Грижа міжхребцевого диска є одним з ускладнень остеохондрозу хребта і являє собою максимальний ступінь випинання пульпозного ядра диска з розривом його зовнішньої оболонки. Простір між дисками називають «міжхребцевим». Також люди часто використовують термін «хребетна грижа» або ж «грижа хребців».
Причини і механізм виникнення міжхребцевих гриж
Існує генетична схильність до утворення гриж міжхребцевих дисків: це пов'язано з дефектом білків, що входять до складу оболонки диска. Тому грижі можуть виникнути і в молодому віці, і навіть у дітей. Але в більшості випадків ослаблення волокон фіброзного кільця все-таки пов'язано з віковими деформаціями тканин диска, тому що з віком диски втрачають свою пружність і втрачають вологу, і оболонки стають більш крихкими і вразливими. Крім цього, в результаті зниження рівня дифузії поживних речовин в тканинах диска зменшується синтез протеогліканів і колагену, що також негативно позначається на його міцності.
Міжхребцева грижа формується по-різному. У більшості випадків вона виникає на тлі вже наявної протрузії дисків (випинання) протягом декількох років і збільшується поступово. А іноді вона виникає спонтанно внаслідок раптового розриву фіброзної оболонки диска в момент різкого підйому великої ваги, травми або падіння. І в тому, і в іншому випадку в зовнішніх шарах оболонки виникає тріщина, через яку драглистий вміст пульпозного ядра диска прагне вийти за його межі. Сформоване випинання тисне на корінець спинномозкового нерва, що проходить поруч, в цій зоні розвивається запалення і набряк з формуванням клінічних симптомів грижі (болі, оніміння, слабкості м'язів).
Крім того, при грижах виникає аутоімунний конфлікт, тому що вміст диска - чужорідне для імунної системи людини, тому у відповідь на потрапляння частин диска в просвіт спинномозкового каналу виділяються антитіла, що негативно позначається в майбутньому для здорових міжхребцевих дисків і призводить до запального процесу.
При дуже великих грижах іноді відбувається відщеплення (фрагментація) невеликої ділянки грижового випинання, яке може розташовуватися трохи нижче рівня самої грижі, звисаючи у вигляді «краплі». Такий стан називають секвестрацією грижі, який вимагає негайного лікування, тому що ділянка, що відділилася (секвестр), може передавлювати нервові корінці на відповідному рівні аж до розвитку паралічу нижных кінцівок, порушення функції малого таза, не кажучи вже про загострення болю, посилення оніміння, порушення ходи.
Класифікація міжхребцевих гриж
Залежно від того, в якому напрямку випинається диск, розрізняють такі основні види гриж:
Передні (вентральні) - випинання направлено вперед і може дратувати передню зв'язку хребта;
Задні (спинні) – грижове випинання спрямоване назад;
Бічні (латеральні, форамінальні) - формуються з бічних частин диска і призводять до передавлювання корінців спинномозкових нервів.
Треба зауважити, що грижа міжхребцевих дисків може виникнути в будь-якому напрямку. Якщо уявити цей матеріал у вигляді циферблату годинника і поглянути на нього зверху, то напрямків може бути 12 - рівно стільки, скільки і поділок на циферблаті. Але найчастіше зустрічаються саме перераховані вище варіанти. Крім того, виділяють лівосторонні і правосторонні грижі (це можна встановити вже виходячи зі скарг пацієнта і ретельного неврологічного огляду, а висновок МРТ тільки підтверджує діагноз лікаря-невролога).
Симптоми міжхребцевих гриж
Грижі міжхребцевих дисків можуть виникнути в будь-якому відділі хребта, але в клінічній практиці лікарів частіше доводиться мати справу з грижами попереково-крижового відділу (більше 70% випадків). Цей відділ вважається найбільш вразливим в силу своїх анатомічних особливостей: на ці п'ять поперекових хребців доводиться максимальне навантаження.
При грижах такої локалізації пацієнт скаржиться на сильні болі в поперековій ділянці з іррадіацією (розповсюдженням) в одну або обидві ноги, неможливість зігнутися або розігнутися, у нього може бути порушена хода через слабкість нижніх кінцівок. Інтенсивний біль у ділянці нирок називається люмбалгія, в нозі - ішиалгія. Гострий простріл в попереку носить назву «люмбаго». Крім цього, пацієнта турбує оніміння (зниження чутливості або ж гіпестезія), «мурашки» або неприємні відчуття на шкірі нижніх кінцівок (парестезії). Посилення чутливості називається гіперестезією і проявляється у вигляді надмірних больових відчуттів при дотику до даної ділянки шкіри.
