением, обезболивает болевые точки, расслабляет напряженные мышцы.

Детальніше
Консультація психолога - Ваш шанс змінити життя на краще

Якщо Ви відчуваєте, що НЕ справляєтеся зі своїми психологічними проблемами, що життя забарвлене ​​в чорні фарби, якщо Вас нічого НЕ радує і НЕ мотивує, і Ви не знаєте, як собі допомогти – запишіться на консультацію психолога в «Медичний центр Берсенєва».

Детальніше
Прийом сімейного лікаря

У «Медичному центрі Берсенєва» всі пацієнти можуть отримати кваліфіковану індивідуальну консультацію сімейного лікаря Петлицької Вікторії Віталіївни, фахівця з багаторічним досвідом роботи в цій галузі.

Вікторія Віталіївна пройшла спеціальну багатопрофільну підготовку за фахом «сімейна медицина».

Детальніше
Інфузійна терапія

Інфузійна терапія (внутрішньовенне введення в організм розчинів різних лікарських препаратів). На даний час є одним з найважливіших лікувальних заходів, покликаних вирішувати широкий спектр медичних завдань. Даний метод лікування існує з 30-х років XIX століття. Цей спосіб лікування дозволяє досягти швидкого терапевтичного ефекту, так як ліки потрапляють безпосередньо в кров’яне русло, а також дозволяє більш ефективно контролювати його дію.

Детальніше
Кінезіотейпінг

Кінезіотейпування – це накладення і фіксація на кілька днів на шкірі дитини спеціальних еластичних стрічок з метою забезпечення фізіологічних рухів суглобів і м’язів, активуючи процеси відновлення і контролю над рухом.

Кінезіотейпи – це еластичні бавовняні стрічки, покриті гіпоалергенним клеєм на акриловій основі.

Детальніше
Виготовлення ортезу

В нашем Медицинском Центре Вы можете получить изготовить индивидуальные ОРТЕЗЫ из термопластичного низкотемпературного материала.

Ортезы — это специальные ортопедические приспособления, предназначенные для коррекции, стабилизации и компенсации нарушений опорно-двигательной системы. Ортезы обеспечивают защиту и разгрузку суставов, создавая для них внешнюю поддержку. Ортезы -незаменимые помощники в лечении и реабилитации.

Детальніше
Заняття по нейрокоррекціі

Нейропсихолог не тільки вивчає зв’язок мозку і психічних процесів, але і знає, які структури мозку і яким чином забезпечують правильну мову, гарну пам’ять і сприйняття, вміння контролювати власну поведінку, утримувати увагу, високу стійкість до стресів, і інше.

Детальніше
Логопедичний масаж

Масаж артикуляційного апарату або логопедичний масаж – це метод механічного впливу, який змінює стан м’язів, нервів, кровоносних судин і тканин артикуляційного апарату.

