Вегетативна нервова система (синонім «автономна» нервова система) - це частина нервової системи, яка забезпечує збалансовану роботу всіх внутрішніх органів і підтримує постійність внутрішнього середовища людини. Вона відповідає за іннервацію залоз зовнішньої і внутрішньої секреції, контролює тонус судин, регулює частоту дихання, підтримує нормальну температуру тіла.
Діяльність вегетативної нервової системи (ВНС) автоматична, мимовільна, і свідомістю не контролюється.
Захворювання вегетативної нервової системи обумовлені пошкодженням або роздратуванням будь-якого з її відділів: центрального або периферичного.
Вегетативну дисфункцію (вегетативну дистонію) можна розглядати як порушення нормальної роботи вегетативної нервової системи. В її основі лежить вроджений дефект гіпоталамічної регуляції, яка, в свою чергу, знаходиться в прямій залежності від зовнішніх стресових факторів, травм, інфекцій. Крім цього, гіпоталамічна дискоординація часто виникає на тлі гормонального дисбалансу в пубертатному, клімактеричному періодах, під час вагітності, вона може бути наслідком фізичного навантаження, черепно-мозкових травм, нейроінфекцій, цереброваскулярної патології.
Вегетативна дисфункція (вегетативна дистонія) проявляється спектром клінічних проявів, що характеризують порушення регулюючої діяльності ВНС. Людині з вегетативною дисфункцією характерна метеолабільність (залежність від коливань атмосферного тиску, вологості, температури повітря). Такі люди погано переносять фізичні, емоційні та психічні навантаження.
Симптоми вегетативної дисфункції:
Термін «вегетативна дистонія» морально застарів, тепер лікарі намагаються його не використовувати, а застосовують термін «вегетативна дисфункція». Цей діагноз може бути поставлений тільки після ретельного обстеження пацієнта і проведення диференціальної діагностики з виключенням всіх можливих захворювань. Але, на жаль, в медицині спостерігається прямо протилежний підхід, і діагноз «вегетативна дисфункція» зустрічається в медичних картах частіше, ніж інші. Деякі лікарі використовують вегетативну дистонію в якості своєрідної «діагностичної діри», куди потрапляють всі незрозумілі симптоми пацієнта, адже за маскою вегетативної дисфункції можуть ховатися зовсім інші захворювання, такі як грижа шийного відділу хребта, ендокринна або ж серцево-судинна патологія.
При обстеженні пацієнта виявляється пожвавлення сухожильних рефлексів в руках і ногах, асиметрія артеріального тиску, тахікардія, підвищена пітливість долонь і стоп, тремор повік і пальців витягнутих рук.
Вегетативна дисфункція може протікати перманентно, тобто ознаки захворювання можуть бути присутніми постійно, а може проявлятися і у вигляді пароксизмів (кризів або нападів).
Панічна атака - пароксизмальний вегетативний криз, що характеризується симптомами підвищеної тривоги, почуттям страху, смерті, нестачею повітря, утрудненим диханням, запамороченням, ознобом, підвищеною пітливістю, нудотою, переднепритомним станом, прискореним сечовипусканням. Це стан пов'язаний з раптовим виділенням в кров великої кількості біологічно активних речовин (адреналін, дофамін та ін.), під впливом яких і виникають всі вище перераховані симптоми. Це призводить до збільшення частоти серцебиття, інтенсивного дихання, посилення потовиділення. Стан супроводжується значним психологічним дискомфортом і неприємними переживаннями. У людей, які страждають панічними атаками, може розвинутися агорафобія – відчуття страху перед відкритим простором, громадськими місцями або ситуаціями, в яких напад панічної атаки може повторитися.
Панічні атаки мають цілий комплекс причин виникнення.
Такими причинами є, наприклад, схильність до хронічних стресів, підвищена тривожність, депресивні стани, порушення кровообігу головного мозку, захворювання хребта і нервової системи, малорухливий спосіб життя. Розвиток ПА частіше відбувається в соціально-активному віці, від 20 до 40 років. Це відбувається у зв'язку з тим, що це - «вік відповідальних рішень».
Найчастіше ПА розвиваються у людей з високим інтелектом, розвиненою силою волі, схильних до самоаналізу і самоконтролю, з підвищеним почуттям відповідальності, з перенесеними в дитинстві психологічними травмами.
Поєднання вегето-судинних, нейроендокринних, обмінних та трофічних розладів, обумовлених поразкою гіпоталамуса, називається гіпоталамічним синдромом.
