вул. Бульварно-Кудрявська
10-Б, Київ
Пн-Пт: 8:30-19:00
Сб: 9:00 - 13:00
Нд: Вихідний
Контакт - центр
044 299 44 94
Доросле відділення
044 272 11 81
Дитяче відділення
044 272 11 82

Травма периферичної нервової системи

Травма периферической нервной системы

Пологова травма периферичної нервової системи – це пошкодження нервових корінців, нервових сплетінь, периферичних і черепних нервів під впливом зовнішніх механічних факторів під час пологів. Сила такого впливу у багато разів перевищує межу витривалості вказаних анатомічних структур, в результаті чого виникає здавлювання, руйнування або розрив тканин. Всі ці порушення супроводжуються місцевим або загальним розладом кровопостачання, набряками, переломами кісток і т. д. Акт пологів – сам по собі дуже складний процес, який складається з компресії, обертання, стиснення і тракції, і якщо він ускладнюється неправильним передлежанням або великими розмірами плоду, застосуванням акушерських щипців, то ймовірність виникнення пологової травми дуже висока.

Патоморфологічно віділяють декілька варіантів пошкодження периферичних нервів:

  1. Повний (прегангліонарний) відрив нервового корінця від спинного мозку;

  2. Постгангліонарний розрив корінця;

  3. Розрив аксона із збереженням мієлінової оболонки;

  4. «Забій» нерву із збереженням аксону і мієлінової оболонки.

Останній варіант пошкодження найменш травматичний і створює всі передумови для повного відновлення периферичного нерву. Будь-який вид пологової травми нервової системи потребує обов’язкового огляду такого пацієнта лікарем-неврологом. Кваліфіковану консультацію досвідченого лікаря Ви можете отримати в «Медичному центрі Берсенєва». Наша клініка вже декілька десятиліть спеціалізується на лікуванні захворювань хребта і нервової системи, включаючи й пологові травми.

Найчастіше спостерігається травма плечового сплетіння, лицьового, діафрагмального, променевого й серединного нервів. Найчастіше це виникає при застосуванні акушерських щипців.

Травма плечового сплетіння в більшості випадків обумовлена акушерськими інструментами при утрудненому виведенні голівки і плечиків плоду. В результаті цих тракцій і ротацій голівки і плечиків виникає натяг корінців верхньогрудних і нижньошийних сегментів спинного мозку над поперечними відростками шийних хребців.

Плечова натальна плексоневропатія вперше була досліджена вченим Дюшеном (1892) і Клюмпке (1885).

Акушерський парез (травма плечового сплетіння) найчастіше спостерігається у дітей, народжених в ножному чи сідничному передлежанні, з великою масою тіла, при вузькому тазі, при надмірних тракціях за голівку плоду, при здавлюванні шиї, при утрудненому виведенні плечиків, при закиданні ручок плоду.

В залежності від ступеню пошкодження плечову плексоневропатію поділяють на 3 різновиди:

  • Верхній (проксимальний) тип

  • Нижній (дистальний) тип

  • Тотальний тип

Параліч Ерба-Дюшена або верхній (проксимальний) тип

Це найпоширеніший вид пологового паралічу, що зустрічається 1 раз на 1500-2000 пологів і пов'язаний з пошкодженням первинного пучка плечового сплетіння або шийних корінців С5-С6.

Клінічна картина характерна тим, що уражена верхня кінцівка в'яло звисає вздовж тулуба, розігнута у всіх суглобах і повернена всередину, кисть при долонному згинанні повернена назад і назовні (характерний симптом «лялькової ручки» Новіка). Плече опущене. Спостерігаться атрофія м'язів плеча і передпліччя, неможливість підняти плече вище горизонтального рівня, зігнути в ліктьовому суглобі, тобто характерне порушення функції проксимального відділу руки, рухи в пальцях збережені.

