Ювенільний (підлітковий, юнацький) остеохондроз – це захворювання, в основі якого лежать дегенеративно-дистрофічні зміни міжхребцевих дисків у підлітковому віці. Ці зміни обумовлені швидким ростом підлітків, можливими порушеннями процесу формування скелету, а також неадекватними фізичними навантаженнями на зростаючий хребет. Остеохондроз може розвиватися, якщо дитина часто носить важку сумку чи рюкзак на одному плечі, а також якщо вона довго і неправильно сидить під час навчання в неприродному положенні.
Раніше остеохондроз хребта вважали саме віковим захворюванням. До невролога з приводу болів у спині звертались люди старше 45 років. Але за останнє десятиліття захворювання хребта значно «помолодшали», і все більше дітей і підлітків на прийомі лікаря скаржаться на болі у спині, і як виявляється, причиною цьому є саме остеохондроз.
Ювенільний остеохондроз протікає інакше, ніж у дорослих. Основними скаргами при шийному остеохондрозі у дітей є часті запаморочення, періодичні головні болі, що супроводжуються нудотою і блюванням, швидкою втомлюваністю від розумових навантажень, раптовою непритомністю, тобто в клінічній картині переважають саме судинні порушення, пов’язані з порушенням кровообігу в системі хребцевих артерій.
Зміни в шийному і поперековому відділах хребта, як правило, не супроводжуються гострим больовим синдромом. Діти скаржаться на ниючий, слабко виражений біль у шиї або попереку. Важливою відмінною рисою є також той факт, що у дітей внаслідок остеохондрозу практично ніколи не спостерігаються рухові розлади й розлади чутливості, а також порушення функцій органів малого тазу. Діагностика шийного ювенільного остеохондрозу ускладнена тим, що спочатку у дітей розвиваються судинні розлади, і тільки через деякий час до них приєднується біль в шийному відділі хребта. Тому до постановки правильного діагнозу дитина вже встигає побувати у багатьох спеціалістів і безуспішно «полікуватися». А остеохондроз тим часом продовжує розвиватися, і досить часто у дітей шкільного віку на МРТ вже діагностуються протрузії та грижі міжхребцевих дисків. Тому якщо дитина часто скаржиться на головні болі, втомлюваність, непритомності, запаморочення, це повинно насторожити батьків.
Для остеохондрозу грудного відділу характерні періодичні болі в грудях, в лівому боці, у верхніх відділах живота, які можуть симулювати захворювання внутрішніх органів. У таких дітей гастроентерологи і педіатри помилково діагностують гастрит, панкреатит, дискінезію жовчно-видільних шляхів. А така скарга як утруднене дихання змушує приходити дітей до кардіолога, пульмонолога.
А ось поперековий ювенільний остеохондроз має схожу клінічну картину із дорослими захворюваннями. Але все-таки існують певні особливості перебігу, які ускладнюють діагностику. Для больових синдромів, що виникають на фоні остеохондрозу, характерна нечітка клінічна картина і нечіткість симптоматики, що призводить до складнощів у диференційній діагностиці і постановки неправильного діагнозу.
Найважливішим методом діагностики завжди залишається ретельний огляд пацієнта. Огляд повинен відбуватися в усіх положеннях: стоячи, лежачи, сидячи, в русі і нахилах. Невролог звертає увагу на поставу дитини, на розташування лопаток, плечей, розташування середньої лінії спини. Під час огляду також можна виявити м’язове напруження в певних зонах і ділянці локального болю.
Крім того, на допомогу лікарю-неврологу приходить рентгенологічне обстеження хребта. Типові для остеохондрозу рентгенологічні ознаки (звуження міжхребцевих проміжків, наявність остеофітів) у дітей виявляються значно рідше. Дуже часто на знімку можна виявити грижі Шморля (хрящові вузли в тілах хребців), розташовані поодиноко чи групами.
Профілактика остеохондрозу повинна здійснюватися вже в ранньому віці, враховуючи малорухливий спосіб життя сучасних дітей та прив’язаність до комп’ютерів і планшетів. Особливу увагу слід приділити профілактиці за наявності у дитини певної схильності до захворювань хребта. До таких факторів належать аномалія розвитку хребцевого стовбура, дегенеративно-дистрофічні захворювання опорно-рухового апарату у батьків, вроджена або набута функціональна недостатність хрящової тканини. Бажано періодично проходити профілактичний огляд у лікарів (двічі на рік).