Причини гіпоталамічного синдрому:
Найчастіше гіпоталамічний синдром проявляється вегето-судинними розладами, порушенням терморегуляції і розладом формули сну.
Захворювання вегетативної нервової системи в більшості випадків носять хронічний характер з періодичними нападами. Лікування таких порушень завжди тривале і комплексне, тому не варто розраховувати на швидке одужання.
У «Медичному центрі Берсенєва» для лікування захворювань вегетативної нервової системи застосовується метамерна методика, розроблена лікарем Володимиром Андрійовичем Берсенєвим. Понад 40 років практичної діяльності, тисячі людей, які видужали - докази ефективності цього методу лікувального впливу. Але необхідно пам'ятати, що багато в чому позитивний результат залежить від самого пацієнта і від його бажання одужати. Для кожного пацієнта фахівцями нашої клініки розробляється індивідуальна програма лікування. Крім цього, на період між курсами метамерних ін'єкцій пацієнт отримує рекомендації, яких необхідно суворо дотримуватись. Тільки в цьому випадку можна домогтися стійкої ремісії захворювань і захистити себе від повторних нападів (пароксизмів).
Записатися на лікування до «Медичного центру Берсенєва» можна за телефоном контакт-центру (044) 238-22-31. Не відкладайте свій візит до лікаря - запишіться на консультацію до лікаря вже сьогодні!
Шевчук Олександр
Майстер Леонід
Куртосманов Станіслав
Білошицький Михайло Андрійович
Остеохондроз хребта – це хронічний процес дистрофії міжхребцевих дисків, що виявляється у зниженні їх еластичності і гідрофільності (диски ніби всихають, зменшується їх висота). Через втрату рідини диски втрачають свою амортизуючу функцію, і хребет вже не в змозі витримувати колишні навантаження. Фіброзна оболонка диска стоншується і пошкоджується, в ній виникають мікротріщини і розриви, через які вміст пульпозного ядра диска може виходити назовні.
Шийний відділ хребта – це найбільш вразлива частина хребетного стовпа, що обумовлено анатомічними особливостями шийних хребців. Хребці шийного відділу відрізняються підвищеною мобільністю, вони легко піддаються зсувам у результаті навантажень або травм, а також досить швидко піддаються дегенеративно-дистрофічним змінам.
Остеохондроз в грудному відділі хребта зустрічається значно рідше, ніж в попереково-крижовому та шийному відділах, але заслуговує окремого опису. Грудний відділ хребта є найменш рухомим в порівнянні з іншими відділами і найбільш захищеним за допомогою ребер і грудини. В даному відділі найрідше утворюються випинання міжхребцевих дисків, і вони рідко досягають великих розмірів.
Напевно кожна доросла людина чула таке слово як «остеохондроз», але не всі остаточно розуміють, що ж це таке насправді. Ми допоможемо Вам розібратися, що ж таке остеохондроз поперекового відділу хребта і як його лікувати.
Спондильоз хребта – це хронічне захворювання, при якому відбувається розростання кісткової тканини на поверхні тіл хребців, що призводить до їх деформації.
Спондилоартроз (spondylarthrosis) – це хронічне дегенеративно-дистрофічне захворювання фасеткових міжхребцевих суглобів. В основі спондилоартрозу лежить ураження всіх структур суглоба: суглобового хряща, субхондральних відділів кістки, зв’язок та капсул суглоба, коротких м’язів, що оточують суглоб.
Грижа міжхребцевого диска є одним з ускладнень остеохондрозу хребта і являє собою максимальний ступінь випинання пульпозного ядра диска з розривом його зовнішньої оболонки. Простір між дисками називають «міжхребцевим». Також люди часто використовують термін «хребетна грижа» або ж «грижа хребців».
У грецькій мові є слово «сколіос», яке перекладається як «кривий». Цим словом медики позначають викривлення хребетного стовпа. Причому не будь-яке викривлення, а саме бічне відхилення вертикальної осі хребта.
Артроз суглобів – широко поширене захворювання. Більш правильно називати його остеоартрозом, так як при цій хворобі суглобів уражається не тільки хрящова тканина суглоба, але й кісткова. Основною відмінністю артрозу від артриту є те, що в основі захворювання лежить не запалення суглоба, а дегенеративні процеси, що протікають в ньому. Артроз суглобів проявляється болем в суглобі, що посилюється при русі, і розвитком малорухливості в ушкодженому суглобі. В деяких випадках артроз суглобів призводить до повної втрати рухливості та інвалідності пацієнта.