Голівка частіше схилена і повернена до паретичного плеча, за рахунок чого шия здається короткою і з великою кількістю поперечних складок. Відмічається зниження м'язового тонусу в проксимальних відділах кінцівки, рефлекс з двоголовим і триголовим м'язом не викликається.

В деяких випадках до процесу залучаються корінці С3-С4, і тоді в клінічній картині переважають симптоми, характерні для пошкодження діафрагмального нерву (прискорене дихання, задишка, ікота, цианоз, асиметрія рухів грудної клітки).

Параліч Дежерин-Клюмпке або нижній (дистальний) тип

Даний тип плексопатії виникає при травмі спинного мозку на рівні С7-Т1 або середнього і нижнього пучків плечового сплетіння. Він зустрічається набагато частіше, ніж проксимальний (верхній) тип ураження і характеризується порушенням функції дистального відділу верхньої кінцівки. Характерне різке зниження або повне випадіння функції м'язів-згиначів кисті і пальців. Кисть пасивно звисає, рухи відсутні, м'язовий тонус знижений. В деяких випадках кисть знаходиться в положенні «пазуристої лапи», що пов'язано з пошкодженням волокон променевого або ліктьового нервів.

У зв'язку із залученням в процес серединного нерву іноді зустрічається симптом «ішемічної рукавички», пов'язаний з трофічними розладами (збліднення або почервоніння шкіри кисті, набряк).

Тотальний параліч верхньої кінцівки (параліч Керера)

Тотальний тип пошкодження спостерігається при пошкодженні на рівні С5-Т1 сегментів спинного мозку і характеризується симптомами, властивими для проксимального і дистального типів акушерського парезу. Це найскладніший варіант протікання акушерського парезу. Відмічається повне знерухомлення руки, м'язова гіпотонія, трофічні розлади, випадіння рефлексів, зниження всіх видів чутливості.

Пошкодження лицьового нерву

Пошкодження лицьового нерву найчастіше зустрічається при лицьовому передлежанні, тривалому перебувані голівки в пологових шляхах, вузькому тазі, при здавлюванні навколовушної залози акушерськми щипцями, при самовільних пологах.

Існує невтішна статистика, яка доводить, що парез лицьового нерву в 80% випадків пов'язаний саме з накладанням щипців на область голівки.

В клінічній картині переважає односторонній парез мімічної мускулатури: куточок рота опущений, що особливо помітно під час плачу дитини, носогубна складка на стороні ураження виражена слабо, дитина не може щільно стиснути повіки, знижений або відсутній пошуковий рефлекс Куссмауля, утруднене смоктання, відсутні зморшки і складки на лобі.

Параліч поперечного сплетіння зустрічається досить рідко, при невмілому витягуванні плоду за ніжки.

В «Медичному центрі Берсенєва» застосовується унікальна методика лікувального впливу, яка сприяє відновленню пошкоджених нервових волокон. Розроблений і втілений у практику лікарем Берсенєвим метамерний метод лікування вже кілька десятиліть дозволяє боротися із захворюваннями центральної і периферичної нервової системи. Метамерні технології сприяють регенерації периферичної нервової системи завдяки поєднанню рефлексотерапії й нейротрофічної дії препаратів, що вводяться.

Записавшись на консультацію до нашого медичного центру, Ви отримаєте кваліфіковані відповіді лікарів-неврологів і дізнаєтесь, як лікувати травми периферичних нервів, корінців і сплетінь. В нашій клініці для кожного пацієнта розробляється індивідуальна програма лікування й реабілітації, яка дозволяє досягти оптимального результату.

Для запису на лікування до «Медичного центру Берсенєва» Ви можете зателефонувати до контакт-центру (044) 238-22-31 або заповнити форму онлайн-запису у нас на сайті.

Вартість лікування з додатковими послугами
Первинний неврологічний огляд дитини/підлітка
Повторний неврологічний огляд дитини/підлітка
Індивідуальна програма домашнього лікування дитини/підлітка
Продовження індивідуальної програми домашнього лікування дитини/підлітка
Сеанс амбулаторного лікування нейрометамерної рефлексотерапії і метамерного введення лікарських препаратів дитини / підлітка з ураженням нервової системи (1 неврологічний синдром)
Сеанс амбулаторного лікування нейрометамерної рефлексотерапії і метамерного введення лікарських препаратів дитини / підлітка з ураженням нервової системи (2 неврологічних синдроми)
Сеанс амбулаторного лікування нейрометамерної рефлексотерапії і метамерного введення лікарських препаратів дитини / підлітка з ураженням нервової системи (3 неврологічних синдроми)
Наші спеціалісти
Кулик Владислава Олегівна
Головний лікар
дитячого відділення
кандидат медичних наук,
дитячий лікар-невролог
вищої категорії.
Білюк Юлія Олександрівна
Дитячий лікар-невролог,
лікар-невропатолог
1 категорії.
Майстер Ксенія Григорівна
Психолог, логопед,
нейропсихолог
Заморський Тарас Володимирович

Заморський Тарас Володимирович

Спеціаліст
з фізичної реабілітації,
кандидат наук
з фізичного виховання і спорту.
Шевчук Олександр

Шевчук Олександр

Масажист
Куртосманов Станіслав

Куртосманов Станіслав

Масажист
Андрієнко Ольга

Андрієнко Ольга

Медична сестра
вищої категорії
Кучеренко Жанна

Кучеренко Жанна

Медична сестра
вищої категорії
Момотюк Маргарита

Момотюк Маргарита

Масажист,
Медична сестра
2 категорії
Дитяча неврологія
Ніхто не може повернутися назад і змінити свій старт, але кожен може стартувати зараз і змінити свій фініш. Коли сім’я вирішує мати дитину, всі уявляють, якою вона буде красивою, розумною, щасливою. Навряд чи чиясь уява малює майбутнього малюка хворим, безпомічним і нещасним. На жаль, життя підносить не тільки приємні сюрпризи. Радість народження може захмаритися повідомленням про хворобу. Серед причин дитячої інвалідності на перше місце виступають захворювання нервової системи, 75% яких виникають в період внутрішньоутробного розвитку або ж у процесі пологів.
Детальніше
Дитяче відділення
Про метамерне лікування Необхідні документи Запитання та відповіді
Що ми лікуємо
Консультація дитячого невролога

Дитячий невролог – це лікар, який займається діагностикою і лікуванням захворювань, пов’язаних з ураженням центральної та периферичної нервової системи, а також функціональними порушеннями у дітей.

Саме дитячий лікар-невролог допоможе вам забезпечити гармонійний та правильний розвиток вашої дитини від самого народження. Навіть якщо дитина народилася цілком здоровою, спокійно спить і нормально харчується, консультація дитячого невролога в перший місяць її життя є обов’язковою. Також необхідні регулярні огляди дитячого невролога і в інші періоди життя дитини.

Детальніше
Дитячий церебральний параліч (ДЦП)

Термін «церебральний параліч» об’єднує групу синдромів, які виникають в результаті недорозвинення або пошкодження головного мозку (часто в поєднанні з пошкодженням спинного мозку в шийному відділі хребта) в пренатальному, інтранатальному і ранньому постнатальному періодах.

Детальніше
Перинатальне ураження ЦНС (ПУ ЦНС)

Перинатальне ураження центральної нервової системи – це ті патологічні стани, які виникають під впливом багатьох негативних факторів, що впливають на ріст і розвиток плоду в перинатальному періоді.

Детальніше
Органічне ураження центральної нервової системи (ЦНС)

Органічне ураження ЦНС – група нервово-психічних розладів, які розвиваються внаслідок впливу на мозок певних патологічних факторів на різних етапах онтогенетичного розвитку. Ця патологія має безліч варіантів перебігу і різні механізми розвитку. 

Детальніше
Родовая травма шейного отдела позвоночника

В процессе родов, младенец испытывает большие физические нагрузки при прохождении по родовым путям. Костная система новорожденного отличается от костной системы взрослого человека — она характеризуется особой гибкостью для того, чтобы без последствий пройти этот путь.

Детальніше
Затримка психомовленєвого розвитку (ЗПР)

За останнє десятиліття все більшій кількості дітей ставлять діагноз «ЗПР», і ця абревіатура все частіше фігурує в медичних висновках. Статистика невблаганна. І чим раніше буде виявлена затримка психомовленєвого розвитку (ЗПМР) або затримка розвитку мовлення (ЗРМ), тим більше шансів допомогти такій дитині.

Детальніше
Порушення м’язового тонусу у дітей: гіпотонус, гіпертонус, дистонія.

М’язовий тонус – легке напруження м’язів, необхідне для швидкого їх включення в робочий стан. Саме рівень тонусу визначає готовність м’язового комплексу до виконання рухових функцій. Для кожного періоду розвитку дитини існують фізіологічні норми тонусної активності.

Детальніше
Спинальні аміотрофії

Спинальні аміотрофії – це спадкові захворювання рухових нейронів передніх рогів спинного мозку, які характеризуються м’язовою слабкістю і посмикуванням м’язів. Для спинальних аміотрофій не властиві порушення чутливості, координації і розлади рухів очима. Це пов’язано з тим, що ураженню підлягають тільки мотонейрони спинного мозку.

Детальніше
Міопатія

Міопатії – спадкові захворювання, в основі яких лежить ураження м’язового волокна і, як наслідок, виникнення прогресуючої дистрофії (атрофії) м’язів. М’язова дистрофія виникає через порушення біохімічних процесів у самому м’язовому волокні…

Детальніше
Мієлопатія

Мієлопатія – це неврологічний термін, що застосовується для визначення різноманітних уражень спинного мозку. Зазвичай, мієлопатія має хронічний характер перебігу. Причини ураження можуть бути різними, але всі види мієлопатій мають схожі клінічну картину і симптоми незалежно від етіології.

 

Детальніше
Невропатичні розлади

Серед психічних розладів, які зустрічаються в дитячому віці, невротичні розлади складають 65%. Невротичні розлади (невропатія, неврастенія, дитяча нервовість) у дітей проявляється широким спектром клінічних симптомів, серед яких на першому місці стоїть дисфункція і емоційні розлади.

Детальніше
Ювенільний остеохондроз

Ювенільний (підлітковий, юнацький) остеохондроз – це захворювання, в основі якого лежать дегенеративно-дистрофічні зміни міжхребцевих дисків у підлітковому віці. Ці зміни обумовлені швидким ростом підлітків, можливими порушеннями процесу формування скелету, а також неадекватними фізичними навантаженнями на зростаючий хребет. Остеохондроз може розвиватися, якщо дитина часто носить важку сумку чи рюкзак на одному плечі, а також якщо вона довго і неправильно сидить під час навчання в неприродному положенні.

Детальніше
Синдром нав’язливих рухів

Синдром нав’язливих рухів – це розлад нервової системи у дітей, при якому виникає ряд нескладних повторюваних рухів. До таких рухів відносять смоктання пальців, гризіння нігтів, часте кліпання, розгойдування ногою, хитання чи повороти головою, скрегіт зубами, посмикування плечима, морщення лобу та ін.

Детальніше
Порушення психомовленєвого розвитку при генетичних захворюваннях

У міру розвитку ряду природничих наук (генетики, біохімії, ембріології, загальної біології і т.д.) все більше значення надається генетичним факторам, які, як вважають, є причиною більш ніж половини випадків порушень психомовленєвого розвитку. Сюди, перш за все, належить патологія хромосомного набору. На сьогодні відомо більше 200 видів хромосомних аберацій, що обумовлюють затримку психомовленєвого розвитку і розумову відсталість.

Детальніше
Синдром вегетативних дисфункцій

Вегетативні дисфункції – це загальна назва всіх порушень нормальної діяльності вегетативної нервової системи (ВНС), які призводять до «збою» в роботі внутрішніх органів і систем організму.

Детальніше
Порушення постави у дітей

Постава – це невимушена звична поза людини, яка залежить від стану хребта, м’язово-зв’язкового апарату, зовнішнього середовища, загального самопочуття, спадковості. Це поняття комплексне, визначається безліччю різноманітних факторів і відображає не тільки фізичний стан людини, а й психічний.

Детальніше
Дефіцит уваги з гіперактивністю

Синдром дефіциту уваги з гіперактивністю – це досить поширене захворювання, в основі якого лежить дисфункція центральної нервової системи (переважно ретикулярної формації головного мозку).

Детальніше
Аутизм

Аутизм – порушення психічного розвитку дитини, що характеризується всебічним дефіцитом спілкування, розладами мовлення і моторики. Термін «аутизм» був введений швейцарським психіатром Ейген Брейлером в 1910 році при описанні шизофренії.

Детальніше
Додаткові послуги
Прийом логопеда

Мовлення – це відображення мислення, це система. Якщо є проблеми з усним мовленням, то будуть труднощі і з оформленням думок, умінням аналізувати, міркувати, вибудовувати логічні ланцюжки, проблеми з читанням і письмовим мовленням. Достатньо порушення в одній мовленнєвій ланці, щоб вся система почала функціонувати неправильно.

Детальніше
Метамерний масаж

О несомненной пользе массажа написано уже немало статей, и уже давно известно, что это одно из средств оздоровления, наряду с занятиями спортом, правильным питанием. Массаж помогает быстро восстановиться после стресса и избежать заболеваний, связанных с постоянным нервным напряжением, обезболивает болевые точки, расслабляет напряженные мышцы.

Детальніше
Консультація психолога - Ваш шанс змінити життя на краще

Якщо Ви відчуваєте, що НЕ справляєтеся зі своїми психологічними проблемами, що життя забарвлене ​​в чорні фарби, якщо Вас нічого НЕ радує і НЕ мотивує, і Ви не знаєте, як собі допомогти – запишіться на консультацію психолога в «Медичний центр Берсенєва».

Детальніше
Прийом сімейного лікаря

У «Медичному центрі Берсенєва» всі пацієнти можуть отримати кваліфіковану індивідуальну консультацію сімейного лікаря Петлицької Вікторії Віталіївни, фахівця з багаторічним досвідом роботи в цій галузі.

Вікторія Віталіївна пройшла спеціальну багатопрофільну підготовку за фахом «сімейна медицина».

Детальніше
Інфузійна терапія

Інфузійна терапія (внутрішньовенне введення в організм розчинів різних лікарських препаратів). На даний час є одним з найважливіших лікувальних заходів, покликаних вирішувати широкий спектр медичних завдань. Даний метод лікування існує з 30-х років XIX століття. Цей спосіб лікування дозволяє досягти швидкого терапевтичного ефекту, так як ліки потрапляють безпосередньо в кров’яне русло, а також дозволяє більш ефективно контролювати його дію.

Детальніше
Кінезіотейпінг

Кінезіотейпування – це накладення і фіксація на кілька днів на шкірі дитини спеціальних еластичних стрічок з метою забезпечення фізіологічних рухів суглобів і м’язів, активуючи процеси відновлення і контролю над рухом.

Кінезіотейпи – це еластичні бавовняні стрічки, покриті гіпоалергенним клеєм на акриловій основі.

Детальніше
Виготовлення ортезу

У нашому Медичному Центрі Ви можете отримати кваліфіковану консультаціюфахівця з фізичної реабілітації, а також виготовити індивідуальні ортези з матеріалу Турбокаст.

Ортези – це спеціальні ортопедичні вироби, призначені для корекції, стабілізації і компенсації порушень опорно-рухової системи. Ортези забезпечують захист і розвантаження суглобів, створюючи для них зовнішню підтримку. Ортези – незамінні помічники в лікуванні та реабілітації.

Детальніше
Виготовлення ортопедичних устілок

У нашому Медичному Центрі Ви можете отримати кваліфіковану консультацію фахівця з фізичної реабілітації, а також виготовити індивідуальні ортопедичні устілки.

Ортопедичні устілки – це устілки, які мають певний рельєф, і за рахунок цього надають лікувальну дію. Цей вид ортезів використовується для лікування і профілактики різних форм плоскостопості (поздовжньої, поперечної, плоско-вальгусної деформації стопи), а також при інших захворюваннях стоп і опорно-рухового апарату в цілому.

Детальніше
Логопедичний масаж

Масаж артикуляційного апарату або логопедичний масаж – це метод механічного впливу, який змінює стан м’язів, нервів, кровоносних судин і тканин артикуляційного апарату.

Детальніше
Лікар Берсенєв пояснює
Подвійна геміплегія, як одна з форм ДЦП
Подвійна геміплегія, як одна з форм ДЦП
Подвійна геміплегія – найбільш рідкісна форма ДЦП. Вона зустрічається у 1,9% хворих. Найпоширеніша форма – спастична диплегія. Найчастіше страждає рухова функція, у деяких дітей – інтелектуальні здібності.
Геміпаретична форма ДЦП
Геміпаретична форма ДЦП
Геміпаретична форма – одна з форм ДЦП, що найбільш часто зустрічаються. Захворювання виникає внаслідок неправильного внутрішньоутробного розвитку, що призводить до пошкодження головного мозку.
Атонічно-астатична форма ДЦП
Атонічно-астатична форма ДЦП
Ця форма дитячого церебрального паралічу має кілька назв: атонічна, атонічно-астатична, атактична. Нарівні з подвійною геміплегією вона є однією з найбільш рідкісних і складних в лікуванні форм.
ДЦП: спастична диплегія
ДЦП: спастична диплегія
Спастична диплегія – це найпоширеніша форма ДЦП. Вона діагностується у 40% пацієнтів, в основному у недоношених дітей. Для цього захворювання найбільш характерним є порушення роботи рук і ніг, тобто тетрапарез, проте ноги страждають більше ніж руки.
Біль в попереку у підлітка
Біль в попереку у підлітка
У підлітка періодично болить в попереку. Більшість батьків думають, що дитина потягнув м’яз або втомився. В першу чергу, це проблеми з хребтом. Поперековий ювенільний остеохондроз має схожу клінічну картину із захворюванням дорослих.
Головні болі у дитини 10 років
Головні болі у дитини 10 років
Головні болі у дитини 10 років: причини, симптоми, що робити в такому випадку. У дитини 10 років часто болить голова, можливе запаморочення. Більшість батьків думає, що дитина втомилася або застудилася. А це може бути один із симптомів СВД. Розглянемо ближче, чому болить голова у дитини 10 років.
Покоління «з похиленою головою»
Покоління «з похиленою головою»
Сучасна людина вже не уявляє свого життя без смартфона, планшета, ноутбука – за допомогою цих пристроїв ми отримуємо нову інформацію, читаємо книги, слухаємо музику, спілкуємося з друзями, оплачуємо рахунки, здійснюємо покупки і багато іншого. Ми проводимо в Інтернеті в середньому від 2 до 5 годин в день, а фрілансери (люди, що працюють дистанційно через Інтернет) і по 10-12 годин.
Дитина не говорить реченнями
Дитина не говорить реченнями
Дитина не говорить реченнями. Що робити? Які причини? У нормі формування мови у дитини проходить кілька стадій. Причиною затримки розвитку дитини може стати затримка психомовленєвого розвитку дитини.