Такі діти повинні регулярно займатися оздоровчою гімнастикою, помірною лікувальною фізкультурою, плаванням, при цьому велику увагу слід приділяти укріпленню м’язового корсету спини, що дозволить хребту знаходитися в правильному фізіологічному положенні, тим самим знімаючи з нього надмірне навантаження.
Слід привчити дитину правильно піднімати важкі предмети, уникати переохолоджень, часто змінювати положення тіла під час навчання, довго не сидіти в одному положенні. Безумовно, дитина сама не в змозі контролювати виконання всіх рекомендацій, тому вся відповідальність лягає на плечі батьків.
Також необхідно звернути увагу на харчування дитини – воно має бути збалансованим, різноманітним, багатим на білки, кальцій, вітаміни і мікроелементи, які так необхідні для правильного росту скелету.
Лікування остеохондрозу обов’язково має бути комплексним і тривалим, його необхідно починати якомога раніше. Це трудомісткий і важливий процес, адже від нього безпосередньо залежить гармонійний розвиток всього дитячого організму, постава дитини, її здоров’я. Лікування в першу чергу повинне починатися з корекції способу життя дитини і її маси тіла.
В «Медичному центрі Берсенєва» для лікування ювенільного остеохондрозу застосовують унікальні метамерні технології. Фахівці клініки розробляють індивідуальну лікувальну програму для кожної дитини. Всі процедури проводяться в певній послідовності і лише за призначенням лікаря.
Сеанси метамерних ін’єкцій, які проводять лікарі-неврологи, являють собою багаторазове обколювання певних зон лікарськими препаратами з нейротрофічною дією. В результаті такого лікувального впливу відбувається нормалізація сенсорних, рефлекторних і трофічних розладів в даному метамері. Тим самим відбувається лікування остеохондрозу і відновлення пошкоджених міжхребцевих дисків.
В комплексну програму лікування входить також метамерний точковий масаж, що безпосередньо впливає на основні рефлексогенні зони скомпрометованого метамеру. Крім цього, він позитивно впливає на функції різних органів і систем, які знаходяться «під контролем» певного нейрометамеру. Метамерний точковий масаж проводять в масажному кабінеті фахівці нашої клініки, які пройшли спеціалізоване навчання.
Слід пам’ятати, що лікування ювенільного остеохондрозу – тривалий процес, так як строки відновлення хрящової тканини (міжхребцевих дисків) залежать від швидкості біологічних і фізіологічних процесів в організмі. Зупинити процес остеохондрозу і відновити пошкоджені диски реально за допомогою метамерних технологій, які застосовуються в «Медичному центрі Берсенєва». При рано початому лікуванні вдається призупинити розвиток захворювання й утворення деформацій хребта.
Записатися на діагностику й лікування ювенільного остеохондрозу ви можете за телефоном дитячого відділення (044) 272-11-82 або за телефоном контакт-центру (044) 238-22-31.
Шевчук Олександр
Майстер Леонід
Куртосманов Станіслав
Білошицький Михайло Андрійович
Дитячий невролог – це лікар, який займається діагностикою і лікуванням захворювань, пов’язаних з ураженням центральної та периферичної нервової системи, а також функціональними порушеннями у дітей.
Саме дитячий лікар-невролог допоможе вам забезпечити гармонійний та правильний розвиток вашої дитини від самого народження. Навіть якщо дитина народилася цілком здоровою, спокійно спить і нормально харчується, консультація дитячого невролога в перший місяць її життя є обов’язковою. Також необхідні регулярні огляди дитячого невролога і в інші періоди життя дитини.
Термін «церебральний параліч» об’єднує групу синдромів, які виникають в результаті недорозвинення або пошкодження головного мозку (часто в поєднанні з пошкодженням спинного мозку в шийному відділі хребта) в пренатальному, інтранатальному і ранньому постнатальному періодах.
Термін «церебральний параліч» об’єднує групу синдромів, які виникають в результаті недорозвинення або пошкодження головного мозку (часто в поєднанні з пошкодженням спинного мозку в шийному відділі хребта) в пренатальному, інтранатальному і ранньому постнатальному періодах.