При грижах шийного відділу хребта до больових відчуттів в шиї і руках (цервікалгій, брахіалгій) приєднуються судинні порушення, пов'язані з передавлюванням хребетних артерій на рівні шиї. Судинна симптоматика проявляється у вигляді погіршення зору, слуху, порушення пам'яті, уваги, головного болю і запаморочення. Грижі грудного відділу хребта зустрічаються найрідше (1-2% випадків), але відрізняються наполегливим, болісним больовим синдромом, тому що до патологічного процесу часто залучаються волокна вегетативної нервової системи. Такі грижі часто маскуються під захворювання внутрішніх органів, тому багато людей спочатку стають пацієнтами кардіологів, гастроентерологів, терапевтів. Симптоми грижі грудного відділу залежать від її локалізації та величини - це можуть бути болі в області грудної клітки (торакалгії), оніміння шкіри спини, лопаток або передньої стінки живота, слабкість м'язів рук. Больовий синдром часто нагадує міжреберну невралгію, тобто біль з характерним оперізуючим характером, який посилюється при кашлі, чханні і рухах.
Грижа дисків - це стан, що вимагає серйозного і тривалого лікування. Жоден лікар не в змозі позбавити Вас від грижі хребта за короткий термін. Необхідно розуміти, що відновлення міжхребцевих дисків - це тривалий процес (займає близько 2-х років), тому і програма лікування повинна бути розписана як мінімум на 2 роки і повинна включати в себе комплекс лікувальних впливів, а не тільки медикаментозне лікування, як це найчастіше практикують лікарі. Лікування міжхребцевих гриж в Медичному центрі Берсенєва дасть Вам можливість позбутися болю назавжди і забезпечити стійку ремісію захворювання. У нашій клініці застосовується унікальний метод метамерного лікування гриж міжхребцевих дисків, а процедури проводять кваліфіковані лікарі - фахівці, що пройшли попереднє навчання за даною методикою. Наші лікарі знають, як лікувати міжхребцеві грижі.
Багаторічний досвід роботи показує, що вилікувати грижу міжхребцевих дисків без операції - можливо, якщо дотримуватися всіх лікарських рекомендацій і бути налаштованим на результат. Оперативне втручання і видалення грижі хірургічним шляхом показано тільки в тих випадках, коли відбувається здавлення певних структур спинного мозку з розвитком нетримання сечі і калу, паралічу ніг або рук, оніміння промежини. Після операції людина потребує тривалої реабілітації та комплексного лікування, тому в нашому медичному центрі також проходять лікування люди, які перенесли оперативне лікування гриж.
Лікарями Медичного центру Берсенєва розробляються індивідуальні програми для комплексного домашнього лікування, тому що між курсами метамерних ін'єкцій необхідно продовжувати лікування вдома - приймати певні препарати, стежити за способом життя, виконувати лікувальну гімнастику і т.д. У нашій клініці пацієнти також можуть пройти курс метамерного масажу, який покращує кровообіг у м'язах, зменшує їх спазми, сприятливо впливає на живлення тканин дисків. Всі ці процедури в певній послідовності і сполучуваності призводять до одужання пацієнтів і позбавленні від болю назавжди.
Записатися на лікування гриж міжхребцевих дисків Ви можете за телефоном контакт центру (044) 238-22-31.
Не відкладайте свій візит до лікаря - зателефонуйте нам уже сьогодні!
Шевчук Олександр
Майстер Леонід
Куртосманов Станіслав
Білошицький Михайло Андрійович
Остеохондроз хребта – це хронічний процес дистрофії міжхребцевих дисків, що виявляється у зниженні їх еластичності і гідрофільності (диски ніби всихають, зменшується їх висота). Через втрату рідини диски втрачають свою амортизуючу функцію, і хребет вже не в змозі витримувати колишні навантаження. Фіброзна оболонка диска стоншується і пошкоджується, в ній виникають мікротріщини і розриви, через які вміст пульпозного ядра диска може виходити назовні.
Шийний відділ хребта – це найбільш вразлива частина хребетного стовпа, що обумовлено анатомічними особливостями шийних хребців. Хребці шийного відділу відрізняються підвищеною мобільністю, вони легко піддаються зсувам у результаті навантажень або травм, а також досить швидко піддаються дегенеративно-дистрофічним змінам.