Детальніше
Лікар Берсенєв пояснює
Подвійна геміплегія, як одна з форм ДЦП
Подвійна геміплегія, як одна з форм ДЦП
Подвійна геміплегія – найбільш рідкісна форма ДЦП. Вона зустрічається у 1,9% хворих. Найпоширеніша форма – спастична диплегія. Найчастіше страждає рухова функція, у деяких дітей – інтелектуальні здібності.
Геміпаретична форма ДЦП
Геміпаретична форма ДЦП
Геміпаретична форма – одна з форм ДЦП, що найбільш часто зустрічаються. Захворювання виникає внаслідок неправильного внутрішньоутробного розвитку, що призводить до пошкодження головного мозку.
Атонічно-астатична форма ДЦП
Атонічно-астатична форма ДЦП
Ця форма дитячого церебрального паралічу має кілька назв: атонічна, атонічно-астатична, атактична. Нарівні з подвійною геміплегією вона є однією з найбільш рідкісних і складних в лікуванні форм.
ДЦП: спастична диплегія
ДЦП: спастична диплегія
Спастична диплегія – це найпоширеніша форма ДЦП. Вона діагностується у 40% пацієнтів, в основному у недоношених дітей. Для цього захворювання найбільш характерним є порушення роботи рук і ніг, тобто тетрапарез, проте ноги страждають більше ніж руки.
Артроз колінного суглоба
Артроз колінного суглоба
Артроз колінного суглоба – захворювання, при якому страждають усі елементи суглоба, але найбільшому ураженню піддається хрящ. Цей тип артрозу – найпоширеніший. Ще одна назва хвороби – гонартроз.
Артроз плечового суглоба симптоми, діагностика, методи лікування
Артроз плечового суглоба симптоми, діагностика, методи лікування
Артроз плечового суглоба – це захворювання, для якого характерна деградація, зношеність і руйнування хряща, а також прилеглих кісткових тканин. Хворобу також називають адгезивним капсулітом, плечолопатковим поліартрозом, синдромом «замороженого» плеча.
Протрузії і грижі міжхребцевих дисків: в чому різниця. Діагностика і методи лікування
Протрузії і грижі міжхребцевих дисків: в чому різниця. Діагностика і методи лікування
Міжхребцевий диск – це елемент хребетного стовпа, який амортизує тиск, що виникає під час руху людини та інших фізичних навантаженнях. Він коректно виконує свою функцію лише в тому випадку, якщо займає чітко визначену природою позицію.
Спінальна м'язова атрофія
Спінальна м'язова атрофія
Спинальная м’язова атрофія (СМА) – важке нервово-м’язову захворювання, обумовлене ураженням рухових нейронів (мотонейронів), які розташовані в передніх рогах спинного мозку, а також нейронів рухових ядер в стовбурі мозку.
Спінальна аміотрофія Кеннеді
Спінальна аміотрофія Кеннеді
Спінальна аміотрофія Кеннеді – генетичне захворювання, для якого характерне ураження мотонейронів. Це великі нервові клітини, що відповідають за підтримку м’язового тонусу і моторну координацію.
Міодистрофія Дюшена
Міодистрофія Дюшена
Міодистрофія Дюшена належить до Х-зчеплених захворювань та характеризується швидким прогресуванням м’язової дистрофії.  Дане захворювання спричиняється мутацією в гені дистрофіну, що знаходиться на Х хромосомі.
Біль в попереку у підлітка
Біль в попереку у підлітка
У підлітка періодично болить в попереку. Більшість батьків думають, що дитина потягнув м’яз або втомився. В першу чергу, це проблеми з хребтом. Поперековий ювенільний остеохондроз має схожу клінічну картину із захворюванням дорослих.
Головні болі у дитини 10 років
Головні болі у дитини 10 років
Головні болі у дитини 10 років: причини, симптоми, що робити в такому випадку. У дитини 10 років часто болить голова, можливе запаморочення. Більшість батьків думає, що дитина втомилася або застудилася. А це може бути один із симптомів СВД. Розглянемо ближче, чому болить голова у дитини 10 років.
Покоління «з похиленою головою»
Покоління «з похиленою головою»
Сучасна людина вже не уявляє свого життя без смартфона, планшета, ноутбука – за допомогою цих пристроїв ми отримуємо нову інформацію, читаємо книги, слухаємо музику, спілкуємося з друзями, оплачуємо рахунки, здійснюємо покупки і багато іншого. Ми проводимо в Інтернеті в середньому від 2 до 5 годин в день, а фрілансери (люди, що працюють дистанційно через Інтернет) і по 10-12 годин.
Дитина не говорить реченнями
Дитина не говорить реченнями
Дитина не говорить реченнями. Що робити? Які причини? У нормі формування мови у дитини проходить кілька стадій. Причиною затримки розвитку дитини може стати затримка психомовленєвого розвитку дитини.
VR On

Онлайн консультація

Оплата консультації