вул. Бульварно-Кудрявська
10-Б, Київ
Пн-Пт: 8:30-17:00
Сб: 9:00 — 13:00
Нд: Вихідний
Контакт - центр
Доросле відділення
044 272 11 81
Дитяче відділення
044 272 11 82

Віктор Галасюк, “Huxleў”

31.10.2019 - 17:57

"РОЗМОВА З ВЧЕНИМ: Загадки метамерії", 22.10.2019

Хронічними больовими синдромами, зумовленими проблемами хребта, страждають 50% населення в США, в Норвегії - 30%, в Іспанії - 15%, в Україні практично всі. З дослідником, лікарем і меценатом Володимиром Берсенєвим розмовляє Віктор Галасюк - президент Української асоціації Римського клубу, член кореспондент Світовий Академії науки і мистецтва.

Наш герой народився в Естонії, тривалий час працював в Швейцарії, але найбільш міцно зв'язав своє життя з Україною. Тут Володимир живе, працює, лікує людей і розвиває медичну науку.

Як керівник фундаментальними дослідженнями київської філії Українського НДІ клінічної та експериментальної неврології та психіатрії наш співрозмовник став автором 20 патентів. Все це послужило основою для нового напрямку в медичній науці - метамерних технологій лікувального впливу.

Його життя - справжній пригодницький роман, а сам він - джерело життєвої мудрості і зразок життєвої стійкості. Huxley попросив лікаря Берсенєва розповісти про своїх наукових дослідженнях, які поліпшили життя сотень тисяч людей, про майбутнє медицини і про те, як Україні стати медичної Меккою.

Шлях да Вінчі 
Леонардо да Вінчі писав, що перша згадка дитинства визначає життєвий шлях людини. Перше, що пам'ятаю я, - це неврологічний огляд. У мене боліла голова, але болю не пам'ятаю, а ось огляд - до деталей. Крім цього, на вибір професії вплинув мій батько. Під час війни він отримав вогнепальний перелом верхньої третини стегна і сильно кульгав. Коли мені було 14 років, він сказав: «Стань невропатологом».

Народився я в Естонії в місті Курессааре на острові Сааремаа, який здавна привертає до себе метеорити. Там я виріс і поїхав вчитися в Архангельськ, в найпівнічніший інститут на планеті. Через сталінських репресій і «справи лікарів» багато сильних професора змістилися подалі від столиці, тому я отримав дуже хорошу базову освіту. Вимоги були жорсткі: наприклад, поки ти особисто під керівництвом старшого товариша НЕ приймеш 20 пологів, заліковку тобі не підпишуть. Після Архангельська я переїхав до Києва, де закінчив аспірантуру в Київському інституті фізіології, і за офіційним запрошенням уряду УРСР залишився в Україні.

Еволюція питання 
Метою моїх досліджень було вивчення закономірностей нейрометамерної іннервації тіла людини. Ретельному аналізу піддалися карти соматичної і вегетативної іннервації опорно-рухового апарату, внутрішніх органів, серцево-судинної, імунної та ендокринної систем, шкірного покриву. За майже півстолітній період по створенню, вдосконаленню цього нового наукового медичного спрямування вдалося об'єднати метамерних рефлексотерапію з одночасним введенням в мікродозах лікарських препаратів з комплексною реабілітацією.Створена система ефективної лікувальної допомоги хворим з хронічними больовими синдромами і стійкими патологічними станами в дітей.

Метамерія - напрямок в медицині, в основі якого діагностика і лікування з позицій метамерного будови людини. Метамер ( «метос» з грецької - «частина») - це ділянка тіла людини, що містить сегмент нервової системи, через який забезпечується робота певних внутрішніх органів, м'язів, судин, шкірного покриву.

Метамерними тканин організму є біологічною закономірністю. 
При народженні у немовляти 33 парні території (три головних, вісім шийних, п'ять грудних, сім абдомінальних, п'ять поперекових, п'ять крижових). Іноді у людей нез'ясовно елегантна довга шия (зайвий хребець), тоді в поперековому або грудному відділі один хребець відсутня. Але загальна кількість буде незмінно 33.

Кожен з цих метамеров має сім складових: дерматом (шкіра), нейротом (нерви), вазотом (судини), склеротом (скелет), ковтаючи (ендокринна та імунна системи), миотом (м'язи).

В процесі еволюції тіло людини кілька відійшло від метамерного будови. На ранніх етапах розвитку зародка можна простежити освіту метамеров. Скелет, м'язова, судинна, видільна і нервова системи є в ембріоні метамерними. Метамерними простежується у формуванні судинної та лімфатичної систем, в закладці іннервації внутрішніх органів.

У будові хребетного стовпа, ребер, грудної клітини, в розподілі міжреберних м'язів, корінців спинного мозку, спинномозкових нервів і гангліїв прикордонного симпатичного стовбура зберігається чітко виражена метамерними, в тому числі метамерними м'язів хребта.

ПЕРШИЙ СПОГАД ДИТИНСТВА ВИЗНАЧАЄ ЖИТТЄВИЙ ШЛЯХ ЛЮДИНИ

Решта частини тіла - руки, ноги, голова, черевна і грудна порожнини, малий таз і інші - відрізняються один від одного. Еволюція за мільйони років грунтовно змінила їх будова, призначення та зовнішній вигляд. Але зв'язок периферичної нервової системи з центральною в цих органах залишилася метамерной.

М'язи скелета в міру розвитку ембріона змістилися від місця свого виникнення. Але як би не змінювалося становище м'язи, контролює його нерв ріс разом з нею. Ось чому нерв, який курирує м'яз, вказує, в якому місці зародка ця м'яз виникла.

Візьмемо діафрагму, яка знаходиться під контролем нервових сегментів шийного відділу спинного мозку. Наочний приклад, наскільки віддалений може бути підконтрольний орган від метамера, - це «травма водолаза». При невдалому пірнанні вниз головою відбувається пошкодження шийного відділу хребта, що тягне за собою параліч діафрагми з зупинкою дихання (якщо рівень пошкодження - сегменти С3-С4 спинного мозку).

Лікування словом 
Я автор 99 книг, які видані сумарним півмільйонним тиражем російською, українською, англійською. Це важливо, тому що просвітницька робота відіграє особливу роль в профілактиці захворювань. Такі видання, як «Лечебник для третього віку», «Лікарський порадник для сім'ї, де росте дитина з неврологічною недостатністю», «Хребет і біль», «СОС - спондилоартроз, остеохондроз, спондильоз» перевидавали вже п'ять разів. Ці книги допомагають.

Головне - це рання діагностика і профілактика. Метамерні больові точки з'являються за два-три роки до виникнення скарг.Ідентифікація цих точок, а також характер вегетативних рефлексів дозволяють завчасно діагностувати виникнення патологічних станів в організмі людини.

МЕТАМЕРНІ БОЛЮЧІ ТОЧКИ З'ЯВЛЯЮТЬСЯ ЗА ДВА-ТРИ РОКИ ДО ВИНИКНЕННЯ СКАРГ

Особливу увагу слід приділити віком 28-30 років, коли закінчується формування людини і при його комплексному обстеженні можна чітко прогнозувати майбутній стан здоров'я. Наприклад, одним з найбільш часто зустрічаються захворювань є коксартроз (захворювання тазостегнового суглоба). Так ось метамерних діагностика дозволяє ще в 30 років людині сказати: «Бережіть суглоби, інакше в старості у вас будуть великі проблеми з ними! Гірський туризм не для вас, якщо хочете займатися спортом - швидка ходьба (два кроки в секунду, два-три рази на тиждень по 40 хвилин) ».

Спина світу 
Хронічними больовими синдромами, зумовленими проблемами хребта, страждають 50% населення в США, в Норвегії - 30%, в Іспанії - 15%, в нашій країні практично всі. Основна причина - з дитинства носять тяжкості.

Еволюційно найдавнішою структурою в людині є хорда. На ранній стадії процесу ембріогенезу вона з'являється з так званого гензерового вузлика. Це своєрідна біологічна струна, яка проходить по центру хребців на всьому протязі хребта, заходить в череп і губиться десь в області гіпофіза. Це поки точно не вивчено. Хорда в процесі ембріогенезу виконує роль архітектора при будівництві міста. Вона контролює створення спинного мозку, хребта, забезпечує вертикальне положення майбутньої людини.

До моменту народження хорда зникає, виконавши свою функцію, але її залишки між хребцями перетворюються в пульпозное ядро, що знаходиться в центрі кожного міжхребцевого диска. Це напіврідкими, яка повинна назавжди залишитися в центрі диска. Вона не має імунологічної толерантності, і її поява за межами диска (грижа) розцінюється як чужорідна структура, внаслідок чого імунна система починає вироблення антитіл проти всіх дисків. Це уповільнені процеси, що тривають роками і десятиліттями.

Приклад - «синдром 24-го диска», як я його назвав. Людина в підлітковому віці падає на куприк. Між хрестцем і куприком також знаходиться диск.При цій травмі оголюється пульпозное ядро ​​і імунною системою знімається антигенная інформація. Починається вироблення антитіл проти інших 23 дисків. Біль після падіння проходить, але через тривалий час у молодих людей у ​​віці близько 35 років виникають болі в поперековому, шийному, грудному відділі. При дослідженні МРТ ідентифікується остеохондроз. І дуже часто людина навіть не згадає про падіння на куприк в дитинстві.

Друга причина остеохондрозу - спорт. Міжхребцеві диски закінчують своє формування в віці 21-22 років. До цього віку перевантажувати хребет категорично не можна. Це стосується всіх силових видів спорту. У жінки, яка народила до 21 року, обов'язково буде поперековий остеохондроз, так як в процесі вагітності переміщується центр ваги, і навантаження на диски різко зростає.

Також причинами появи гриж міжхребцевих дисків є так звані фатальні руху. Приклад - різкі, ривковие руху з поворотом. У цей момент настає розрив диска, і через щілину пульпозное ядро ​​переміщується за його межі, створюючи грижу. Вони тиснуть, як правило, на спинальний ганглій, він «кричить від болю» на тій території, яку контролює. Найчастіше ці проблеми виникають в 4-5-м диску поперекового відділу. Знаючи корінні причини, можна уникнути їх негативних наслідків.

Лікування без операцій 
Уявімо, що людина складається з 66 микрогосударств, і президентом кожного з них є спинальний ганглій. Він має повну владу над трьома процесами, з яких складаються практично всі захворювання людини: сенсорні (відчуття, включаючи біль), рефлекторні (тонус м'язів і судин), трофічні (обмін речовин, харчування тканин). Більшість захворювань людини має метамерний характер. Необхідно ідентифікувати уражений метамер і зосередити на ньому лікувальні зусилля.

Перш за все необхідно вирішити з пацієнтами питання про розуміння того стійкого патологічного стану, яке склалося. Всі тканини в організмі, крім зубів, здатні регенерувати. Але терміни регенерації різні. Прикусивши язика до крові, через добу ви можете не знайти місце пошкодження. Терміни ж регенерації пошкоджених міжхребцевих дисків близько двох років. Як можна прискорити вагітність, так не можна прискорити і біологічні процеси регенерації.

Метамерное лікування здійснюється наступним чином: лікар обколювати скомпрометовану територію (метамер), тобто робить ін'єкції короткою тонкою голкою від попереку до стопи, від потилиці до кисті і т. Д. Лікар впливає на градієнтні рефлексогенні зони пацієнта - на точки максимальної біологічної активності - мікродозами біологічно активних лікарських препаратів.

ЛЮДИНА СКЛАДАЄТЬСЯ З 66 МІКРОДЕРЖАВИ, І ПРЕЗИДЕНТОМ КОЖНОГО З НИХ Є ЧУТЛИВИЙ ВУЗОЛ СПИННОМОЗКОВОГО НЕРВА

Таким чином, вводиться фактично «будівельний матеріал» для уражених нервових структур, тим самим покращуючи і нормалізуючи роботу спинномозкових гангліїв (скупчення чутливих нервових клітин, які знаходяться в отворі між сусідніми хребцями) - головних ланок в структурі нейрометамера.

В результаті нормалізуються сенсорні, рефлекторні і трофічні процеси. В результаті грижі розсмоктуються, диски відновлюються - повільно, але вірно. Кожного пацієнта ми лікуємо близько двох років з повторами курсів два-три рази на рік. Решту часу потрібно виконувати індивідуальну домашню лікувальну програму.

Багаторічний досвід застосування метамерной методики лікування дозволяє говорити про високий клінічному ефекті у більшості пацієнтів: ремісія захворювання у 56,4%, значне поліпшення у 37,3%, поліпшення у 6,1% пацієнтів.

Причина і наслідок 
Ми давно займаємося допомогою дітям з стійкими патологічними станами. Це затримка психомовного розвитку, дитячий церебральний параліч, міопатія та ін. Статистика гнітюча. 1993 рік - 61% пологів в країні патологічні, в 1997 - 67%, у 2000 році - 70%.

Причина патологічних пологів найчастіше не в допомозі породіллі, причина в сім'ї. Є в медицині закон - поганий плід погано народжується. Я багатьом молодим людям задаю питання: «Чому в слов'янських сім'ях, які до нас приїжджають, у кожної другої дитини з ДЦП є епілепсія? І чому в мусульманських сім'ях немає? »Це питання заводить у глухий кут усіх, кого питаю. Моя думка - мусульманська жінка не знайома з алкоголем і сигаретами.

В РОБОТУ МЕДИЦИНИ СТАВ ДУЖЕ СИЛЬНО ВТРУЧАТИСЯ БІЗНЕС. І ЦЕ, М'ЯКО КАЖУЧИ, НЕ ДУЖЕ ДОБРЕ.

Важко спілкуватися з сім'ями, де росте дитина з ДЦП (це, як правило, неповна сім'я). Одного разу мій друг, народний депутат Анатолій Єрмак, який трагічно загинув згодом, запропонував створити благодійний фонд. Так в 2003 році був створений «Благодійний фонд лікаря Берсенєва», який ефективно працює і допомагає в лікуванні дітям-інвалідам до сих пір. Коли дорослі пацієнти бачать таких дітей, не кожен з них може це емоційно витримати. Часто вони ж і допомагають нашим маленьким підопічним. Благодійний фонд співпрацює з Українською біржею благодійності. У 2018 році 55 дітей безкоштовно пройшли 71 курс лікування в дитячому відділенні 
нашого медичного центру.

Тоді до нас будуть приїжджати цілими сім'ями. Я лікував людей з 60 країн світу: хвороби скрізь однакові. Багато пацієнтів вважають за краще лікуватися в інших країнах, в тому числі і тому, що приховують стан свого здоров'я, щоб не ризикувати кар'єрою. У нас в клініці щодня бувають іноземні громадяни з усього світу. І я думаю, що Україна могла б залучити багато таких людей.Європейська здравниця 
З огляду на унікальну природу України і її місце розташування, я вважаю, що вона могла б стати здравницею для сусідніх країн. Найбільшу увагу потрібно приділити проблемам оздоровлення, особливо дітей. По всьому узбережжю річок, озер і морів потрібно будувати оздоровчі табори, причому різних категорій і вартості.

Гроші не лікують 
У роботу медицини став дуже сильно втручатися бізнес. І це, м'яко кажучи, не дуже добре. Наприклад, в США щорічно проводиться 250 000 операцій грижі міжхребцевих дисків. Через кілька днів після операції людина може повернутися в офіс, а що з ним буде через рік, нікого не цікавить. У 70% пацієнтів виникають ускладнення. У США суди завалені позовами пацієнтів на адресу клінік.

Одного разу до мене звернувся Верховний суд США з пропозицією стати їх експертом. Вони написали в бібліотеку Конгресу США лист із запитанням: «Хто займається усуненням таких проблем?» Виявилося, що єдина наукова монографія на цю тему написана мною. Але, природно, візу мені не відкрили, тому що сила американських медичних асоціацій дуже велика.

Американським лікарям простіше прооперувати людини, не думаючи про довгострокові наслідки. Ми потім працюємо з такими пацієнтами, є дуже складні випадки.

В цілому в медицині розвиваються ті галузі, які вимагають нових приладів. Також дуже піднялася діагностика, навіть в Києві, а ось лікування - немає. Лікування досі ведеться за стандартами, незважаючи на те що кожен пацієнт вимагає індивідуального підходу.Хронічні хвороби практично не лікують. Наприклад, у людини болить тазостегновий суглоб, і лікарі чекають, коли треба буде робити операцію. Але ж ці проблеми можна рано діагностувати і запобігти.

ЗАРАЗ Я ПРИЙМАЮ ПО 17 СКЛАДНИХ ПАЦІЄНТІВ В ДЕНЬ - ТАКА У МЕНЕ НОРМА

Без портфеля 
Одного разу мені запропонували очолити міністерство, але я заздалегідь про це дізнався і був готовий до розмови. Коли мені озвучили пропозицію, я сказав: «Сподіваюся, це жарт?» - і питання було вичерпано. Але якби я зайняв таку посаду, то зосередився б перш за все на профілактику захворювань і на розвитку ранньої діагностікі.Вообще, мені кілька разів в житті пропонували дуже серйозні посади, але я завжди відмовлявся. Шкодував лише одного разу, коли відхилив чергову пропозицію. Я робив доповідь по метамерії у Всесвітній організації охорони здоров'я.У них є традиція: коли один фахівець йде на пенсію, він шукає собі наступника. Тоді посаду в секторі неврології займав єгипетський професор, і він запропонував мені продовжити його справу. Але я відмовився, тому що це чиновницька робота: ти повинен постійно бути у відрядженнях, а я хочу лікувати людей.

Дитячий невролог

Дитячий невролог – це лікар, який займається діагностикою і лікуванням захворювань, пов’язаних з ураженням центральної та периферичної нервової системи, а також функціональними порушеннями у дітей.

Саме дитячий лікар-невролог допоможе вам забезпечити гармонійний та правильний розвиток вашої дитини від самого народження. Навіть якщо дитина народилася цілком здоровою, спокійно спить і нормально харчується, консультація дитячого невролога в перший місяць її життя є обов’язковою. Також необхідні регулярні огляди дитячого невролога і в інші періоди життя дитини.

Детальніше
Дитячий церебральний параліч (ДЦП)

Термін «церебральний параліч» об’єднує групу синдромів, які виникають в результаті недорозвинення або пошкодження головного мозку (часто в поєднанні з пошкодженням спинного мозку в шийному відділі хребта) в пренатальному, інтранатальному і ранньому постнатальному періодах.

Термін «церебральний параліч» об’єднує групу синдромів, які виникають в результаті недорозвинення або пошкодження головного мозку (часто в поєднанні з пошкодженням спинного мозку в шийному відділі хребта) в пренатальному, інтранатальному і ранньому постнатальному періодах.

Детальніше
Перинатальне ураження ЦНС (ПУ ЦНС)

Перинатальне ураження центральної нервової системи – це ті патологічні стани, які виникають під впливом багатьох негативних факторів, що впливають на ріст і розвиток плоду в перинатальному періоді.

Детальніше
Органічне ураження центральної нервової системи (ЦНС)

Органічне ураження ЦНС – група нервово-психічних розладів, які розвиваються внаслідок впливу на мозок певних патологічних факторів на різних етапах онтогенетичного розвитку. Ця патологія має безліч варіантів перебігу і різні механізми розвитку. 

Детальніше
Пологова травма шийного відділу хребта у дитини

Під час пологів немовля відчуває неймовірне фізичне навантаження при проходженні по пологовим шляхам. Кісткова система новонародженого відрізняється від кісткової системи дорослої людини – характерною рисою є її гнучкість, щоб без ушкоджень пройти цим шляхом. У зв’язку з цим, у новонароджених малюків ймовірність отримати пологову травму шийного відділу хребта досить висока.

 

Детальніше
Травма периферичної нервової системи

Пологова травма периферичної нервової системи – це пошкодження нервових корінців, нервових сплетінь, периферичних і черепних нервів під впливом зовнішніх механічних факторів під час пологів.

Детальніше
Затримка психомовленєвого розвитку (ЗПР)

За останнє десятиліття все більшій кількості дітей ставлять діагноз «ЗПР», і ця абревіатура все частіше фігурує в медичних висновках. Статистика невблаганна. І чим раніше буде виявлена затримка психомовленєвого розвитку (ЗПМР) або затримка розвитку мовлення (ЗРМ), тим більше шансів допомогти такій дитині.

За останнє десятиліття все більшій кількості дітей ставлять діагноз «ЗПР», і ця абревіатура все частіше фігурує в медичних висновках. Статистика невблаганна. І чим раніше буде виявлена затримка психомовленєвого розвитку (ЗПМР) або затримка розвитку мовлення (ЗРМ), тим більше шансів допомогти такій дитині.

Детальніше
Порушення м’язового тонусу у дітей: гіпотонус, гіпертонус, дистонія.

М’язовий тонус – легке напруження м’язів, необхідне для швидкого їх включення в робочий стан. Саме рівень тонусу визначає готовність м’язового комплексу до виконання рухових функцій. Для кожного періоду розвитку дитини існують фізіологічні норми тонусної активності.

Детальніше
Спинальні аміотрофії

Спинальна м’язова атрофія (СМА) – це тяжке генетичне нервово-м’язове захворювання, яке викликається дефектом у гені SMN 1.

Ген відповідає за синтез білку SMN, який забезпечує виживання мотонейронів – рухових нейронів спинного мозку. У хворих на СМА білка виробляється менше необхідної кількості, а без нього мотонейрони руйнуються. В результаті м’язи не отримують вірних сигналів від мозку, атрофуються та поступово слабнуть, а згодом виникає параліч. 

Детальніше
Міопатія

Міопатії – спадкові захворювання, в основі яких лежить ураження м’язового волокна і, як наслідок, виникнення прогресуючої дистрофії (атрофії) м’язів. М’язова дистрофія виникає через порушення біохімічних процесів у самому м’язовому волокні…

Детальніше
Мієлопатія

Мієлопатія – це неврологічний термін, що застосовується для визначення різноманітних уражень спинного мозку. Зазвичай, мієлопатія має хронічний характер перебігу. Причини ураження можуть бути різними, але всі види мієлопатій мають схожі клінічну картину і симптоми незалежно від етіології.

 

Детальніше
Невропатичні розлади

Серед психічних розладів, які зустрічаються в дитячому віці, невротичні розлади складають 65%. Невротичні розлади (невропатія, неврастенія, дитяча нервовість) у дітей проявляється широким спектром клінічних симптомів, серед яких на першому місці стоїть дисфункція і емоційні розлади.

Серед психічних розладів, які зустрічаються в дитячому віці, невротичні розлади складають 65%. Невротичні розлади (невропатія, неврастенія, дитяча нервовість) у дітей проявляється широким спектром клінічних симптомів, серед яких на першому місці стоїть дисфункція і емоційні розлади.

Детальніше
Ювенільний остеохондроз

Ювенільний (підлітковий, юнацький) остеохондроз – це захворювання, в основі якого лежать дегенеративно-дистрофічні зміни міжхребцевих дисків у підлітковому віці. Ці зміни обумовлені швидким ростом підлітків, можливими порушеннями процесу формування скелету, а також неадекватними фізичними навантаженнями на зростаючий хребет. Остеохондроз може розвиватися, якщо дитина часто носить важку сумку чи рюкзак на одному плечі, а також якщо вона довго і неправильно сидить під час навчання в неприродному положенні.

Детальніше
Синдром нав’язливих рухів

Синдром нав’язливих рухів – це розлад нервової системи у дітей, при якому виникає ряд нескладних повторюваних рухів. До таких рухів відносять смоктання пальців, гризіння нігтів, часте кліпання, розгойдування ногою, хитання чи повороти головою, скрегіт зубами, посмикування плечима, морщення лобу та ін.

Синдром нав’язливих рухів – це розлад нервової системи у дітей, при якому виникає ряд нескладних повторюваних рухів. До таких рухів відносять смоктання пальців, гризіння нігтів, часте кліпання, розгойдування ногою, хитання чи повороти головою, скрегіт зубами, посмикування плечима, морщення лобу та ін.

Детальніше
Порушення психомовленєвого розвитку при генетичних захворюваннях

У міру розвитку ряду природничих наук (генетики, біохімії, ембріології, загальної біології і т.д.) все більше значення надається генетичним факторам, які, як вважають, є причиною більш ніж половини випадків порушень психомовленєвого розвитку. Сюди, перш за все, належить патологія хромосомного набору. На сьогодні відомо більше 200 видів хромосомних аберацій, що обумовлюють затримку психомовленєвого розвитку і розумову відсталість.

У міру розвитку ряду природничих наук (генетики, біохімії, ембріології, загальної біології і т.д.) все більше значення надається генетичним факторам, які, як вважають, є причиною більш ніж половини випадків порушень психомовленєвого розвитку. Сюди, перш за все, належить патологія хромосомного набору. На сьогодні відомо більше 200 видів хромосомних аберацій, що обумовлюють затримку психомовленєвого розвитку і розумову відсталість.

Детальніше
Синдром вегетативних дисфункцій

Вегетативні дисфункції – це загальна назва всіх порушень нормальної діяльності вегетативної нервової системи (ВНС), які призводять до «збою» в роботі внутрішніх органів і систем організму.

Вегетативні дисфункції – це загальна назва всіх порушень нормальної діяльності вегетативної нервової системи (ВНС), які призводять до «збою» в роботі внутрішніх органів і систем організму.

Детальніше
Порушення постави у дітей

Постава – це невимушена звична поза людини, яка залежить від стану хребта, м’язово-зв’язкового апарату, зовнішнього середовища, загального самопочуття, спадковості. Це поняття комплексне, визначається безліччю різноманітних факторів і відображає не тільки фізичний стан людини, а й психічний.

Постава – це невимушена звична поза людини, яка залежить від стану хребта, м’язово-зв’язкового апарату, зовнішнього середовища, загального самопочуття, спадковості. Це поняття комплексне, визначається безліччю різноманітних факторів і відображає не тільки фізичний стан людини, а й психічний.

Детальніше
Дефіцит уваги з гіперактивністю

Синдром дефіциту уваги з гіперактивністю – це досить поширене захворювання, в основі якого лежить дисфункція центральної нервової системи (переважно ретикулярної формації головного мозку).

Синдром дефіциту уваги з гіперактивністю – це досить поширене захворювання, в основі якого лежить дисфункція центральної нервової системи (переважно ретикулярної формації головного мозку).

Детальніше
Аутизм

Аутизм – порушення психічного розвитку дитини, що характеризується всебічним дефіцитом спілкування, розладами мовлення і моторики. Термін «аутизм» був введений швейцарським психіатром Ейген Брейлером в 1910 році при описанні шизофренії.

Аутизм – порушення психічного розвитку дитини, що характеризується всебічним дефіцитом спілкування, розладами мовлення і моторики. Термін «аутизм» був введений швейцарським психіатром Ейген Брейлером в 1910 році при описанні шизофренії.

Аутизм – порушення психічного розвитку дитини, що характеризується всебічним дефіцитом спілкування, розладами мовлення і моторики. Термін «аутизм» був введений швейцарським психіатром Ейген Брейлером в 1910 році при описанні шизофренії.

Аутизм – порушення психічного розвитку дитини, що характеризується всебічним дефіцитом спілкування, розладами мовлення і моторики. Термін «аутизм» був введений швейцарським психіатром Ейген Брейлером в 1910 році при описанні шизофренії.

Детальніше
Доросле відділення
Про метамерне лікування Необхідні документи Запитання та відповіді
Що ми лікуємо
Остеохондроз хребта

Остеохондроз хребта – це хронічний процес дистрофії міжхребцевих дисків, що виявляється у зниженні їх еластичності і гідрофільності (диски ніби всихають, зменшується їх висота). Через втрату рідини диски втрачають свою амортизуючу функцію, і хребет вже не в змозі витримувати колишні навантаження. Фіброзна оболонка диска стоншується і пошкоджується, в ній виникають мікротріщини і розриви, через які вміст пульпозного ядра диска може виходити назовні.

Детальніше
Остеохондроз шийного відділу хребта

Шийний відділ хребта – це найбільш вразлива частина хребетного стовпа, що обумовлено анатомічними особливостями шийних хребців. Хребці шийного відділу відрізняються підвищеною мобільністю, вони легко піддаються зсувам у результаті навантажень або травм, а також досить швидко піддаються дегенеративно-дистрофічним змінам.

Детальніше
Остеохондроз грудного відділу хребта

Остеохондроз в грудному відділі хребта зустрічається значно рідше, ніж в попереково-крижовому та шийному відділах, але заслуговує окремого опису. Грудний відділ хребта є найменш рухомим в порівнянні з іншими відділами і найбільш захищеним за допомогою ребер і грудини. В даному відділі найрідше утворюються випинання міжхребцевих дисків, і вони рідко досягають великих розмірів.

Детальніше
Остеохондроз поперекового відділу хребта

Напевно кожна доросла людина чула таке слово як «остеохондроз», але не всі остаточно розуміють, що ж це таке насправді. Ми допоможемо Вам розібратися, що ж таке остеохондроз поперекового відділу хребта і як його лікувати.

Детальніше
Спондильоз

Спондильоз хребта – це хронічне захворювання, при якому відбувається розростання кісткової тканини на поверхні тіл хребців, що призводить до їх деформації.

Детальніше
Спондилоартроз

Спондилоартроз (spondylarthrosis) – це хронічне дегенеративно-дистрофічне захворювання фасеткових міжхребцевих суглобів. В основі спондилоартрозу лежить ураження всіх структур суглоба: суглобового хряща, субхондральних відділів кістки, зв’язок та капсул суглоба, коротких м’язів, що оточують суглоб.

Детальніше
Лікування міжхребцевої грижі

Грижа міжхребцевого диска є одним з ускладнень остеохондрозу хребта і являє собою максимальний ступінь випинання пульпозного ядра диска з розривом його зовнішньої оболонки. Простір між дисками називають «міжхребцевим». Також люди часто використовують термін «хребетна грижа» або ж «грижа хребців».

Детальніше
Сколіотична хвороба, сколіоз

У грецькій мові є слово «сколіос», яке перекладається як «кривий». Цим словом медики позначають викривлення хребетного стовпа. Причому не будь-яке викривлення, а саме бічне відхилення вертикальної осі хребта.

Детальніше
Захворювання суглобів

Артроз суглобів – широко поширене захворювання. Більш правильно називати його остеоартрозом, так як при цій хворобі суглобів уражається не тільки хрящова тканина суглоба, але й кісткова. Основною відмінністю артрозу від артриту є те, що в основі захворювання лежить не запалення суглоба, а дегенеративні процеси, що протікають в ньому. Артроз суглобів проявляється болем в суглобі, що посилюється при русі, і розвитком малорухливості в ушкодженому суглобі. В деяких випадках артроз суглобів призводить до повної втрати рухливості та інвалідності пацієнта.

Детальніше
Невралгії

Невралгія – це яскраво виражений симптом запалення нерва. Являє собою нападопоподібний гострий, пекучий або тупий ниючий біль в зоні іннервації ураженого нерва. У перекладі з грецької мови цей термін означає «біль у нерві». Всі функції при цьому у нерва зберігаються.

Детальніше
Невропатії

Невропатії (нейропатії) – це збірний неврологічний термін, що позначає різні дегенеративно-дистрофічні ураження периферичних нервів. Це узагальнююче поняття, що об’єднує різноманітні форми і варіанти уражень нервів, і це пояснює широку поширеність даної патології. Цей термін неоднозначний, багато фахівців його застосовують тільки для позначення незапальних змін нервів. У дитячій неврології під поняттям «невропатія» мається на увазі підвищена дитяча збудливість у поєднанні з втомлюваністю.

 

Детальніше
Невропатія лицьового нерва

Невропатія лицьового нерва найчастіше виникає в результаті переохолодження, лицьової травми, перенесеного інфекційного захворювання, стресових ситуацій, на тлі ослабленого імунітету. Може розвинутися як ускладнення отиту, тимпаніту, паротиту, захворювань зубів, діабету, перенесеної герпетичної інфекції. Найуразливішою ділянкою лицьового нерва вважається його відрізок, розташований у вузькому звивистому каналі (в пірамідці скроневої кістки) довжиною близько 3 см. 

Детальніше
Невропатія трійчастого нерва

Невропатія трійчастого нерва найчастіше розвивається після стоматологічних процедур, протезування, щелепно-лицьових операцій або травм, а також в результаті переохолодження, перенесених інфекцій, пухлинних процесів.

Детальніше
Невропатія променевого нерва

Серед усіх видів невропатій верхніх кінцівок найпоширенішою є саме невропатія променевого нерва. Невропатія може виникнути після глибокого сну, якщо людина спала на твердій поверхні, поклавши при цьому руку під голову.

Детальніше
Невропатія ліктьового нерва

Невропатія ліктьового нерва проявляється в порушенні його функції в результаті компресії нервового стовбура у вузьких кістково-м’язових каналах в області ліктьового суглоба і на кисті або ж в результаті травми (розтягнення, надрив ліктьового нерва) при вивихах і підвивихах в ліктьовому суглобі. Невропатія, що виникла при здавлюванні нерва в кубітальному каналі, відома ще під назвою «синдром кубітального каналу».

Детальніше
Невропатія серединного нерва

Невропатія серединного нерва – це ураження серединного нерва, що проявляється виникненням чутливих і рухових розладів у зоні його іннервації (в 1, 2 і 3 пальцях рук).

Детальніше
Невропатія сідничного нерва

Невропатія сідничного нерва – одна з найпоширеніших мононевропатій нижніх кінцівок. Вона полягає в пошкодженні сідничного нерва і формуванні ряду рухових і чутливих порушень його функції.

Детальніше
Невропатія малогомілкового нерва

Невропатія малогомілкового нерва виникає при травмуванні або компресії нервового стовбура на будь-якій ділянці ходу нерва на гомілки. Це найчастіший вид нейропатії нижніх кінцівок. Травма нерва настає при переломах малогомілкової кістки, коли він травмується кістковими уламками. 

Детальніше
Невропатія великогомілкового нерва

Невропатія великогомілкового нерва часто спостерігається при переломах кісток гомілки, вивиху гомілковостопного суглоба, розтягненні і пошкодженні зв’язок стопи. Повторні спортивні травми стопи, захворювання колінного і гомілковостопного суглоба, порушення обміну речовин і розладу кровообігу нерва часто призводять до даного виду невропатії.

Детальніше
Міалгії (фіброміалгії), міозити, міофасціальний синдром

Міалгії (фіброміалгії), міозити, міофасціальний синдром – захворювання, головним симптомом яких є виражений м’язовий біль різної локалізації та походження. М’язові болі можуть виникати в силу різних причин:

  1. застійні явища в м’язових тканинах;
  2. гіпертонус м’язів (стійкий м’язовий спазм);
  3. удари і розтяги;
Детальніше
Захворювання вегетативної нервової системи

Вегетативна нервова система (синонім «автономна» нервова система) — це частина нервової системи, яка забезпечує збалансовану роботу всіх внутрішніх органів і підтримує сталість внутрішнього середовища людини. Вона відповідає за іннервацію залоз зовнішньої та внутрішньої секреції.

Детальніше
Додаткові послуги
Прийом логопеда

Мовлення – це відображення мислення, це система. Якщо є проблеми з усним мовленням, то будуть труднощі і з оформленням думок, умінням аналізувати, міркувати, вибудовувати логічні ланцюжки, проблеми з читанням і письмовим мовленням. Достатньо порушення в одній мовленнєвій ланці, щоб вся система почала функціонувати неправильно.

Мовлення – це відображення мислення, це система. Якщо є проблеми з усним мовленням, то будуть труднощі і з оформленням думок, умінням аналізувати, міркувати, вибудовувати логічні ланцюжки, проблеми з читанням і письмовим мовленням. Достатньо порушення в одній мовленнєвій ланці, щоб вся система почала функціонувати неправильно.

Мовлення – це відображення мислення, це система. Якщо є проблеми з усним мовленням, то будуть труднощі і з оформленням думок, умінням аналізувати, міркувати, вибудовувати логічні ланцюжки, проблеми з читанням і письмовим мовленням. Достатньо порушення в одній мовленнєвій ланці, щоб вся система почала функціонувати неправильно.

Мовлення – це відображення мислення, це система. Якщо є проблеми з усним мовленням, то будуть труднощі і з оформленням думок, умінням аналізувати, міркувати, вибудовувати логічні ланцюжки, проблеми з читанням і письмовим мовленням. Достатньо порушення в одній мовленнєвій ланці, щоб вся система почала функціонувати неправильно.

Детальніше
Метамерний масаж

О несомненной пользе массажа написано уже немало статей, и уже давно известно, что это одно из средств оздоровления, наряду с занятиями спортом, правильным питанием. Массаж помогает быстро восстановиться после стресса и избежать заболеваний, связанных с постоянным нервным напряжением, обезболивает болевые точки, расслабляет напряженные мышцы.

Детальніше
Консультація психолога - Ваш шанс змінити життя на краще

Якщо Ви відчуваєте, що НЕ справляєтеся зі своїми психологічними проблемами, що життя забарвлене ​​в чорні фарби, якщо Вас нічого НЕ радує і НЕ мотивує, і Ви не знаєте, як собі допомогти – запишіться на консультацію психолога в «Медичний центр Берсенєва».

Детальніше
Прийом сімейного лікаря

У «Медичному центрі Берсенєва» всі пацієнти можуть отримати кваліфіковану індивідуальну консультацію сімейного лікаря Петлицької Вікторії Віталіївни, фахівця з багаторічним досвідом роботи в цій галузі.

Вікторія Віталіївна пройшла спеціальну багатопрофільну підготовку за фахом «сімейна медицина».

Детальніше
Діагностика

Нейрофункціональні методи дослідження допомогають неврологу-клініцисту підтвердити діагноз, визначити ступінь та характер ураження, вибрати оптимальну тактику лікування та скоригувати можливості відновлення уражених структур центральної та периферичної нервової системи.

Детальніше
Інфузійна терапія

Інфузійна терапія (внутрішньовенне введення в організм розчинів різних лікарських препаратів). На даний час є одним з найважливіших лікувальних заходів, покликаних вирішувати широкий спектр медичних завдань. Даний метод лікування існує з 30-х років XIX століття. Цей спосіб лікування дозволяє досягти швидкого терапевтичного ефекту, так як ліки потрапляють безпосередньо в кров’яне русло, а також дозволяє більш ефективно контролювати його дію.

Детальніше
Кінезіотейпінг

Кінезіотейпування – це накладення і фіксація на кілька днів на шкірі дитини спеціальних еластичних стрічок з метою забезпечення фізіологічних рухів суглобів і м’язів, активуючи процеси відновлення і контролю над рухом.

Кінезіотейпи – це еластичні бавовняні стрічки, покриті гіпоалергенним клеєм на акриловій основі.

Детальніше
Виготовлення ортезу

В нашем Медицинском Центре Вы можете получить изготовить индивидуальные ОРТЕЗЫ из термопластичного низкотемпературного материала.

Ортезы — это специальные ортопедические приспособления, предназначенные для коррекции, стабилизации и компенсации нарушений опорно-двигательной системы. Ортезы обеспечивают защиту и разгрузку суставов, создавая для них внешнюю поддержку. Ортезы -незаменимые помощники в лечении и реабилитации.

Детальніше
Заняття по нейрокорекціі

Нейропсихолог не тільки вивчає зв’язок мозку і психічних процесів, але і знає, які структури мозку і яким чином забезпечують правильну мову, гарну пам’ять і сприйняття, вміння контролювати власну поведінку, утримувати увагу, високу стійкість до стресів, і інше.

Детальніше
Логопедичний масаж

Масаж артикуляційного апарату або логопедичний масаж – це метод механічного впливу, який змінює стан м’язів, нервів, кровоносних судин і тканин артикуляційного апарату.

Детальніше
Лікар Берсенєв пояснює
Подвійна геміплегія, як одна з форм ДЦП
Подвійна геміплегія, як одна з форм ДЦП
Подвійна геміплегія – найбільш рідкісна форма ДЦП. Вона зустрічається у 1,9% хворих. Найпоширеніша форма – спастична диплегія. Найчастіше страждає рухова функція, у деяких дітей – інтелектуальні здібності.
Геміпаретична форма ДЦП
Геміпаретична форма ДЦП
Геміпаретична форма – одна з форм ДЦП, що найбільш часто зустрічаються. Захворювання виникає внаслідок неправильного внутрішньоутробного розвитку, що призводить до пошкодження головного мозку.
Атонічно-астатична форма ДЦП
Атонічно-астатична форма ДЦП
Ця форма дитячого церебрального паралічу має кілька назв: атонічна, атонічно-астатична, атактична. Нарівні з подвійною геміплегією вона є однією з найбільш рідкісних і складних в лікуванні форм.
ДЦП: спастична диплегія
ДЦП: спастична диплегія
Спастична диплегія – це найпоширеніша форма ДЦП. Вона діагностується у 40% пацієнтів, в основному у недоношених дітей. Для цього захворювання найбільш характерним є порушення роботи рук і ніг, тобто тетрапарез, проте ноги страждають більше ніж руки.
Артроз колінного суглоба
Артроз колінного суглоба
Артроз колінного суглоба – захворювання, при якому страждають усі елементи суглоба, але найбільшому ураженню піддається хрящ. Цей тип артрозу – найпоширеніший. Ще одна назва хвороби – гонартроз.
Артроз плечового суглоба симптоми, діагностика, методи лікування
Артроз плечового суглоба симптоми, діагностика, методи лікування
Артроз плечового суглоба – це захворювання, для якого характерна деградація, зношеність і руйнування хряща, а також прилеглих кісткових тканин. Хворобу також називають адгезивним капсулітом, плечолопатковим поліартрозом, синдромом «замороженого» плеча.
Протрузії і грижі міжхребцевих дисків: в чому різниця. Діагностика і методи лікування
Протрузії і грижі міжхребцевих дисків: в чому різниця. Діагностика і методи лікування
Міжхребцевий диск – це елемент хребетного стовпа, який амортизує тиск, що виникає під час руху людини та інших фізичних навантаженнях. Він коректно виконує свою функцію лише в тому випадку, якщо займає чітко визначену природою позицію.
Спінальна м'язова атрофія
Спінальна м'язова атрофія
Спинальная м’язова атрофія (СМА) – важке нервово-м’язову захворювання, обумовлене ураженням рухових нейронів (мотонейронів), які розташовані в передніх рогах спинного мозку, а також нейронів рухових ядер в стовбурі мозку.
Спінальна аміотрофія Кеннеді
Спінальна аміотрофія Кеннеді
Спінальна аміотрофія Кеннеді – генетичне захворювання, для якого характерне ураження мотонейронів. Це великі нервові клітини, що відповідають за підтримку м’язового тонусу і моторну координацію.
Міодистрофія Дюшена
Міодистрофія Дюшена
Міодистрофія Дюшена належить до Х-зчеплених захворювань та характеризується швидким прогресуванням м’язової дистрофії.  Дане захворювання спричиняється мутацією в гені дистрофіну, що знаходиться на Х хромосомі.
Біль в попереку у підлітка
Біль в попереку у підлітка
У підлітка періодично болить в попереку. Більшість батьків думають, що дитина потягнув м’яз або втомився. В першу чергу, це проблеми з хребтом. Поперековий ювенільний остеохондроз має схожу клінічну картину із захворюванням дорослих.
Головні болі у дитини 10 років
Головні болі у дитини 10 років
Головні болі у дитини 10 років: причини, симптоми, що робити в такому випадку. У дитини 10 років часто болить голова, можливе запаморочення. Більшість батьків думає, що дитина втомилася або застудилася. А це може бути один із симптомів СВД. Розглянемо ближче, чому болить голова у дитини 10 років.
Покоління «з похиленою головою»
Покоління «з похиленою головою»
Сучасна людина вже не уявляє свого життя без смартфона, планшета, ноутбука – за допомогою цих пристроїв ми отримуємо нову інформацію, читаємо книги, слухаємо музику, спілкуємося з друзями, оплачуємо рахунки, здійснюємо покупки і багато іншого. Ми проводимо в Інтернеті в середньому від 2 до 5 годин в день, а фрілансери (люди, що працюють дистанційно через Інтернет) і по 10-12 годин.
Дитина не говорить реченнями
Дитина не говорить реченнями
Дитина не говорить реченнями. Що робити? Які причини? У нормі формування мови у дитини проходить кілька стадій. Причиною затримки розвитку дитини може стати затримка психомовленєвого розвитку дитини.
Батькам на замітку
Батькам на замітку
Коли звертатися за консультацією дитячого невролога. Чи потрібен новонародженому огляд лікаря невролога. Основні симптоми по якими необхідно звернутися до дитячого невролога.
Важке дихання у дитини
Важке дихання у дитини
Важке дихання у дитини: причини, симптоми, чи варто звертати увагу? Дитині важко дихати. Багато батьків не звертають увагу, а це може бути один із симптомів СВД. Розглянемо причини, симптоми важкого дихання у дитини.
Хрускіт в шиї у підлітка
Хрускіт в шиї у підлітка
Чому хрустять суглоби шиї у підлітка. Батьки нерідко можуть помітити хрускіт в шиї у підросту, в більшості випадків вони не знають як їм реагувати. Давайте розберемося чому виникає хрускіт в шиї у підлітків
Алергія
Алергія
Алергія – це одне з найпоширеніших захворювань людства. За статистикою ВООЗ на алергію страждає приблизно 45% населення, і з кожним роком цей відсоток зростає. Це пов’язують, з одного боку, з надмірним дотриманням норм гігієни і відсутністю контакту організму з можливими антигенами, що призводить до слабкого розвитку імунної системи (особливо це стосується дітей).
Дієта при мігрені
Дієта при мігрені
Багато людей не з чуток знають, що таке «мігрень». З цим нестерпним головним болем знайомі близько 30% дорослого населення земної кулі. Часто ця хвороба має спадкову схильність.
Як відрізнити ГРВІ від грипу?
Як відрізнити ГРВІ від грипу?
Щорічно в осінньо-весняний період зростає захворюваність на гострі респіраторні вірусні інфекції (ГРВІ) та, зокрема, на грип. Цьому сприяє загальне переохолодження організму, сезонне зниження імунітету, підвищена сприйнятливість до вірусів.
Дитина не розмовляє в 2 роки: причини, лікування
Дитина не розмовляє в 2 роки: причини, лікування
Дитина не говорить в 2 роки: причини, лікування, чи варто звертатися до невролога? Дитина не розмовляє у віці 2-х років. У нормі, по досягненню цього віку, маля повинно активно спілкуватися з батьками і близькими, інакше це може бути ознаками ЗПМР. …
Незвичайні синдроми
Незвичайні синдроми
У медицині багато загадок і таємниць. І незважаючи на безліч відкриттів і досягнень, що відбулися за останні десятиліття, багато в ній залишається незрозумілим. До Вашої уваги приводжу незвичайні неврологічні синдроми…
Про глютен
Про глютен
Целіакія – це автоімунне захворювання, яке часто описують як порушення травлення внаслідок пошкодження стінок тонкої кишки. Однак це щось на кшталт алергії до глютену, внаслідок чого організм починає виробляти антитіла до цієї речовини і, намагаючись боротися з клейковиною, пошкоджує і клітини кишечника.
Невралгія трійчастого нерва
Невралгія трійчастого нерва
Невралгія трійчастого нерва (тригемінальна невралгія) характеризується гострим та сильним болем по ходу ураженої гілки трійчастого нерва на обличчі. Це захворювання зустрічається у 50 людей із 10 000, та частіше схильність до нього мають жінки, старші 40 років.
Міжреберна невралгія
Міжреберна невралгія
Міжреберна невралгія (або «грудний радикуліт») – це досить поширена патологія, яка часто зустрічається в клінічній практиці лікаря – невролога. Цей тип невралгії пов’язаний з роздратуванням, запаленням або компресією міжреберних нервів і проявляється в основному болем.
Невралгія потиличного нерва
Невралгія потиличного нерва
Однією з частих причин головного болю в потиличній області є невралгія потиличного нерва. Вона часто виникає після переохолодження, протягів, на тлі важких застудних захворювань, після перенапруження м’язів шиї і плечового пояса під час тривалого сидіння в одному положенні, після стресових ситуацій.
15 порад про здорове і правильне харчування
15 порад про здорове і правильне харчування
Коли мова заходить про здорове харчування, то багато хто розуміє цей вислів не зовсім правильно. Мається на увазі не виснаження себе голодом, скоріше, сенс цієї фрази зводиться до того, щоб людина відчувала себе чудово, була енергійною і в хорошому настрої, вживаючи певні продукти.
Особливості харчування в зимовий період
Особливості харчування в зимовий період
У холодну пору року необхідно особливо ретельно стежити за власним раціоном харчування, так як раціональне, збалансоване і правильне харчування – це найефективніший і простий метод профілактики застудних захворювань.
Симптоми попереково-крижового остеохондрозу
Симптоми попереково-крижового остеохондрозу
Поперековий остеохондроз характеризується больовими симптомами різної інтенсивності і локалізації. На початкових етапах остеохондроз в більшості випадків протікає безсимптомно, болі з’являються тільки на 2 стадії захворювання.
Хронічне порушення мозкового кровообігу
Хронічне порушення мозкового кровообігу
Хронічне порушення мозкового кровообігу – це повільно прогресуюча недостатність кровопостачання мозку, що призводить до розвитку множинних дрібновогнищевих уражень мозкової тканини і обумовлює поступове наростання порушень функцій головного мозку.
Лікування хребта
Лікування хребта
«З якою б хворобою не прийшла людина, почни лікування зі спини, потім подивися, що залишилося, і зціли його остаточно» – Гіппократ. Ця фраза – своєрідний девіз «Медичного центру Берсенєва», адже, як відомо, більшість захворювань людини безпосередньо чи опосередковано пов’язані зі станом хребта і нервової системи.
Радикуліт (радикулопатія)
Радикуліт (радикулопатія)
Термін «радикуліт» дуже часто застосовується лікарями-неврологами для опису вираженого больового синдрому в спині при здавлюванні або защемленні корінців спинного мозку. Це слово – похідне від двох слів (лат. Radix – корінець і it, itis – запалення). Тобто, під радикулітом мають на увазі наявність запального процесу в нервових корінцях.
Головний біль і біль у голові
Головний біль і біль у голові
Головний біль – одна з найчастіших скарг на прийомі у терапевта чи невропатолога, причому до нього схильні як чоловіки, так і жінки, незалежно від віку. Напад головного болю може істотно вплинути на Ваші плани, і ось, замість походу в театр Ви змушені лежати на дивані, прикладаючи до лоба мокрий рушник.
Біль у спині
Біль у спині
Що таке біль у спині, дуже добре знає більшість людей, так як хоч раз у житті він наздоганяв кожного з нас. І деякі навіть намагалися боротися з цим болем самостійно, не відвідуючи лікаря. Це не зовсім правильне рішення, тому що під маскою болю в спині може ховатися найрізноманітніша патологія…
Самодіагностика стану хребта
Самодіагностика стану хребта
Давнє прислів’я говорить: “Людина молода настільки, наскільки молодий її хребет”. За твердженням фахівців, з 150 чоловік лише один – щасливий володар здорового і гнучкого хребта. Ви в їх числі? Це неважко перевірити …
Чим небезпечне падіння на куприк?
Чим небезпечне падіння на куприк?
Багато людей навіть не замислюються над тим, що причиною ниючих болів у попереку може бути давнє падіння на куприк під час ожеледиці. Адже, як зазвичай буває, людина послизнулася, впала, встала, струхнула сніг і далі побігла у своїх справах. Дискомфорт в нижній частині спини в найближчі два-три дні…
Раптово прокидатися – шкідливо!
Раптово прокидатися – шкідливо!
Всі знають, що повноцінний міцний нічний сон необхідний людині для підтримки нормальної роботи всіх внутрішніх систем організму, для нормалізації обмінних процесів, для відновлення і відпочинку. Але крім цього, важливою умовою правильного сну є також те, ЯК Ви прокидаєтеся.
Куріння послаблює здатність переносити біль
Куріння послаблює здатність переносити біль
Вчені з Університетської клініки Північної Норвегії провели цікавий експеримент, який показує вплив куріння на рівень больової чутливості. До цих пір в медицині були суперечливі думки на цей рахунок – одні вчені стверджували, що куріння знижує чутливість до болю, інші ж доводили протилежне…

Онлайн консультація

Оплата онлайн