Остеохондроз в грудному відділі хребта зустрічається значно рідше, ніж в попереково-крижовому та шийному відділах, але заслуговує окремого опису. Грудний відділ хребта є найменш рухомим в порівнянні з іншими відділами і найбільш захищеним за допомогою ребер і грудини. В даному відділі найрідше утворюються випинання міжхребцевих дисків, і вони рідко досягають великих розмірів.
Напевно кожна доросла людина чула таке слово як «остеохондроз», але не всі остаточно розуміють, що ж це таке насправді. Ми допоможемо Вам розібратися, що ж таке остеохондроз поперекового відділу хребта і як його лікувати.
Спондильоз хребта – це хронічне захворювання, при якому відбувається розростання кісткової тканини на поверхні тіл хребців, що призводить до їх деформації.
Спондилоартроз (spondylarthrosis) – це хронічне дегенеративно-дистрофічне захворювання фасеткових міжхребцевих суглобів. В основі спондилоартрозу лежить ураження всіх структур суглоба: суглобового хряща, субхондральних відділів кістки, зв’язок та капсул суглоба, коротких м’язів, що оточують суглоб.
У грецькій мові є слово «сколіос», яке перекладається як «кривий». Цим словом медики позначають викривлення хребетного стовпа. Причому не будь-яке викривлення, а саме бічне відхилення вертикальної осі хребта.
Артроз суглобів – широко поширене захворювання. Більш правильно називати його остеоартрозом, так як при цій хворобі суглобів уражається не тільки хрящова тканина суглоба, але й кісткова. Основною відмінністю артрозу від артриту є те, що в основі захворювання лежить не запалення суглоба, а дегенеративні процеси, що протікають в ньому. Артроз суглобів проявляється болем в суглобі, що посилюється при русі, і розвитком малорухливості в ушкодженому суглобі. В деяких випадках артроз суглобів призводить до повної втрати рухливості та інвалідності пацієнта.
Невралгія – це яскраво виражений симптом запалення нерва. Являє собою нападопоподібний гострий, пекучий або тупий ниючий біль в зоні іннервації ураженого нерва. У перекладі з грецької мови цей термін означає «біль у нерві». Всі функції при цьому у нерва зберігаються.
Невропатії (нейропатії) – це збірний неврологічний термін, що позначає різні дегенеративно-дистрофічні ураження периферичних нервів. Це узагальнююче поняття, що об’єднує різноманітні форми і варіанти уражень нервів, і це пояснює широку поширеність даної патології. Цей термін неоднозначний, багато фахівців його застосовують тільки для позначення незапальних змін нервів. У дитячій неврології під поняттям «невропатія» мається на увазі підвищена дитяча збудливість у поєднанні з втомлюваністю.
Невропатія лицьового нерва найчастіше виникає в результаті переохолодження, лицьової травми, перенесеного інфекційного захворювання, стресових ситуацій, на тлі ослабленого імунітету. Може розвинутися як ускладнення отиту, тимпаніту, паротиту, захворювань зубів, діабету, перенесеної герпетичної інфекції. Найуразливішою ділянкою лицьового нерва вважається його відрізок, розташований у вузькому звивистому каналі (в пірамідці скроневої кістки) довжиною близько 3 см.
Невропатія трійчастого нерва найчастіше розвивається після стоматологічних процедур, протезування, щелепно-лицьових операцій або травм, а також в результаті переохолодження, перенесених інфекцій, пухлинних процесів.
Серед усіх видів невропатій верхніх кінцівок найпоширенішою є саме невропатія променевого нерва. Невропатія може виникнути після глибокого сну, якщо людина спала на твердій поверхні, поклавши при цьому руку під голову.
Невропатія ліктьового нерва проявляється в порушенні його функції в результаті компресії нервового стовбура у вузьких кістково-м’язових каналах в області ліктьового суглоба і на кисті або ж в результаті травми (розтягнення, надрив ліктьового нерва) при вивихах і підвивихах в ліктьовому суглобі. Невропатія, що виникла при здавлюванні нерва в кубітальному каналі, відома ще під назвою «синдром кубітального каналу».
Невропатія серединного нерва – це ураження серединного нерва, що проявляється виникненням чутливих і рухових розладів у зоні його іннервації (в 1, 2 і 3 пальцях рук).
Невропатія сідничного нерва – одна з найпоширеніших мононевропатій нижніх кінцівок. Вона полягає в пошкодженні сідничного нерва і формуванні ряду рухових і чутливих порушень його функції.
Невропатія малогомілкового нерва виникає при травмуванні або компресії нервового стовбура на будь-якій ділянці ходу нерва на гомілки. Це найчастіший вид нейропатії нижніх кінцівок. Травма нерва настає при переломах малогомілкової кістки, коли він травмується кістковими уламками.
