вул. Бульварно-Кудрявська
10-Б, Київ
Пн-Пт: 8:30-19:00
Сб: 9:00 - 13:00
Нд: Вихідний
Контакт - центр
044 238 22 31
Доросле відділення
044 272 11 81
Дитяче відділення
044 272 11 82

Логопедичний масаж

Масаж артикуляційного апарату або логопедичний масаж - це метод механічного впливу, який змінює стан м'язів, нервів, кровоносних судин і тканин артикуляційного апарату. За допомогою логопедичного масажу можна виправити і повністю ліквідувати серйозні мовленнєві порушення, починаючи від заїкання і закінчуючи частковою і навіть повною втратою мовлення. Метод добре допомагає коригувати мовлення, його емоційне забарвлення, правильну вимову звуків, нормалізує психоемоційний стан людини.

Логопедичний масаж входить до комплексної медико-педагогічної системи у реабілітації дітей та підлітків. Також даний метод активно застосовується для дорослих з вадами мовлення і тонусу м'язів артикуляційного апарату, які виникають в результаті інсульту, черепно-мозкових травм і стресових ситуацій.

Даний масаж застосовується вже з трьох місяців, коли новонароджений починає лепетати. З двох років можна проводити зондовий логопедичний масаж. Особливо актуально записатися на логопедичний масаж в 5-6-річному віці: правильне мовлення допоможе дитині легше адаптуватися в школі.

У Медичному центрі Берсенєва застосовують декілька видів логопедичного масажу:

• класичний ручний (розігрів артикуляційної мускулатури);

• метамерний (стимулюються активні рефлексогенні зони пов'язані з центрами мовлення в головному мозку);

• зондовий (здійснюється за допомогою професійних інструментів, що дозволяють прицільно стимулювати необхідні ділянки артикуляційного апарату);

• вібраційний (виконується при цілеспрямованому впливі професійного електромасажеру Z-Vibe на артикуляційні органи);

• пальчиковий (активує мовленнєві центри головного мозку, що є методом розвитку мовлення і поліпшення дрібної і великої моторики руки).

Показання для логопедичного масажу

• порушення звуковимови (дизартрія, ринолалія, афазія, алалія, заїкання та ін.);

• затримка мовленнєвого і психічного розвитку,

• відсутність емоційності у мовленні;

• гіпер-/гіпотонус артикуляційної мускулатури (ДЦП);

• аутизм;

• гіперсалівація (рясна слинотеча) та інші неврологічні захворювання.

Як проходить процедура логопедичного масажу в нашому медичному центрі?

Масаж починається із загального (розігріваючого) масажу обличчя. Після того як м'язи обличчя підготовлені, переходять до масажу «проблемних зон». Далі застосовується зондовий логопедичний масаж для більш глибокої стимуляції окремих ділянок. Один з головних пунктів логопедичного масажу - це масаж мови, оскільки це найбільш важливий артикуляційний орган. Зонди для логопедичного масажу стерильні. Сеанс закінчується метамерними масажем за методикою доктора Берсенєва. Вся процедура тривалістю від 20 до 30 хвилин, в залежності від віку, завдань і ступеня порушення мовленнєвої функції. Лікування проводиться курсами, по 10-15 сеансів. Між курсами роблять перерву до 2-3 місяців (в залежності від клінічної картини) для закріплення досягнутих результатів.

У нашому медичному центрі логопедичний масаж проводить досвідчений логопед-дефектолог, психолог. Лікування проводиться в ігровій формі, в окремо обладнаному приміщенні. Під час нього важливим фактором є зняття психологічної напруги, що забезпечує хороший результат від вправ і масажу.

В ході проведення логопедичного масажу застосовуються такі допоміжні методики як музикотерапія, казкотерапія, логоритміка, пальчиковий масаж. Також здійснюється навчання батьків елементарним навичкам проведення класичного логопедичного масажу в домашніх умовах.

Ефективність логопедичного масажу

Користь логопедичного масажу доведена вже не одним поколінням. Він сприяє покращенню загального стану пацієнта. Завдяки масажу лицьової мускулатури поліпшується кровопостачання, а значить живлення тканин, прискорюються обмінні процеси, підвищується еластичність, покращується артикуляція, проходять спазми, відновлюється рух всіх органів мовленнєвого апарату.

Як правило, позитивну динаміку пацієнти відзначають вже при проходженні першого курсу, але результат лікування багато в чому залежить від діагнозу, віку та інших індивідуальних особливостей.

 

Вартість додаткової послуги
Array ( [сворачиваемое] => 0 [заголовок_блока] => [dop_services] => Array ( [0] => Array ( [dop_name] => Логопедичний масаж артикуляційного апарату (Метамерний, пальчиковий, зондський масажі, навчання жування (за потребою)), тривалість 30 хвилин [dop_price] => 350,00 ) [1] => Array ( [dop_name] => Логопедичний масаж артикуляційного апарату із застосуванням вибромассажера Z - Vibe (Метамерний, пальчиковий масажі, вібромасаж, навчання жування (за потребою)), тривалість 40 хвилин [dop_price] => 350,00 ) ) )
Логопедичний масаж артикуляційного апарату (Метамерний, пальчиковий, зондський масажі, навчання жування (за потребою)), тривалість 30 хвилин
Логопедичний масаж артикуляційного апарату із застосуванням вибромассажера Z - Vibe (Метамерний, пальчиковий масажі, вібромасаж, навчання жування (за потребою)), тривалість 40 хвилин
Наші спеціалісти
Майстер Ксенія Григорівна
Психолог, логопед,
нейропсихолог
Додаткові послуги
Прийом логопеда

Мовлення – це відображення мислення, це система. Якщо є проблеми з усним мовленням, то будуть труднощі і з оформленням думок, умінням аналізувати, міркувати, вибудовувати логічні ланцюжки, проблеми з читанням і письмовим мовленням. Достатньо порушення в одній мовленнєвій ланці, щоб вся система почала функціонувати неправильно.

Детальніше
Метамерний масаж

О несомненной пользе массажа написано уже немало статей, и уже давно известно, что это одно из средств оздоровления, наряду с занятиями спортом, правильным питанием. Массаж помогает быстро восстановиться после стресса и избежать заболеваний, связанных с постоянным нервным напряжением, обезболивает болевые точки, расслабляет напряженные мышцы.

Детальніше
Консультація психолога - Ваш шанс змінити життя на краще

Якщо Ви відчуваєте, що НЕ справляєтеся зі своїми психологічними проблемами, що життя забарвлене ​​в чорні фарби, якщо Вас нічого НЕ радує і НЕ мотивує, і Ви не знаєте, як собі допомогти – запишіться на консультацію психолога в «Медичний центр Берсенєва».

Детальніше
Прийом сімейного лікаря

У «Медичному центрі Берсенєва» всі пацієнти можуть отримати кваліфіковану індивідуальну консультацію сімейного лікаря Петлицької Вікторії Віталіївни, фахівця з багаторічним досвідом роботи в цій галузі.

Вікторія Віталіївна пройшла спеціальну багатопрофільну підготовку за фахом «сімейна медицина».

Детальніше
Інфузійна терапія

Інфузійна терапія (внутрішньовенне введення в організм розчинів різних лікарських препаратів). На даний час є одним з найважливіших лікувальних заходів, покликаних вирішувати широкий спектр медичних завдань. Даний метод лікування існує з 30-х років XIX століття. Цей спосіб лікування дозволяє досягти швидкого терапевтичного ефекту, так як ліки потрапляють безпосередньо в кров’яне русло, а також дозволяє більш ефективно контролювати його дію.

Детальніше
Кінезіотейпінг

Кінезіотейпування – це накладення і фіксація на кілька днів на шкірі дитини спеціальних еластичних стрічок з метою забезпечення фізіологічних рухів суглобів і м’язів, активуючи процеси відновлення і контролю над рухом.

Кінезіотейпи – це еластичні бавовняні стрічки, покриті гіпоалергенним клеєм на акриловій основі.

Детальніше
Виготовлення ортезу

В нашем Медицинском Центре Вы можете получить изготовить индивидуальные ОРТЕЗЫ из термопластичного низкотемпературного материала.

Ортезы — это специальные ортопедические приспособления, предназначенные для коррекции, стабилизации и компенсации нарушений опорно-двигательной системы. Ортезы обеспечивают защиту и разгрузку суставов, создавая для них внешнюю поддержку. Ортезы -незаменимые помощники в лечении и реабилитации.

Детальніше
Заняття по нейрокоррекціі

Нейропсихолог не тільки вивчає зв’язок мозку і психічних процесів, але і знає, які структури мозку і яким чином забезпечують правильну мову, гарну пам’ять і сприйняття, вміння контролювати власну поведінку, утримувати увагу, високу стійкість до стресів, і інше.

Детальніше
Лікар Берсенєв пояснює
Подвійна геміплегія, як одна з форм ДЦП
Подвійна геміплегія, як одна з форм ДЦП
Подвійна геміплегія – найбільш рідкісна форма ДЦП. Вона зустрічається у 1,9% хворих. Найпоширеніша форма – спастична диплегія. Найчастіше страждає рухова функція, у деяких дітей – інтелектуальні здібності.
Геміпаретична форма ДЦП
Геміпаретична форма ДЦП
Геміпаретична форма – одна з форм ДЦП, що найбільш часто зустрічаються. Захворювання виникає внаслідок неправильного внутрішньоутробного розвитку, що призводить до пошкодження головного мозку.
Атонічно-астатична форма ДЦП
Атонічно-астатична форма ДЦП
Ця форма дитячого церебрального паралічу має кілька назв: атонічна, атонічно-астатична, атактична. Нарівні з подвійною геміплегією вона є однією з найбільш рідкісних і складних в лікуванні форм.
ДЦП: спастична диплегія
ДЦП: спастична диплегія
Спастична диплегія – це найпоширеніша форма ДЦП. Вона діагностується у 40% пацієнтів, в основному у недоношених дітей. Для цього захворювання найбільш характерним є порушення роботи рук і ніг, тобто тетрапарез, проте ноги страждають більше ніж руки.
Артроз колінного суглоба
Артроз колінного суглоба
Артроз колінного суглоба – захворювання, при якому страждають усі елементи суглоба, але найбільшому ураженню піддається хрящ. Цей тип артрозу – найпоширеніший. Ще одна назва хвороби – гонартроз.
Артроз плечового суглоба симптоми, діагностика, методи лікування
Артроз плечового суглоба симптоми, діагностика, методи лікування
Артроз плечового суглоба – це захворювання, для якого характерна деградація, зношеність і руйнування хряща, а також прилеглих кісткових тканин. Хворобу також називають адгезивним капсулітом, плечолопатковим поліартрозом, синдромом «замороженого» плеча.
Протрузії і грижі міжхребцевих дисків: в чому різниця. Діагностика і методи лікування
Протрузії і грижі міжхребцевих дисків: в чому різниця. Діагностика і методи лікування
Міжхребцевий диск – це елемент хребетного стовпа, який амортизує тиск, що виникає під час руху людини та інших фізичних навантаженнях. Він коректно виконує свою функцію лише в тому випадку, якщо займає чітко визначену природою позицію.
Спінальна м'язова атрофія
Спінальна м'язова атрофія
Спинальная м’язова атрофія (СМА) – важке нервово-м’язову захворювання, обумовлене ураженням рухових нейронів (мотонейронів), які розташовані в передніх рогах спинного мозку, а також нейронів рухових ядер в стовбурі мозку.
Спінальна аміотрофія Кеннеді
Спінальна аміотрофія Кеннеді
Спінальна аміотрофія Кеннеді – генетичне захворювання, для якого характерне ураження мотонейронів. Це великі нервові клітини, що відповідають за підтримку м’язового тонусу і моторну координацію.
Міодистрофія Дюшена
Міодистрофія Дюшена
Міодистрофія Дюшена належить до Х-зчеплених захворювань та характеризується швидким прогресуванням м’язової дистрофії.  Дане захворювання спричиняється мутацією в гені дистрофіну, що знаходиться на Х хромосомі.
Біль в попереку у підлітка
Біль в попереку у підлітка
У підлітка періодично болить в попереку. Більшість батьків думають, що дитина потягнув м’яз або втомився. В першу чергу, це проблеми з хребтом. Поперековий ювенільний остеохондроз має схожу клінічну картину із захворюванням дорослих.
Головні болі у дитини 10 років
Головні болі у дитини 10 років
Головні болі у дитини 10 років: причини, симптоми, що робити в такому випадку. У дитини 10 років часто болить голова, можливе запаморочення. Більшість батьків думає, що дитина втомилася або застудилася. А це може бути один із симптомів СВД. Розглянемо ближче, чому болить голова у дитини 10 років.
Покоління «з похиленою головою»
Покоління «з похиленою головою»
Сучасна людина вже не уявляє свого життя без смартфона, планшета, ноутбука – за допомогою цих пристроїв ми отримуємо нову інформацію, читаємо книги, слухаємо музику, спілкуємося з друзями, оплачуємо рахунки, здійснюємо покупки і багато іншого. Ми проводимо в Інтернеті в середньому від 2 до 5 годин в день, а фрілансери (люди, що працюють дистанційно через Інтернет) і по 10-12 годин.
Дитина не говорить реченнями
Дитина не говорить реченнями
Дитина не говорить реченнями. Що робити? Які причини? У нормі формування мови у дитини проходить кілька стадій. Причиною затримки розвитку дитини може стати затримка психомовленєвого розвитку дитини.
VR On

Онлайн консультація

Оплата консультації