Перинатальне ураження центральної нервової системи – це ті патологічні стани, які виникають під впливом багатьох негативних факторів, що впливають на ріст і розвиток плоду в перинатальному періоді.
Органічне ураження ЦНС – група нервово-психічних розладів, які розвиваються внаслідок впливу на мозок певних патологічних факторів на різних етапах онтогенетичного розвитку. Ця патологія має безліч варіантів перебігу і різні механізми розвитку.
Під час пологів немовля відчуває неймовірне фізичне навантаження при проходженні по пологовим шляхам. Кісткова система новонародженого відрізняється від кісткової системи дорослої людини – характерною рисою є її гнучкість, щоб без ушкоджень пройти цим шляхом. У зв’язку з цим, у новонароджених малюків ймовірність отримати пологову травму шийного відділу хребта досить висока.
Пологова травма периферичної нервової системи – це пошкодження нервових корінців, нервових сплетінь, периферичних і черепних нервів під впливом зовнішніх механічних факторів під час пологів.
За останнє десятиліття все більшій кількості дітей ставлять діагноз «ЗПР», і ця абревіатура все частіше фігурує в медичних висновках. Статистика невблаганна. І чим раніше буде виявлена затримка психомовленєвого розвитку (ЗПМР) або затримка розвитку мовлення (ЗРМ), тим більше шансів допомогти такій дитині.
За останнє десятиліття все більшій кількості дітей ставлять діагноз «ЗПР», і ця абревіатура все частіше фігурує в медичних висновках. Статистика невблаганна. І чим раніше буде виявлена затримка психомовленєвого розвитку (ЗПМР) або затримка розвитку мовлення (ЗРМ), тим більше шансів допомогти такій дитині.
М’язовий тонус – легке напруження м’язів, необхідне для швидкого їх включення в робочий стан. Саме рівень тонусу визначає готовність м’язового комплексу до виконання рухових функцій. Для кожного періоду розвитку дитини існують фізіологічні норми тонусної активності.
Спинальна м’язова атрофія (СМА) – це тяжке генетичне нервово-м’язове захворювання, яке викликається дефектом у гені SMN 1.
Ген відповідає за синтез білку SMN, який забезпечує виживання мотонейронів – рухових нейронів спинного мозку. У хворих на СМА білка виробляється менше необхідної кількості, а без нього мотонейрони руйнуються. В результаті м’язи не отримують вірних сигналів від мозку, атрофуються та поступово слабнуть, а згодом виникає параліч.
Міопатії – спадкові захворювання, в основі яких лежить ураження м’язового волокна і, як наслідок, виникнення прогресуючої дистрофії (атрофії) м’язів. М’язова дистрофія виникає через порушення біохімічних процесів у самому м’язовому волокні…
Мієлопатія – це неврологічний термін, що застосовується для визначення різноманітних уражень спинного мозку. Зазвичай, мієлопатія має хронічний характер перебігу. Причини ураження можуть бути різними, але всі види мієлопатій мають схожі клінічну картину і симптоми незалежно від етіології.
Серед психічних розладів, які зустрічаються в дитячому віці, невротичні розлади складають 65%. Невротичні розлади (невропатія, неврастенія, дитяча нервовість) у дітей проявляється широким спектром клінічних симптомів, серед яких на першому місці стоїть дисфункція і емоційні розлади.
Серед психічних розладів, які зустрічаються в дитячому віці, невротичні розлади складають 65%. Невротичні розлади (невропатія, неврастенія, дитяча нервовість) у дітей проявляється широким спектром клінічних симптомів, серед яких на першому місці стоїть дисфункція і емоційні розлади.
Синдром нав’язливих рухів – це розлад нервової системи у дітей, при якому виникає ряд нескладних повторюваних рухів. До таких рухів відносять смоктання пальців, гризіння нігтів, часте кліпання, розгойдування ногою, хитання чи повороти головою, скрегіт зубами, посмикування плечима, морщення лобу та ін.
Синдром нав’язливих рухів – це розлад нервової системи у дітей, при якому виникає ряд нескладних повторюваних рухів. До таких рухів відносять смоктання пальців, гризіння нігтів, часте кліпання, розгойдування ногою, хитання чи повороти головою, скрегіт зубами, посмикування плечима, морщення лобу та ін.
У міру розвитку ряду природничих наук (генетики, біохімії, ембріології, загальної біології і т.д.) все більше значення надається генетичним факторам, які, як вважають, є причиною більш ніж половини випадків порушень психомовленєвого розвитку. Сюди, перш за все, належить патологія хромосомного набору. На сьогодні відомо більше 200 видів хромосомних аберацій, що обумовлюють затримку психомовленєвого розвитку і розумову відсталість.
У міру розвитку ряду природничих наук (генетики, біохімії, ембріології, загальної біології і т.д.) все більше значення надається генетичним факторам, які, як вважають, є причиною більш ніж половини випадків порушень психомовленєвого розвитку. Сюди, перш за все, належить патологія хромосомного набору. На сьогодні відомо більше 200 видів хромосомних аберацій, що обумовлюють затримку психомовленєвого розвитку і розумову відсталість.
Вегетативні дисфункції – це загальна назва всіх порушень нормальної діяльності вегетативної нервової системи (ВНС), які призводять до «збою» в роботі внутрішніх органів і систем організму.
Вегетативні дисфункції – це загальна назва всіх порушень нормальної діяльності вегетативної нервової системи (ВНС), які призводять до «збою» в роботі внутрішніх органів і систем організму.
Постава – це невимушена звична поза людини, яка залежить від стану хребта, м’язово-зв’язкового апарату, зовнішнього середовища, загального самопочуття, спадковості. Це поняття комплексне, визначається безліччю різноманітних факторів і відображає не тільки фізичний стан людини, а й психічний.
Постава – це невимушена звична поза людини, яка залежить від стану хребта, м’язово-зв’язкового апарату, зовнішнього середовища, загального самопочуття, спадковості. Це поняття комплексне, визначається безліччю різноманітних факторів і відображає не тільки фізичний стан людини, а й психічний.
Синдром дефіциту уваги з гіперактивністю – це досить поширене захворювання, в основі якого лежить дисфункція центральної нервової системи (переважно ретикулярної формації головного мозку).
Синдром дефіциту уваги з гіперактивністю – це досить поширене захворювання, в основі якого лежить дисфункція центральної нервової системи (переважно ретикулярної формації головного мозку).
Аутизм – порушення психічного розвитку дитини, що характеризується всебічним дефіцитом спілкування, розладами мовлення і моторики. Термін «аутизм» був введений швейцарським психіатром Ейген Брейлером в 1910 році при описанні шизофренії.
Аутизм – порушення психічного розвитку дитини, що характеризується всебічним дефіцитом спілкування, розладами мовлення і моторики. Термін «аутизм» був введений швейцарським психіатром Ейген Брейлером в 1910 році при описанні шизофренії.
Аутизм – порушення психічного розвитку дитини, що характеризується всебічним дефіцитом спілкування, розладами мовлення і моторики. Термін «аутизм» був введений швейцарським психіатром Ейген Брейлером в 1910 році при описанні шизофренії.
Аутизм – порушення психічного розвитку дитини, що характеризується всебічним дефіцитом спілкування, розладами мовлення і моторики. Термін «аутизм» був введений швейцарським психіатром Ейген Брейлером в 1910 році при описанні шизофренії.
Мовлення – це відображення мислення, це система. Якщо є проблеми з усним мовленням, то будуть труднощі і з оформленням думок, умінням аналізувати, міркувати, вибудовувати логічні ланцюжки, проблеми з читанням і письмовим мовленням. Достатньо порушення в одній мовленнєвій ланці, щоб вся система почала функціонувати неправильно.
Мовлення – це відображення мислення, це система. Якщо є проблеми з усним мовленням, то будуть труднощі і з оформленням думок, умінням аналізувати, міркувати, вибудовувати логічні ланцюжки, проблеми з читанням і письмовим мовленням. Достатньо порушення в одній мовленнєвій ланці, щоб вся система почала функціонувати неправильно.
Мовлення – це відображення мислення, це система. Якщо є проблеми з усним мовленням, то будуть труднощі і з оформленням думок, умінням аналізувати, міркувати, вибудовувати логічні ланцюжки, проблеми з читанням і письмовим мовленням. Достатньо порушення в одній мовленнєвій ланці, щоб вся система почала функціонувати неправильно.
Мовлення – це відображення мислення, це система. Якщо є проблеми з усним мовленням, то будуть труднощі і з оформленням думок, умінням аналізувати, міркувати, вибудовувати логічні ланцюжки, проблеми з читанням і письмовим мовленням. Достатньо порушення в одній мовленнєвій ланці, щоб вся система почала функціонувати неправильно.