Невралгія – це яскраво виражений симптом запалення нерва. Являє собою нападопоподібний гострий, пекучий або тупий ниючий біль в зоні іннервації ураженого нерва. У перекладі з грецької мови цей термін означає «біль у нерві». Всі функції при цьому у нерва зберігаються.
Невропатії (нейропатії) – це збірний неврологічний термін, що позначає різні дегенеративно-дистрофічні ураження периферичних нервів. Це узагальнююче поняття, що об’єднує різноманітні форми і варіанти уражень нервів, і це пояснює широку поширеність даної патології. Цей термін неоднозначний, багато фахівців його застосовують тільки для позначення незапальних змін нервів. У дитячій неврології під поняттям «невропатія» мається на увазі підвищена дитяча збудливість у поєднанні з втомлюваністю.
Невропатія лицьового нерва найчастіше виникає в результаті переохолодження, лицьової травми, перенесеного інфекційного захворювання, стресових ситуацій, на тлі ослабленого імунітету. Може розвинутися як ускладнення отиту, тимпаніту, паротиту, захворювань зубів, діабету, перенесеної герпетичної інфекції. Найуразливішою ділянкою лицьового нерва вважається його відрізок, розташований у вузькому звивистому каналі (в пірамідці скроневої кістки) довжиною близько 3 см.
Невропатія трійчастого нерва найчастіше розвивається після стоматологічних процедур, протезування, щелепно-лицьових операцій або травм, а також в результаті переохолодження, перенесених інфекцій, пухлинних процесів.
Серед усіх видів невропатій верхніх кінцівок найпоширенішою є саме невропатія променевого нерва. Невропатія може виникнути після глибокого сну, якщо людина спала на твердій поверхні, поклавши при цьому руку під голову.
Невропатія ліктьового нерва проявляється в порушенні його функції в результаті компресії нервового стовбура у вузьких кістково-м’язових каналах в області ліктьового суглоба і на кисті або ж в результаті травми (розтягнення, надрив ліктьового нерва) при вивихах і підвивихах в ліктьовому суглобі. Невропатія, що виникла при здавлюванні нерва в кубітальному каналі, відома ще під назвою «синдром кубітального каналу».
Невропатія серединного нерва – це ураження серединного нерва, що проявляється виникненням чутливих і рухових розладів у зоні його іннервації (в 1, 2 і 3 пальцях рук).
Невропатія сідничного нерва – одна з найпоширеніших мононевропатій нижніх кінцівок. Вона полягає в пошкодженні сідничного нерва і формуванні ряду рухових і чутливих порушень його функції.
Невропатія малогомілкового нерва виникає при травмуванні або компресії нервового стовбура на будь-якій ділянці ходу нерва на гомілки. Це найчастіший вид нейропатії нижніх кінцівок. Травма нерва настає при переломах малогомілкової кістки, коли він травмується кістковими уламками.
Невропатія великогомілкового нерва часто спостерігається при переломах кісток гомілки, вивиху гомілковостопного суглоба, розтягненні і пошкодженні зв’язок стопи. Повторні спортивні травми стопи, захворювання колінного і гомілковостопного суглоба, порушення обміну речовин і розладу кровообігу нерва часто призводять до даного виду невропатії.
Міалгії (фіброміалгії), міозити, міофасціальний синдром – захворювання, головним симптомом яких є виражений м’язовий біль різної локалізації та походження. М’язові болі можуть виникати в силу різних причин:
Мовлення – це відображення мислення, це система. Якщо є проблеми з усним мовленням, то будуть труднощі і з оформленням думок, умінням аналізувати, міркувати, вибудовувати логічні ланцюжки, проблеми з читанням і письмовим мовленням. Достатньо порушення в одній мовленнєвій ланці, щоб вся система почала функціонувати неправильно.
Мовлення – це відображення мислення, це система. Якщо є проблеми з усним мовленням, то будуть труднощі і з оформленням думок, умінням аналізувати, міркувати, вибудовувати логічні ланцюжки, проблеми з читанням і письмовим мовленням. Достатньо порушення в одній мовленнєвій ланці, щоб вся система почала функціонувати неправильно.
Мовлення – це відображення мислення, це система. Якщо є проблеми з усним мовленням, то будуть труднощі і з оформленням думок, умінням аналізувати, міркувати, вибудовувати логічні ланцюжки, проблеми з читанням і письмовим мовленням. Достатньо порушення в одній мовленнєвій ланці, щоб вся система почала функціонувати неправильно.
Мовлення – це відображення мислення, це система. Якщо є проблеми з усним мовленням, то будуть труднощі і з оформленням думок, умінням аналізувати, міркувати, вибудовувати логічні ланцюжки, проблеми з читанням і письмовим мовленням. Достатньо порушення в одній мовленнєвій ланці, щоб вся система почала функціонувати неправильно.
О несомненной пользе массажа написано уже немало статей, и уже давно известно, что это одно из средств оздоровления, наряду с занятиями спортом, правильным питанием. Массаж помогает быстро восстановиться после стресса и избежать заболеваний, связанных с постоянным нервным напряжением, обезболивает болевые точки, расслабляет напряженные мышцы.
Якщо Ви відчуваєте, що НЕ справляєтеся зі своїми психологічними проблемами, що життя забарвлене в чорні фарби, якщо Вас нічого НЕ радує і НЕ мотивує, і Ви не знаєте, як собі допомогти – запишіться на консультацію психолога в «Медичний центр Берсенєва».
У «Медичному центрі Берсенєва» всі пацієнти можуть отримати кваліфіковану індивідуальну консультацію сімейного лікаря Петлицької Вікторії Віталіївни, фахівця з багаторічним досвідом роботи в цій галузі.
Вікторія Віталіївна пройшла спеціальну багатопрофільну підготовку за фахом «сімейна медицина».
Нейрофункціональні методи дослідження допомогають неврологу-клініцисту підтвердити діагноз, визначити ступінь та характер ураження, вибрати оптимальну тактику лікування та скоригувати можливості відновлення уражених структур центральної та периферичної нервової системи.
Інфузійна терапія (внутрішньовенне введення в організм розчинів різних лікарських препаратів). На даний час є одним з найважливіших лікувальних заходів, покликаних вирішувати широкий спектр медичних завдань. Даний метод лікування існує з 30-х років XIX століття. Цей спосіб лікування дозволяє досягти швидкого терапевтичного ефекту, так як ліки потрапляють безпосередньо в кров’яне русло, а також дозволяє більш ефективно контролювати його дію.
Кінезіотейпування – це накладення і фіксація на кілька днів на шкірі дитини спеціальних еластичних стрічок з метою забезпечення фізіологічних рухів суглобів і м’язів, активуючи процеси відновлення і контролю над рухом.
Кінезіотейпи – це еластичні бавовняні стрічки, покриті гіпоалергенним клеєм на акриловій основі.
В нашем Медицинском Центре Вы можете получить изготовить индивидуальные ОРТЕЗЫ из термопластичного низкотемпературного материала.
Ортезы — это специальные ортопедические приспособления, предназначенные для коррекции, стабилизации и компенсации нарушений опорно-двигательной системы. Ортезы обеспечивают защиту и разгрузку суставов, создавая для них внешнюю поддержку. Ортезы -незаменимые помощники в лечении и реабилитации.
Нейропсихолог не тільки вивчає зв’язок мозку і психічних процесів, але і знає, які структури мозку і яким чином забезпечують правильну мову, гарну пам’ять і сприйняття, вміння контролювати власну поведінку, утримувати увагу, високу стійкість до стресів, і інше.
Масаж артикуляційного апарату або логопедичний масаж – це метод механічного впливу, який змінює стан м’язів, нервів, кровоносних судин і тканин артикуляційного апарату.
Онлайн консультація
Оплата онлайн
Дякуємо за заявку. Лист з реквізитами для оплати відправлені на зазначену вами пошту
Увага!
Онлайн консультація буде проводиться через Skype, Viber, Whatsapp або Telegram.
Завантажити та встановити Skype на свій комп'ютер ви зможете перейшовши за посиланням https://www.skype.com/ru/.
Якщо ви використовуєте телефон або планшет, скористайтеся додатком:
Оплата пройшла успішно!
Оплата не пройшла. Повторіть будь-ласка ще раз.
Вартість послуги онлайн консультації становить 700 грн.
Сплатіть її будь-яким зручним для вас способом.
Оплата послуги онлайн консультації здійснюється після підтвердження запису.
Дякуємо за заявку. Після обробки ваших даних наш адміністратор зв'яжеться з вами для підтвердження консультації.
Увага!
Онлайн консультація буде проводиться через Skype, Viber, Whatsapp або Telegram.
Завантажити та встановити Skype на свій комп'ютер ви зможете перейшовши за посиланням https://www.skype.com/ru/.
Якщо ви використовуєте телефон або планшет, скористайтеся додатком: