вул. Бульварно-Кудрявська
10-Б, Київ
Пн-Пт: 8:30-17:00
Сб: 9:00 — 13:00
Нд: Вихідний
Контакт - центр
Доросле відділення
044 272 11 81
Дитяче відділення
044 272 11 82

Захворювання суглобів

Заболевания суставов

Артроз суглобів - широко поширене захворювання. Більш правильно називати його остеоартрозом, так як при цій хворобі суглобів уражається не тільки хрящова тканина суглоба, але й кісткова. Основною відмінністю артрозу від артриту є те, що в основі захворювання лежить не запалення суглоба, а дегенеративні процеси, що протікають в ньому. Артроз суглобів проявляється болем в суглобі, що посилюється при русі, і розвитком малорухливості в ушкодженому суглобі. В деяких випадках артроз суглобів призводить до повної втрати рухливості та інвалідності пацієнта.

Симптоми артрозу знайомі від 10 до 15% всіх людей, з віком частота захворюваності збільшується. Після 60 років артроз суглобів зустрічається практично у кожного. Захворювання вражає з однаковою частотою як жінок, так і чоловіків. І тільки артроз суглобів пальців частіше зустрічається серед жіночого населення.

Артроз суглобів буває первинним або вторинним. Первинний артроз спостерігається в 40 - 50% випадків всіх захворювань артрозом. Він розвивається у практично здоровому суглобі, а його причина полягає у великому фізичному навантаженні, що перевищує міцність суглобового хряща. В інших випадках спостерігається вторинний артроз, що викликається наслідками травм або запальних захворювань суглобів.

В основі патологічного механізму розвитку артрозу суглобів лежить порушення обміну речовин в хрящовій тканині, що призводить до втрати її еластичності, гладкості. Згодом гіаліновий хрящ стоншується і починає розтріскуватися.

Далі процес переноситься на кісткові тканини, провокуючи розростання остеофітів та порушення форми кістки. Остеоартроз найбільш часто вражає суглоби нижніх кінцівок, яким щодня доводиться нести вагу людського тіла (кульшовий, колінний, гомілковостопний). За сформованою в медицині традицією деякі види остеоартрозів мають свої назви. Наприклад, остеоартроз колінного суглоба називається гонартрозом, а тазостегнового - коксартрозом. Серед суглобів верхньої кінцівки артроз вражає найчастіше дрібні суглоби кисті і фаланг пальців, а також плечовий суглоб з розвитком плечолопаткового періартрозу.

Гонартроз - це артроз колінного суглоба, причому це захворювання є найпоширенішим видом артрозу.

На початкових стадіях зміни відбуваються на молекулярному рівні в хрящовій тканині, далі йдуть зміни гіалінового хряща: місцями він стає мутним, стоншується, розшаровується, розтріскується в різних напрямках. Закінчується цей процес повним зникненням хряща, оголюючи кістку. У свою чергу кістка реагує на загибель хряща ущільненням, тобто зайвим розростанням кістки по периферії, утворюються шипи, нога деформується і викривляється. З цих причин дана хвороба носить назву «деформуючий артроз».

Звичайним симптомом гонартрозу є відчуття скутості в суглобі, «стягнення» під коліном, біль у коліні після тривалої ходьби. Багато хворих на гонартроз (артроз колінного суглоба) скаржаться на труднощі при ходьбі переважно вранці, після сну або після довгого сидіння. Людині потрібно «розходитися» для того, щоб ставало легше. З розвитком гонартрозу болі в коліні, особливо на внутрішній його стороні, стають більш наполегливими і постійними. Нерідко хворі з гонартрозом відчувають хрускіт при русі колінного суглоба. Далі розвивається обмеження згинання та розгинання ноги. При прогресуванні захворювання розвивається кульгавість. У більш запущених випадках людина не може пересуватися без допомоги сторонніх, опори або без милиць. Часто в лежачому положенні біль вщухає, проте буває, що вночі людина страждає від болів.

При огляді колінного суглоба на початковій стадії захворювання зовнішніх змін зазвичай не виявляється. З перебігом захворювання дуже помітна деформація колінного суглоба, контури кісток, що утворюють суглоб, грубі, виявляється контрактура (неповне згинання або розгинання), викривлення гомілки. Поклавши долоню на передню поверхню коліна, можна відчути при згинанні чи розгинанні хрускіт в колінному суглобі різної інтенсивності й тривалості.

Подібне відчуття можна отримати, якщо зрушувати надколінок назовні в поперечному напрямку (позитивний пателло-конділярний симптом).

При обмацуванні суглоба хворого на гонартроз виявляється хвороблива зона, зазвичай з внутрішньої сторони суглоба, на рівні виростків стегна, великої гомілкової і суглобової щілини. Часто в порожнині колінного суглоба накопичується випіт, тобто приєднується синовіт. Подібний стан визначається сгладженістю контурів колінного суглоба через випинання тканин над надколінком і збоку від нього і відчуттям флуктуації при обмацуванні цього випинання двома руками.

Гонартроз поділяють на два види.

Первинний гонартроз протікає на тлі відносного здоров'я. В основному хворіють люди похилого віку, особливо жінки. У групі ризику знаходяться люди із зайвою масою тіла, тобто які страждають ожирінням, саме вони найчастіше хворіють на артроз колінного суглоба. Вторинний гонартроз розвивається в основному після перенесеної травми колінного суглоба або ж після перенесених захворювань. У разі проведення своєчасного лікування всіх перерахованих вище захворювань розвитку гонартрозу можна уникнути.

Артроз тазостегнових суглобів (коксартроз) розвивається зазвичай після сорока років. Жінки хворіють трохи частіше за чоловіків. Коксартроз може вражати як один, так і обидва тазостегнових суглоба. Але навіть у разі двостороннього ураження спочатку, як правило, уражається один суглоб, і лише потім до нього «підтягується» другий.

Основний симптом коксартрозу - біль в паху. Найчастіше біль з паху поширюється вниз по нозі - по передній і бічній поверхні стегна. Іноді такі больові відчуття поширюються ще й на сідницю. Зазвичай біль, що йде від паху по передній і бічній поверхні стегна, доходить вниз тільки до середини стегна або до коліна. Нижче коліна цей біль майже ніколи не опускається. Лише дуже рідко біль доходить до середини гомілки, але не опускається до пальців ніг - в цьому відмінність коксартрозного болю від болю, викликаного пошкодженням попереку (наприклад, грижею міжхребцевого диска).

Болі виникають в основному при ходьбі і при спробі встати зі стільця або з ліжка. Часто саме найперші кілька кроків після підведення бувають особливо болючими. Потім, коли людина розходиться, може стати трішки легше. Але після довгої ходьби больові відчуття знову посилюються. У спокої, сидячи і лежачи, болі, зазвичай, проходять.

На ранніх стадіях коксартрозу больові відчуття в паху і стегні виражені слабо, частіше відзначається лише легке накульгування і несильний ниючий біль при ходьбі. Тому хвора людина не поспішає до лікаря, сподіваючись на те, що проблема якимось чином вирішиться сама по собі. Однак минає час, хвороба прогресує, і больові відчуття наростають. У більшості випадків це відбувається поступово, але іноді, після невдалого руху або навантаження, можуть відбуватися досить різкі загострення, які тривають від кількох днів до кількох місяців.

Поступово до больових відчуттів додається обмеження рухливості ноги. Людині важко відвести ногу вбік, підтягнути ногу до грудей; важко одягти шкарпетки або взуття. Хвора людина навряд чи зможе сісти на стілець «верхи», широко розставивши ноги, або зробить це з великими труднощами.

У міру прогресування коксартрозу у ряду хворих може з'явитися щоразу виразніший хрускіт у хворому суглобі при русі і ходьбі. Зазвичай він буває пов'язаний з тертям суглобових поверхонь, не ідеально підігнаних одна до одної за формою. Звичайно, здорові суглоби теж можуть злегка «поклацувати», а у деяких людей навіть поклацувати вельми голосно. Але артрозний хрускіт має зовсім іншу тональність, він грубий і «сухий». І якщо на першій стадії хвороби хрускіт суглоба виражений відносно слабко, то в міру прогресування коксартрозу він стає більш відчутним і виразним.

В деяких випадках артрозу хвора нога стає коротшою. Скорочення ноги особливо помітно, коли пацієнт лежить на спині. Відразу стає видно, що хвора нога коротша за здорову і повернута назовні. Крім того, вкорочення ноги можна виявити, якщо покласти пацієнта на живіт і звести разом його п'яти.

Через укорочення ноги хвора на коксартроз людина помітно накульгує при ходьбі: вона ніби припадає на хвору ногу. Зрозуміло, що внаслідок кульгавості поперековий відділ хребта при ходьбі піддається підвищеним навантаженням. Тому з часом до болів у паху і стегні додаються хронічні «болі втоми» в попереку.

Приблизно на тих же стадіях хвороби виникає атрофія м'язів стегна: м'язи хворої ноги вище коліна ніби всихають і зменшуються в об'ємі. Хвора нога виглядає набагато худішою від здорової. Атрофія стегнових м'язів призводить до появи болів в області коліна, в місцях прикріплення сухожиль. Найцікавіше, що подібні больові відчуття в області коліна можуть бути виражені сильніше, ніж паховий і стегновий біль. В результаті хворим часто ставлять помилковий діагноз - артроз колінного суглоба - і проводять не зовсім правильне лікування.

Артроз плечового суглоба (плечолопатковий періартроз, адгезивний капсуліт)

Плечолопатковий періартроз, або артроз, або остеоартроз плечового суглоба, або адгезивний капсуліт, або синдром «замороженого плеча» - стан хворобливої ​​скутості м'язів плечового поясу навколо плечового суглоба. Причина виникнення такого захворювання як артроз плечового суглоба до цих пір точно не встановлена. Одночасно існує кілька теорій виникнення цього захворювання. Нижче перераховані найпоширеніші теорії формування артрозу плечового суглоба (плечолопаткового періартрозу):

  • тривалі і однотипні навантаження на м'язи і зв'язки плеча (тривала робота однією рукою, гра на гітарі і т.д.);

  • травма плечового суглоба (падіння на руку, спортивні перенавантаження і підняття вантажів);

  • наявність протрузій або гриж міжхребцевих дисків на рівні шийного відділу хребта;

  • спадковий фактор і т.д.

При плечолопатковому періартрозі у хворого виявляється два принципово відмінних моменти: біль у плечі (плечовому суглобі) при русі і в спокої, контрактура - м'язове обмеження обсягу плечового суглоба при відведенні руки в сторону, при її піднятті вгору і неможливості відведення хворої руки за спину. Плечолопатковий періартроз часто розвивається поступово, непомітно для пацієнта. Жінки раптом виявляють, що не можуть застебнути і розстебнути у себе за спиною самостійно бюстгальтер, так як рух (відведення) руки назад і за спину викликає у них різкий біль у плечі (плечовому суглобі).
Цей біль в плечі різко обмежує рухи в руці. У важких випадках плечолопаткового періартрозу при сильному болі в плечі, що йде вниз по руці, пацієнт не здатний піднести цією рукою ложку до рота, на стільки його може турбувати цей біль в плечі. У пацієнта з артрозом плечового суглоба порушений сон, так як він не може підібрати зручне положення для хворої руки лежачи, так щоб плече не «защемило» через біль.

Артроз суглобів є тривалим, повільно прогресуючим захворюванням, кінцевим результатом якого стає формування анкілозу і втрата рухливості в уражених суглобах. На ранніх стадіях захворювання протікає практично безсимптомно і його можна виявити тільки на рентгенівському знімку. Чим раніше буде встановлено діагноз і розпочато лікування, тим кращим є прогноз. При своєчасному і комплексному лікуванні можливо домогтися призупинення подальшого прогресування захворювання.

Фахівці «Медичного центру Берсенєва» застосовують метамерний метод діагностики та лікування захворювань суглобів. Це принципово новий і унікальний підхід, розроблений лікарем Берсенєвим Володимиром Андрійовичем. Авторська методика являє собою комплексний вплив і на уражені суглоби, і на нейрометамери, що забезпечують їх нормальну роботу. Для кожного пацієнта з урахуванням індивідуальних особливостей розробляється лікувальна програма, розрахована на 1,5-2 роки. Під час перерви між курсами метамерних ін'єкцій пацієнти повинні виконувати всі рекомендації лікаря вдома. Тільки в такому випадку можна домогтися стійкої ремісії, зупинити дистрофічні процеси в суглобах і відновити їх порушені функції.

Записатися на діагностику і лікування в нашу клініку можна за телефоном контакт-центру (044) 238-22-31.


Вартість лікування з додатковими послугами
КОНСУЛЬТАЦІЙНИЙ ПРИЙОМ
Неврологічний огляд пацієнта заслуженим лікарем України, лікарем-неврологом вищої категорії Берсенєвим В.А.
Повторний неврологічний огляд пацієнта заслуженим лікарем України, лікарем-неврологом вищої категорії Берсенєвим В.А.
Неврологічний огляд пацієнта лікарем-неврологом 1 категорії
Неврологічний огляд пацієнта лікарем-неврологом
Неврологічний огляд пацієнта лікарем-неврологом перед курсом масажу
Повторний неврологічний огляд пацієнта лікарем - неврологом
Прийом лікаря-невролога за результатами обстежень
Індивідуальна програма домашнього лікування
Продовження програми домашнього лікування
Рекомендації з домашнього лікування
Прийом лікаря загальної практики сімейної медицини
Прийом психолога
АМБУЛАТОРНЕ ЛІКУВАННЯ
Сеанс амбулаторного лікування нейрометамерної рефлексотерапії та метамерного введення лікарських препаратів
(1 неврологічний синдром)
Сеанс амбулаторного лікування нейрометамерної рефлексотерапії та метамерного введення лікарських препаратів
(2 неврологічні синдроми)
Сеанс амбулаторного лікування нейрометамерної рефлексотерапії та метамерного введення лікарських препаратів
(3 неврологічні синдроми)
Сеанс амбулаторного лікування нейрометамерної рефлексотерапії та метамерного введення лікарських препаратів
(4 неврологічні синдроми)
Сеанс амбулаторного лікування нейрометамерної рефлексотерапії та метамерного введення лікарських препаратів
(5 неврологічних синдромів)
Сеанс амбулаторного лікування нейрометамерної рефлексотерапії та метамерного введення лікарських препаратів
(6 неврологічних синдромів)
Сеанс амбулаторного лікування нейрометамерної рефлексотерапії та метамерного введення лікарських препаратів
(7 неврологічних синдромів)
Сеанс амбулаторного лікування нейрометамерної рефлексотерапії та метамерного введення лікарських препаратів
(8 неврологічних синдромів)
Сеанс амбулаторного лікування нейрометамерної рефлексотерапії та метамерного введення лікарських препаратів
(9 неврологічних синдромів)
Сеанс амбулаторного лікування нейрометамерної рефлексотерапії та метамерного введення лікарських препаратів
(10 неврологічних синдромів)
АМБУЛАТОРНЕ ЛІКУВАННЯ у лікаря Берсенєва В.А.
Сеанс амбулаторного лікування нейрометамерної рефлексотерапії та метамерного введення лікарських препаратів
(1 неврологічний синдром)
Сеанс амбулаторного лікування нейрометамерної рефлексотерапії та метамерного введення лікарських препаратів
(2 неврологічні синдроми)
Сеанс амбулаторного лікування нейрометамерної рефлексотерапії та метамерного введення лікарських препаратів
(3 неврологічні синдроми)
Сеанс амбулаторного лікування нейрометамерної рефлексотерапії та метамерного введення лікарських препаратів
(4 неврологічні синдроми)
Сеанс амбулаторного лікування нейрометамерної рефлексотерапії та метамерного введення лікарських препаратів
(5 неврологічних синдромів)
Сеанс амбулаторного лікування нейрометамерної рефлексотерапії та метамерного введення лікарських препаратів
(6 неврологічних синдромів)
Сеанс амбулаторного лікування нейрометамерної рефлексотерапії та метамерного введення лікарських препаратів
(7 неврологічних синдромів)
Сеанс амбулаторного лікування нейрометамерної рефлексотерапії та метамерного введення лікарських препаратів
(8 неврологічних синдромів)
Сеанс амбулаторного лікування нейрометамерної рефлексотерапії та метамерного введення лікарських препаратів
(9 неврологічних синдромів)
Сеанс амбулаторного лікування нейрометамерної рефлексотерапії та метамерного введення лікарських препаратів
(10 неврологічних синдромів)
Сеанс амбулаторного лікування нейрометамерної рефлексотерапії та метамерного введення лікарських препаратів
(більше 10 неврологічних синдромів) *** Оплата узгоджується додатково
ІНФУЗІЙНА КРАПЕЛЬНА ТЕРАПІЯ
Інфузійна крапельна терапія з введенням препарату Церебролізин 2 мл
Інфузійна крапельна терапія з введенням препарату Церебролізин 5мл
Інфузійна крапельна терапія з введенням препарату Церебролізин 10мл
Інфузійна крапельна терапія з введенням препарату Церебролізин 20мл
Інфузійна крапельна терапія з введенням препарату L-лізину есцинат 5мл
Інфузійна крапельна терапія з введенням препарату L-лізину есцинат 10мл
Інфузійна крапельна терапія з введенням препарату Цераксон 500 мг (4мл)
Інфузійна крапельна терапія з введенням препарату Цераксон 1000 мг (8мл)
Інфузійна крапельна терапія з введенням препарату Тівортін 4,2% 100мл
Інфузійна крапельна терапія з введенням препарату Латрен 0,05% 100мл
Інфузійна крапельна терапія з введенням препарату Берлітіон 600 мг (24мл)
Інфузійна крапельна терапія з введенням препарату Сульфат магнію 25% 5мл
Інфузійна крапельна терапія з введенням препарату Реосорбілакт 200мл
Інфузійна крапельна терапія з введенням препарату Манніт 15% 100мл
Інфузійна крапельна терапія з введенням препарату Тиворель 100 мл
Інфузійна краплинна терапія з введенням препарату Актовегін 4% 2 мл
Інфузійна краплинна терапія з введенням препарату Актовегін 4% 4 мл
Інфузійна крапельна терапія з введенням препарату Платифілін мг/мл 0,2%
Інфузійна крапельна терапія з введенням препарату Тіогамма 50 мл 1,2%
Інфузійна крапельна терапія з введенням препарату Пентоксифілін 2% 10 мл
ІНФУЗІЙНА СТРУМИННА ТЕРАПІЯ
Інфузійна струминна терапія з введенням препарату Церебролізин 5 мл
Інфузійна струминна терапія з введенням препарату Церебролізин 10 мл
Інфузійна струминна терапія з введенням препарату L-лізину эсцинат 5 мл
Інфузійна струминна терапія з введенням препарату Цераксон 500 мг (4 мл)
Інфузійна струминна терапія з введенням препарату Аспаркам 5% 5 мл
Інфузійна струминна терапія з введенням препарату Фуросемід 1-2 мл
Інфузійна струминна терапія з введенням препарату Пірацетам 20% 5 мл
МЕТАМЕРНИЙ МАСАЖ
ЗАГАЛЬНИЙ метамерний масаж (метамерна акупресура), тривалість 60 хвилин
Метамерний масаж (метамерна акупресура) спини , тривалість 30 хвилин
Метамерний масаж (метамерна акупресура) ніг , тривалість 40 хвилин
Метамерний масаж (метамерна акупресура) комірцевої зони і голови , тривалість 30 хвилин
Метамерний масаж (метамерна акупресура) рук , тривалість 20 хвилин
Метамерний масаж (метамерна акупресура) голови , тривалість 15 хвилин
Метамерний масаж (метамерна акупресура) обличчя, тривалість 30 хвилин
ДОДАТКОВІ ПОСЛУГИ
Кінезіотейпінг (1 зона )
ДІАГНОСТИКА
Відео електроенцефалограма (тривалість 30 хвилин)
Наші спеціалісти
Берсенєв Володимир Андрійович
Заслужений лікар України,
лікар-невропатолог
вищої категорії
Білюк Юлія Олександрівна
Дитячий лікар-невролог,
лікар-невропатолог
вищої категорії.
Долгова Віра Олександрівна
Лікар-невропатолог
1 категорії.
Петлицька Вікторія Віталіївна
Лікар-невропатолог
1 категорії,
лікар сімейної медицини
вищої категорії
Михальчук Марина Анатоліївна
Лікар-невропатолог
Майстер Ксенія Григорівна
Психолог, логопед,
нейропсихолог
Шевчук Олександр