О несомненной пользе массажа написано уже немало статей, и уже давно известно, что это одно из средств оздоровления, наряду с занятиями спортом, правильным питанием. Массаж помогает быстро восстановиться после стресса и избежать заболеваний, связанных с постоянным нервным напряжением, обезболивает болевые точки, расслабляет напряженные мышцы.
Якщо Ви відчуваєте, що НЕ справляєтеся зі своїми психологічними проблемами, що життя забарвлене в чорні фарби, якщо Вас нічого НЕ радує і НЕ мотивує, і Ви не знаєте, як собі допомогти – запишіться на консультацію психолога в «Медичний центр Берсенєва».
У «Медичному центрі Берсенєва» всі пацієнти можуть отримати кваліфіковану індивідуальну консультацію сімейного лікаря Петлицької Вікторії Віталіївни, фахівця з багаторічним досвідом роботи в цій галузі.
Вікторія Віталіївна пройшла спеціальну багатопрофільну підготовку за фахом «сімейна медицина».
Нейрофункціональні методи дослідження допомогають неврологу-клініцисту підтвердити діагноз, визначити ступінь та характер ураження, вибрати оптимальну тактику лікування та скоригувати можливості відновлення уражених структур центральної та периферичної нервової системи.
Інфузійна терапія (внутрішньовенне введення в організм розчинів різних лікарських препаратів). На даний час є одним з найважливіших лікувальних заходів, покликаних вирішувати широкий спектр медичних завдань. Даний метод лікування існує з 30-х років XIX століття. Цей спосіб лікування дозволяє досягти швидкого терапевтичного ефекту, так як ліки потрапляють безпосередньо в кров’яне русло, а також дозволяє більш ефективно контролювати його дію.
Кінезіотейпування – це накладення і фіксація на кілька днів на шкірі дитини спеціальних еластичних стрічок з метою забезпечення фізіологічних рухів суглобів і м’язів, активуючи процеси відновлення і контролю над рухом.
Кінезіотейпи – це еластичні бавовняні стрічки, покриті гіпоалергенним клеєм на акриловій основі.
В нашем Медицинском Центре Вы можете получить изготовить индивидуальные ОРТЕЗЫ из термопластичного низкотемпературного материала.
Ортезы — это специальные ортопедические приспособления, предназначенные для коррекции, стабилизации и компенсации нарушений опорно-двигательной системы. Ортезы обеспечивают защиту и разгрузку суставов, создавая для них внешнюю поддержку. Ортезы -незаменимые помощники в лечении и реабилитации.
Нейропсихолог не тільки вивчає зв’язок мозку і психічних процесів, але і знає, які структури мозку і яким чином забезпечують правильну мову, гарну пам’ять і сприйняття, вміння контролювати власну поведінку, утримувати увагу, високу стійкість до стресів, і інше.
Масаж артикуляційного апарату або логопедичний масаж – це метод механічного впливу, який змінює стан м’язів, нервів, кровоносних судин і тканин артикуляційного апарату.
Онлайн консультація
Оплата онлайн
Дякуємо за заявку. Лист з реквізитами для оплати відправлені на зазначену вами пошту
Увага!
Онлайн консультація буде проводиться через Skype, Viber, Whatsapp або Telegram.
Завантажити та встановити Skype на свій комп'ютер ви зможете перейшовши за посиланням https://www.skype.com/ru/.
Якщо ви використовуєте телефон або планшет, скористайтеся додатком:
Оплата пройшла успішно!
Оплата не пройшла. Повторіть будь-ласка ще раз.
Вартість послуги онлайн консультації становить 700 грн.
Сплатіть її будь-яким зручним для вас способом.
Оплата послуги онлайн консультації здійснюється після підтвердження запису.
Дякуємо за заявку. Після обробки ваших даних наш адміністратор зв'яжеться з вами для підтвердження консультації.
Увага!
Онлайн консультація буде проводиться через Skype, Viber, Whatsapp або Telegram.
Завантажити та встановити Skype на свій комп'ютер ви зможете перейшовши за посиланням https://www.skype.com/ru/.
Якщо ви використовуєте телефон або планшет, скористайтеся додатком: