Автор метамерного методу лікувальної дії, заслужений лікар України, лікар-невропатолог вищої категорії, член Національної спілки письменників України Володимир Андрійович Берсенєв народився 26 жовтня 1945 року в місті Курессааре (Естонія). Ще в шкільні роки Володимир Андрійович визначився з вибором професії і твердо знав, що вступить саме до медичного інституту. Можливо, вирішальну роль у цьому відіграли яскраві дитячі враження, адже не дарма кажуть, що вони – потужний визначальний та провідний фактор у долі людини. Нині, коли минув не один десяток років, лікар Берсенєв, згадуючи як батьки по черзі, ночами носили його на руках, може допустити, що у нього, коли був дитиною, дуже боліла голова. І візити до лікарів, очевидно, були часто – в пам’яті відбилась картина огляду в естонського професора, який провів з пацієнтом пробу Ромберга (п’яти разом, руки витягнуті вперед). Не дивно, що саме вивченню болю як такого, розробці лікувальних програм з його усунення і присвятив Володимир Андрійович усе своє життя. Крім цього, саме дитячій неврології та проблемам, пов’язаним з патологією та регенерацією дитячої нервової системи, він приділяє першочергове значення.
В 1968 році лікар Берсенєв закінчив з відзнакою Архангельський державний медичний інститут. До науки студента Берсенєва прихилив професор Віктор Дем’янович Дишловой, ректор Архангельського медінституту. За його наполегливою вимогою частину аспірантського стажу Володимир Андрійович провів у Києві, а кандидатську дисертацію захистив у 1970 році у Львові. Невдовзі професор переїхав на роботу до Києва і запропонував своєму колишньому аспіранту продовжити наукові дослідження в інституті фізіології ім. О. О. Богомольця. З 1978 року всі досягнення Берсенєва в науці та практичній медицині пов’язані з Києвом.
В. А. Берсенєв очолив групу патології вегетативної нервової системи в Інституті отоларингології. Результати роботи групи привернули увагу, на її базі була створена лабораторія патології вегетативної нервової системи в Інституті ортопедії. Лабораторія переросла у відділення нейровегетології та проблем болю. На зламі перебудови очолюваний В.А.Берсенєвим відділ став філією Харківського НДІ неврології та психіатрії.
Роботи, які проводяться під керівництвом і за участю В.А.Берсенєва, привернули увагу провідних наукових центрів країни та Президії академії наук СРСР, які включили їх до числа найважливіших фундаментальних та прикладних досліджень. Колективу вчених, яких очолював В.А.Берсенєв, доручили очолити програму, котру виконували декілька десятків наукових установ. Для такого доручення, можна навіть сказати визнання, були наявні всі підстави. Дослідження лікаря Берсенєва та його співробітників відкрили шлях для створення ефективних прикладних технологій лікувального впливу.
Після розпаду Союзу понад десять років Володимир Андрійович, без відриву від Києва, працював у провідних клініках західного Берліну та Женеви. У 1995 році він заснував та очолив перший в Україні приватний науковий медичний підрозділ – Інститут проблем болю. Теоретичні положення дозволили лікарю за відносно невеликий період часу створити ефективні та безпечні методи лікувального впливу.
Про лікування дітей, яким від народження поставили діагноз довічної інвалідності, необхідно розказати окремо. За таких страшних захворювань процес лікування затягується на довгі роки. Тому навколо Інституту проблем болю утворилась група небайдужих людей, адже багато сімей, найчастіше неповних, не можуть собі дозволити витрати, пов’язані з проїздом та проживанням у Києві. За сприяння народного депутата України А.В.Єрмака був зареєстрований «Міжнародний благодійний фонд лікаря Берсенєва», завдяки якому була надана лікувальна допомога багатьом дітям.
У квітні 2014 року відкрився новий медичний центр за адресою: м. Київ, вул. Бульварно-Кудрявська, 10Б.
Науково-популярні книги В.А. Берсенєва, а їх кількість сягнула сотню уже перейшла за загальним тиражем понад 300 тис. екземплярів – свого роду вимушений для автора крок. У тому розумінні, що необхідність у застосуванні нових методик величезна, тільки остеохондрозом хребта хворіють кожні 9 із 10 українців, а можливості клініки лікаря Берсенєва доволі обмежені. Лікар вирішив хоча б словом та порадою допомогти людям, підказати, як протистояти хворобі. Науково-популярні книги спираються на наукові монографії автора та його наукові статті, їх кількість теж перевалила за сто. Лікувальні методики, які є прикладним додатком наукових відкриттів лікаря Берсенєва, захищені майже двадцятьма патентам.
Читацька аудиторія В.А.Берсенєва величезна – вийшло вже 4-те (майже 600-сторінкове) видання популярного лікувальника «Хребет і біль». Та 700-сторінкове друге видання «Лікарський порадник для третього віку», в якому докладно розказано, як продовжити роки активного життя, як жити без болю та хвороб пацієнтам похилого віку. Цей напрям – третій після лікування всіх 187 синдромів хребта та дітей з неврологічною недостатністю за лікувальною практикою лікаря Берсенєва.
Головне досягнення лікаря – фундаментальне дослідження з вивчення закономірностей нейрометамерної іннервації тіла людини, на базі чого розроблені технології ефективної лікувальної допомоги хворим з хронічними больовими синдромами, і також дітям з церебральним паралічем.