Шевчук Олександр

Масажист
Майстер Леонід

Майстер Леонід

Масажист
Куртосманов Станіслав

Куртосманов Станіслав

Масажист
Білошицький Михайло Андрійович

Білошицький Михайло Андрійович

Масажист
Доросле відділення
Спосіб життя сучасної людини важко назвати розміреним та спокійним, так як час у якому ми живемо переповнений психоемоційними стресами. Людині іноді доводиться вирішувати декілька питань одночасно, приймати непрості рішення, виконувати безліч різних справ протягом одного дня. У таких умовах важко залишатися врівноваженим, зосередженим і уважним. Нервова система не завжди витримує подібні навантаження, і це призводить до емоційних зривів, хронічної втоми, безсоння, головних болей, зниження працездатності. Крилата фраза «всі хвороби від нервів» часто знаходить практичне підтвердження в медицині.
Детальніше
Доросле відділення
Про метамерне лікування Необхідні документи Запитання та відповіді
Що ми лікуємо
Остеохондроз хребта

Остеохондроз хребта – це хронічний процес дистрофії міжхребцевих дисків, що виявляється у зниженні їх еластичності і гідрофільності (диски ніби всихають, зменшується їх висота). Через втрату рідини диски втрачають свою амортизуючу функцію, і хребет вже не в змозі витримувати колишні навантаження. Фіброзна оболонка диска стоншується і пошкоджується, в ній виникають мікротріщини і розриви, через які вміст пульпозного ядра диска може виходити назовні.

Детальніше
Остеохондроз шийного відділу хребта

Шийний відділ хребта – це найбільш вразлива частина хребетного стовпа, що обумовлено анатомічними особливостями шийних хребців. Хребці шийного відділу відрізняються підвищеною мобільністю, вони легко піддаються зсувам у результаті навантажень або травм, а також досить швидко піддаються дегенеративно-дистрофічним змінам.

Детальніше
Остеохондроз грудного відділу хребта

Остеохондроз в грудному відділі хребта зустрічається значно рідше, ніж в попереково-крижовому та шийному відділах, але заслуговує окремого опису. Грудний відділ хребта є найменш рухомим в порівнянні з іншими відділами і найбільш захищеним за допомогою ребер і грудини. В даному відділі найрідше утворюються випинання міжхребцевих дисків, і вони рідко досягають великих розмірів.

Детальніше
Остеохондроз поперекового відділу хребта

Напевно кожна доросла людина чула таке слово як «остеохондроз», але не всі остаточно розуміють, що ж це таке насправді. Ми допоможемо Вам розібратися, що ж таке остеохондроз поперекового відділу хребта і як його лікувати.

Детальніше
Спондильоз

Спондильоз хребта – це хронічне захворювання, при якому відбувається розростання кісткової тканини на поверхні тіл хребців, що призводить до їх деформації.

Детальніше
Спондилоартроз

Спондилоартроз (spondylarthrosis) – це хронічне дегенеративно-дистрофічне захворювання фасеткових міжхребцевих суглобів. В основі спондилоартрозу лежить ураження всіх структур суглоба: суглобового хряща, субхондральних відділів кістки, зв’язок та капсул суглоба, коротких м’язів, що оточують суглоб.

Детальніше
Лікування міжхребцевої грижі

Грижа міжхребцевого диска є одним з ускладнень остеохондрозу хребта і являє собою максимальний ступінь випинання пульпозного ядра диска з розривом його зовнішньої оболонки. Простір між дисками називають «міжхребцевим». Також люди часто використовують термін «хребетна грижа» або ж «грижа хребців».

Детальніше
Сколіотична хвороба, сколіоз

У грецькій мові є слово «сколіос», яке перекладається як «кривий». Цим словом медики позначають викривлення хребетного стовпа. Причому не будь-яке викривлення, а саме бічне відхилення вертикальної осі хребта.

Детальніше
Невралгії

Невралгія – це яскраво виражений симптом запалення нерва. Являє собою нападопоподібний гострий, пекучий або тупий ниючий біль в зоні іннервації ураженого нерва. У перекладі з грецької мови цей термін означає «біль у нерві». Всі функції при цьому у нерва зберігаються.

Детальніше
Невропатії

Невропатії (нейропатії) – це збірний неврологічний термін, що позначає різні дегенеративно-дистрофічні ураження периферичних нервів. Це узагальнююче поняття, що об’єднує різноманітні форми і варіанти уражень нервів, і це пояснює широку поширеність даної патології. Цей термін неоднозначний, багато фахівців його застосовують тільки для позначення незапальних змін нервів. У дитячій неврології під поняттям «невропатія» мається на увазі підвищена дитяча збудливість у поєднанні з втомлюваністю.

 

Детальніше
Невропатія лицьового нерва

Невропатія лицьового нерва найчастіше виникає в результаті переохолодження, лицьової травми, перенесеного інфекційного захворювання, стресових ситуацій, на тлі ослабленого імунітету. Може розвинутися як ускладнення отиту, тимпаніту, паротиту, захворювань зубів, діабету, перенесеної герпетичної інфекції. Найуразливішою ділянкою лицьового нерва вважається його відрізок, розташований у вузькому звивистому каналі (в пірамідці скроневої кістки) довжиною близько 3 см. 

Детальніше
Невропатія трійчастого нерва

Невропатія трійчастого нерва найчастіше розвивається після стоматологічних процедур, протезування, щелепно-лицьових операцій або травм, а також в результаті переохолодження, перенесених інфекцій, пухлинних процесів.

Детальніше
Невропатія променевого нерва

Серед усіх видів невропатій верхніх кінцівок найпоширенішою є саме невропатія променевого нерва. Невропатія може виникнути після глибокого сну, якщо людина спала на твердій поверхні, поклавши при цьому руку під голову.

Детальніше
Невропатія ліктьового нерва

Невропатія ліктьового нерва проявляється в порушенні його функції в результаті компресії нервового стовбура у вузьких кістково-м’язових каналах в області ліктьового суглоба і на кисті або ж в результаті травми (розтягнення, надрив ліктьового нерва) при вивихах і підвивихах в ліктьовому суглобі. Невропатія, що виникла при здавлюванні нерва в кубітальному каналі, відома ще під назвою «синдром кубітального каналу».

Детальніше
Невропатія серединного нерва

Невропатія серединного нерва – це ураження серединного нерва, що проявляється виникненням чутливих і рухових розладів у зоні його іннервації (в 1, 2 і 3 пальцях рук).

Детальніше
Невропатія сідничного нерва

Невропатія сідничного нерва – одна з найпоширеніших мононевропатій нижніх кінцівок. Вона полягає в пошкодженні сідничного нерва і формуванні ряду рухових і чутливих порушень його функції.

Детальніше
Невропатія малогомілкового нерва

Невропатія малогомілкового нерва виникає при травмуванні або компресії нервового стовбура на будь-якій ділянці ходу нерва на гомілки. Це найчастіший вид нейропатії нижніх кінцівок. Травма нерва настає при переломах малогомілкової кістки, коли він травмується кістковими уламками. 

Детальніше
Невропатія великогомілкового нерва

Невропатія великогомілкового нерва часто спостерігається при переломах кісток гомілки, вивиху гомілковостопного суглоба, розтягненні і пошкодженні зв’язок стопи. Повторні спортивні травми стопи, захворювання колінного і гомілковостопного суглоба, порушення обміну речовин і розладу кровообігу нерва часто призводять до даного виду невропатії.

Детальніше
Міалгії (фіброміалгії), міозити, міофасціальний синдром

Міалгії (фіброміалгії), міозити, міофасціальний синдром – захворювання, головним симптомом яких є виражений м’язовий біль різної локалізації та походження. М’язові болі можуть виникати в силу різних причин:

  1. застійні явища в м’язових тканинах;
  2. гіпертонус м’язів (стійкий м’язовий спазм);
  3. удари і розтяги;
Детальніше
Захворювання вегетативної нервової системи

Вегетативна нервова система (синонім «автономна» нервова система) — це частина нервової системи, яка забезпечує збалансовану роботу всіх внутрішніх органів і підтримує сталість внутрішнього середовища людини. Вона відповідає за іннервацію залоз зовнішньої та внутрішньої секреції.

Детальніше
Додаткові послуги
Прийом логопеда

Мовлення – це відображення мислення, це система. Якщо є проблеми з усним мовленням, то будуть труднощі і з оформленням думок, умінням аналізувати, міркувати, вибудовувати логічні ланцюжки, проблеми з читанням і письмовим мовленням. Достатньо порушення в одній мовленнєвій ланці, щоб вся система почала функціонувати неправильно.

Мовлення – це відображення мислення, це система. Якщо є проблеми з усним мовленням, то будуть труднощі і з оформленням думок, умінням аналізувати, міркувати, вибудовувати логічні ланцюжки, проблеми з читанням і письмовим мовленням. Достатньо порушення в одній мовленнєвій ланці, щоб вся система почала функціонувати неправильно.

Мовлення – це відображення мислення, це система. Якщо є проблеми з усним мовленням, то будуть труднощі і з оформленням думок, умінням аналізувати, міркувати, вибудовувати логічні ланцюжки, проблеми з читанням і письмовим мовленням. Достатньо порушення в одній мовленнєвій ланці, щоб вся система почала функціонувати неправильно.

Мовлення – це відображення мислення, це система. Якщо є проблеми з усним мовленням, то будуть труднощі і з оформленням думок, умінням аналізувати, міркувати, вибудовувати логічні ланцюжки, проблеми з читанням і письмовим мовленням. Достатньо порушення в одній мовленнєвій ланці, щоб вся система почала функціонувати неправильно.

Детальніше
Метамерний масаж

О несомненной пользе массажа написано уже немало статей, и уже давно известно, что это одно из средств оздоровления, наряду с занятиями спортом, правильным питанием. Массаж помогает быстро восстановиться после стресса и избежать заболеваний, связанных с постоянным нервным напряжением, обезболивает болевые точки, расслабляет напряженные мышцы.

Детальніше
Консультація психолога - Ваш шанс змінити життя на краще

Якщо Ви відчуваєте, що НЕ справляєтеся зі своїми психологічними проблемами, що життя забарвлене ​​в чорні фарби, якщо Вас нічого НЕ радує і НЕ мотивує, і Ви не знаєте, як собі допомогти – запишіться на консультацію психолога в «Медичний центр Берсенєва».

Детальніше
Прийом сімейного лікаря

У «Медичному центрі Берсенєва» всі пацієнти можуть отримати кваліфіковану індивідуальну консультацію сімейного лікаря Петлицької Вікторії Віталіївни, фахівця з багаторічним досвідом роботи в цій галузі.

Вікторія Віталіївна пройшла спеціальну багатопрофільну підготовку за фахом «сімейна медицина».

Детальніше
Діагностика

Нейрофункціональні методи дослідження допомогають неврологу-клініцисту підтвердити діагноз, визначити ступінь та характер ураження, вибрати оптимальну тактику лікування та скоригувати можливості відновлення уражених структур центральної та периферичної нервової системи.

Детальніше
Інфузійна терапія

Інфузійна терапія (внутрішньовенне введення в організм розчинів різних лікарських препаратів). На даний час є одним з найважливіших лікувальних заходів, покликаних вирішувати широкий спектр медичних завдань. Даний метод лікування існує з 30-х років XIX століття. Цей спосіб лікування дозволяє досягти швидкого терапевтичного ефекту, так як ліки потрапляють безпосередньо в кров’яне русло, а також дозволяє більш ефективно контролювати його дію.

Детальніше
Кінезіотейпінг

Кінезіотейпування – це накладення і фіксація на кілька днів на шкірі дитини спеціальних еластичних стрічок з метою забезпечення фізіологічних рухів суглобів і м’язів, активуючи процеси відновлення і контролю над рухом.

Кінезіотейпи – це еластичні бавовняні стрічки, покриті гіпоалергенним клеєм на акриловій основі.

Детальніше
Виготовлення ортезу

В нашем Медицинском Центре Вы можете получить изготовить индивидуальные ОРТЕЗЫ из термопластичного низкотемпературного материала.

Ортезы — это специальные ортопедические приспособления, предназначенные для коррекции, стабилизации и компенсации нарушений опорно-двигательной системы. Ортезы обеспечивают защиту и разгрузку суставов, создавая для них внешнюю поддержку. Ортезы -незаменимые помощники в лечении и реабилитации.

Детальніше
Заняття по нейрокорекціі

Нейропсихолог не тільки вивчає зв’язок мозку і психічних процесів, але і знає, які структури мозку і яким чином забезпечують правильну мову, гарну пам’ять і сприйняття, вміння контролювати власну поведінку, утримувати увагу, високу стійкість до стресів, і інше.

Детальніше
Логопедичний масаж

Масаж артикуляційного апарату або логопедичний масаж – це метод механічного впливу, який змінює стан м’язів, нервів, кровоносних судин і тканин артикуляційного апарату.

Детальніше
Лікар Берсенєв пояснює
Подвійна геміплегія, як одна з форм ДЦП
Подвійна геміплегія, як одна з форм ДЦП
Подвійна геміплегія – найбільш рідкісна форма ДЦП. Вона зустрічається у 1,9% хворих. Найпоширеніша форма – спастична диплегія. Найчастіше страждає рухова функція, у деяких дітей – інтелектуальні здібності.
Геміпаретична форма ДЦП
Геміпаретична форма ДЦП
Геміпаретична форма – одна з форм ДЦП, що найбільш часто зустрічаються. Захворювання виникає внаслідок неправильного внутрішньоутробного розвитку, що призводить до пошкодження головного мозку.
Атонічно-астатична форма ДЦП
Атонічно-астатична форма ДЦП
Ця форма дитячого церебрального паралічу має кілька назв: атонічна, атонічно-астатична, атактична. Нарівні з подвійною геміплегією вона є однією з найбільш рідкісних і складних в лікуванні форм.
ДЦП: спастична диплегія
ДЦП: спастична диплегія
Спастична диплегія – це найпоширеніша форма ДЦП. Вона діагностується у 40% пацієнтів, в основному у недоношених дітей. Для цього захворювання найбільш характерним є порушення роботи рук і ніг, тобто тетрапарез, проте ноги страждають більше ніж руки.
Артроз колінного суглоба
Артроз колінного суглоба
Артроз колінного суглоба – захворювання, при якому страждають усі елементи суглоба, але найбільшому ураженню піддається хрящ. Цей тип артрозу – найпоширеніший. Ще одна назва хвороби – гонартроз.
Артроз плечового суглоба симптоми, діагностика, методи лікування
Артроз плечового суглоба симптоми, діагностика, методи лікування
Артроз плечового суглоба – це захворювання, для якого характерна деградація, зношеність і руйнування хряща, а також прилеглих кісткових тканин. Хворобу також називають адгезивним капсулітом, плечолопатковим поліартрозом, синдромом «замороженого» плеча.
Протрузії і грижі міжхребцевих дисків: в чому різниця. Діагностика і методи лікування
Протрузії і грижі міжхребцевих дисків: в чому різниця. Діагностика і методи лікування
Міжхребцевий диск – це елемент хребетного стовпа, який амортизує тиск, що виникає під час руху людини та інших фізичних навантаженнях. Він коректно виконує свою функцію лише в тому випадку, якщо займає чітко визначену природою позицію.
Спінальна м'язова атрофія
Спінальна м'язова атрофія
Спинальная м’язова атрофія (СМА) – важке нервово-м’язову захворювання, обумовлене ураженням рухових нейронів (мотонейронів), які розташовані в передніх рогах спинного мозку, а також нейронів рухових ядер в стовбурі мозку.
Спінальна аміотрофія Кеннеді
Спінальна аміотрофія Кеннеді
Спінальна аміотрофія Кеннеді – генетичне захворювання, для якого характерне ураження мотонейронів. Це великі нервові клітини, що відповідають за підтримку м’язового тонусу і моторну координацію.
Міодистрофія Дюшена
Міодистрофія Дюшена
Міодистрофія Дюшена належить до Х-зчеплених захворювань та характеризується швидким прогресуванням м’язової дистрофії.  Дане захворювання спричиняється мутацією в гені дистрофіну, що знаходиться на Х хромосомі.
Біль в попереку у підлітка
Біль в попереку у підлітка
У підлітка періодично болить в попереку. Більшість батьків думають, що дитина потягнув м’яз або втомився. В першу чергу, це проблеми з хребтом. Поперековий ювенільний остеохондроз має схожу клінічну картину із захворюванням дорослих.
Головні болі у дитини 10 років
Головні болі у дитини 10 років
Головні болі у дитини 10 років: причини, симптоми, що робити в такому випадку. У дитини 10 років часто болить голова, можливе запаморочення. Більшість батьків думає, що дитина втомилася або застудилася. А це може бути один із симптомів СВД. Розглянемо ближче, чому болить голова у дитини 10 років.
Покоління «з похиленою головою»
Покоління «з похиленою головою»
Сучасна людина вже не уявляє свого життя без смартфона, планшета, ноутбука – за допомогою цих пристроїв ми отримуємо нову інформацію, читаємо книги, слухаємо музику, спілкуємося з друзями, оплачуємо рахунки, здійснюємо покупки і багато іншого. Ми проводимо в Інтернеті в середньому від 2 до 5 годин в день, а фрілансери (люди, що працюють дистанційно через Інтернет) і по 10-12 годин.
Дитина не говорить реченнями
Дитина не говорить реченнями
Дитина не говорить реченнями. Що робити? Які причини? У нормі формування мови у дитини проходить кілька стадій. Причиною затримки розвитку дитини може стати затримка психомовленєвого розвитку дитини.
Батькам на замітку
Батькам на замітку
Коли звертатися за консультацією дитячого невролога. Чи потрібен новонародженому огляд лікаря невролога. Основні симптоми по якими необхідно звернутися до дитячого невролога.
Важке дихання у дитини
Важке дихання у дитини
Важке дихання у дитини: причини, симптоми, чи варто звертати увагу? Дитині важко дихати. Багато батьків не звертають увагу, а це може бути один із симптомів СВД. Розглянемо причини, симптоми важкого дихання у дитини.
Хрускіт в шиї у підлітка
Хрускіт в шиї у підлітка
Чому хрустять суглоби шиї у підлітка. Батьки нерідко можуть помітити хрускіт в шиї у підросту, в більшості випадків вони не знають як їм реагувати. Давайте розберемося чому виникає хрускіт в шиї у підлітків
Алергія
Алергія
Алергія – це одне з найпоширеніших захворювань людства. За статистикою ВООЗ на алергію страждає приблизно 45% населення, і з кожним роком цей відсоток зростає. Це пов’язують, з одного боку, з надмірним дотриманням норм гігієни і відсутністю контакту організму з можливими антигенами, що призводить до слабкого розвитку імунної системи (особливо це стосується дітей).
Дієта при мігрені
Дієта при мігрені
Багато людей не з чуток знають, що таке «мігрень». З цим нестерпним головним болем знайомі близько 30% дорослого населення земної кулі. Часто ця хвороба має спадкову схильність.
Як відрізнити ГРВІ від грипу?
Як відрізнити ГРВІ від грипу?
Щорічно в осінньо-весняний період зростає захворюваність на гострі респіраторні вірусні інфекції (ГРВІ) та, зокрема, на грип. Цьому сприяє загальне переохолодження організму, сезонне зниження імунітету, підвищена сприйнятливість до вірусів.
Дитина не розмовляє в 2 роки: причини, лікування
Дитина не розмовляє в 2 роки: причини, лікування
Дитина не говорить в 2 роки: причини, лікування, чи варто звертатися до невролога? Дитина не розмовляє у віці 2-х років. У нормі, по досягненню цього віку, маля повинно активно спілкуватися з батьками і близькими, інакше це може бути ознаками ЗПМР. …
Незвичайні синдроми
Незвичайні синдроми
У медицині багато загадок і таємниць. І незважаючи на безліч відкриттів і досягнень, що відбулися за останні десятиліття, багато в ній залишається незрозумілим. До Вашої уваги приводжу незвичайні неврологічні синдроми…
Про глютен
Про глютен
Целіакія – це автоімунне захворювання, яке часто описують як порушення травлення внаслідок пошкодження стінок тонкої кишки. Однак це щось на кшталт алергії до глютену, внаслідок чого організм починає виробляти антитіла до цієї речовини і, намагаючись боротися з клейковиною, пошкоджує і клітини кишечника.
Невралгія трійчастого нерва
Невралгія трійчастого нерва
Невралгія трійчастого нерва (тригемінальна невралгія) характеризується гострим та сильним болем по ходу ураженої гілки трійчастого нерва на обличчі. Це захворювання зустрічається у 50 людей із 10 000, та частіше схильність до нього мають жінки, старші 40 років.
Міжреберна невралгія
Міжреберна невралгія
Міжреберна невралгія (або «грудний радикуліт») – це досить поширена патологія, яка часто зустрічається в клінічній практиці лікаря – невролога. Цей тип невралгії пов’язаний з роздратуванням, запаленням або компресією міжреберних нервів і проявляється в основному болем.
Невралгія потиличного нерва
Невралгія потиличного нерва
Однією з частих причин головного болю в потиличній області є невралгія потиличного нерва. Вона часто виникає після переохолодження, протягів, на тлі важких застудних захворювань, після перенапруження м’язів шиї і плечового пояса під час тривалого сидіння в одному положенні, після стресових ситуацій.
15 порад про здорове і правильне харчування
15 порад про здорове і правильне харчування
Коли мова заходить про здорове харчування, то багато хто розуміє цей вислів не зовсім правильно. Мається на увазі не виснаження себе голодом, скоріше, сенс цієї фрази зводиться до того, щоб людина відчувала себе чудово, була енергійною і в хорошому настрої, вживаючи певні продукти.
Особливості харчування в зимовий період
Особливості харчування в зимовий період
У холодну пору року необхідно особливо ретельно стежити за власним раціоном харчування, так як раціональне, збалансоване і правильне харчування – це найефективніший і простий метод профілактики застудних захворювань.
Симптоми попереково-крижового остеохондрозу
Симптоми попереково-крижового остеохондрозу
Поперековий остеохондроз характеризується больовими симптомами різної інтенсивності і локалізації. На початкових етапах остеохондроз в більшості випадків протікає безсимптомно, болі з’являються тільки на 2 стадії захворювання.
Хронічне порушення мозкового кровообігу
Хронічне порушення мозкового кровообігу
Хронічне порушення мозкового кровообігу – це повільно прогресуюча недостатність кровопостачання мозку, що призводить до розвитку множинних дрібновогнищевих уражень мозкової тканини і обумовлює поступове наростання порушень функцій головного мозку.
Лікування хребта
Лікування хребта
«З якою б хворобою не прийшла людина, почни лікування зі спини, потім подивися, що залишилося, і зціли його остаточно» – Гіппократ. Ця фраза – своєрідний девіз «Медичного центру Берсенєва», адже, як відомо, більшість захворювань людини безпосередньо чи опосередковано пов’язані зі станом хребта і нервової системи.
Радикуліт (радикулопатія)
Радикуліт (радикулопатія)
Термін «радикуліт» дуже часто застосовується лікарями-неврологами для опису вираженого больового синдрому в спині при здавлюванні або защемленні корінців спинного мозку. Це слово – похідне від двох слів (лат. Radix – корінець і it, itis – запалення). Тобто, під радикулітом мають на увазі наявність запального процесу в нервових корінцях.
Головний біль і біль у голові
Головний біль і біль у голові
Головний біль – одна з найчастіших скарг на прийомі у терапевта чи невропатолога, причому до нього схильні як чоловіки, так і жінки, незалежно від віку. Напад головного болю може істотно вплинути на Ваші плани, і ось, замість походу в театр Ви змушені лежати на дивані, прикладаючи до лоба мокрий рушник.
Біль у спині
Біль у спині
Що таке біль у спині, дуже добре знає більшість людей, так як хоч раз у житті він наздоганяв кожного з нас. І деякі навіть намагалися боротися з цим болем самостійно, не відвідуючи лікаря. Це не зовсім правильне рішення, тому що під маскою болю в спині може ховатися найрізноманітніша патологія…
Самодіагностика стану хребта
Самодіагностика стану хребта
Давнє прислів’я говорить: “Людина молода настільки, наскільки молодий її хребет”. За твердженням фахівців, з 150 чоловік лише один – щасливий володар здорового і гнучкого хребта. Ви в їх числі? Це неважко перевірити …
Чим небезпечне падіння на куприк?
Чим небезпечне падіння на куприк?
Багато людей навіть не замислюються над тим, що причиною ниючих болів у попереку може бути давнє падіння на куприк під час ожеледиці. Адже, як зазвичай буває, людина послизнулася, впала, встала, струхнула сніг і далі побігла у своїх справах. Дискомфорт в нижній частині спини в найближчі два-три дні…
Раптово прокидатися – шкідливо!
Раптово прокидатися – шкідливо!
Всі знають, що повноцінний міцний нічний сон необхідний людині для підтримки нормальної роботи всіх внутрішніх систем організму, для нормалізації обмінних процесів, для відновлення і відпочинку. Але крім цього, важливою умовою правильного сну є також те, ЯК Ви прокидаєтеся.
Куріння послаблює здатність переносити біль
Куріння послаблює здатність переносити біль
Вчені з Університетської клініки Північної Норвегії провели цікавий експеримент, який показує вплив куріння на рівень больової чутливості. До цих пір в медицині були суперечливі думки на цей рахунок – одні вчені стверджували, що куріння знижує чутливість до болю, інші ж доводили протилежне…

Онлайн консультація

Оплата онлайн