Невропатія великогомілкового нерва часто спостерігається при переломах кісток гомілки, вивиху гомілковостопного суглоба, розтягненні і пошкодженні зв’язок стопи. Повторні спортивні травми стопи, захворювання колінного і гомілковостопного суглоба, порушення обміну речовин і розладу кровообігу нерва часто призводять до даного виду невропатії.
Міалгії (фіброміалгії), міозити, міофасціальний синдром – захворювання, головним симптомом яких є виражений м’язовий біль різної локалізації та походження. М’язові болі можуть виникати в силу різних причин:
Вегетативна нервова система (синонім «автономна» нервова система) — це частина нервової системи, яка забезпечує збалансовану роботу всіх внутрішніх органів і підтримує сталість внутрішнього середовища людини. Вона відповідає за іннервацію залоз зовнішньої та внутрішньої секреції.
Мовлення – це відображення мислення, це система. Якщо є проблеми з усним мовленням, то будуть труднощі і з оформленням думок, умінням аналізувати, міркувати, вибудовувати логічні ланцюжки, проблеми з читанням і письмовим мовленням. Достатньо порушення в одній мовленнєвій ланці, щоб вся система почала функціонувати неправильно.
Мовлення – це відображення мислення, це система. Якщо є проблеми з усним мовленням, то будуть труднощі і з оформленням думок, умінням аналізувати, міркувати, вибудовувати логічні ланцюжки, проблеми з читанням і письмовим мовленням. Достатньо порушення в одній мовленнєвій ланці, щоб вся система почала функціонувати неправильно.
Мовлення – це відображення мислення, це система. Якщо є проблеми з усним мовленням, то будуть труднощі і з оформленням думок, умінням аналізувати, міркувати, вибудовувати логічні ланцюжки, проблеми з читанням і письмовим мовленням. Достатньо порушення в одній мовленнєвій ланці, щоб вся система почала функціонувати неправильно.
Мовлення – це відображення мислення, це система. Якщо є проблеми з усним мовленням, то будуть труднощі і з оформленням думок, умінням аналізувати, міркувати, вибудовувати логічні ланцюжки, проблеми з читанням і письмовим мовленням. Достатньо порушення в одній мовленнєвій ланці, щоб вся система почала функціонувати неправильно.
О несомненной пользе массажа написано уже немало статей, и уже давно известно, что это одно из средств оздоровления, наряду с занятиями спортом, правильным питанием. Массаж помогает быстро восстановиться после стресса и избежать заболеваний, связанных с постоянным нервным напряжением, обезболивает болевые точки, расслабляет напряженные мышцы.
Якщо Ви відчуваєте, що НЕ справляєтеся зі своїми психологічними проблемами, що життя забарвлене в чорні фарби, якщо Вас нічого НЕ радує і НЕ мотивує, і Ви не знаєте, як собі допомогти – запишіться на консультацію психолога в «Медичний центр Берсенєва».
У «Медичному центрі Берсенєва» всі пацієнти можуть отримати кваліфіковану індивідуальну консультацію сімейного лікаря Петлицької Вікторії Віталіївни, фахівця з багаторічним досвідом роботи в цій галузі.
Вікторія Віталіївна пройшла спеціальну багатопрофільну підготовку за фахом «сімейна медицина».
Нейрофункціональні методи дослідження допомогають неврологу-клініцисту підтвердити діагноз, визначити ступінь та характер ураження, вибрати оптимальну тактику лікування та скоригувати можливості відновлення уражених структур центральної та периферичної нервової системи.
Інфузійна терапія (внутрішньовенне введення в організм розчинів різних лікарських препаратів). На даний час є одним з найважливіших лікувальних заходів, покликаних вирішувати широкий спектр медичних завдань. Даний метод лікування існує з 30-х років XIX століття. Цей спосіб лікування дозволяє досягти швидкого терапевтичного ефекту, так як ліки потрапляють безпосередньо в кров’яне русло, а також дозволяє більш ефективно контролювати його дію.
Кінезіотейпування – це накладення і фіксація на кілька днів на шкірі дитини спеціальних еластичних стрічок з метою забезпечення фізіологічних рухів суглобів і м’язів, активуючи процеси відновлення і контролю над рухом.
Кінезіотейпи – це еластичні бавовняні стрічки, покриті гіпоалергенним клеєм на акриловій основі.
В нашем Медицинском Центре Вы можете получить изготовить индивидуальные ОРТЕЗЫ из термопластичного низкотемпературного материала.
Ортезы — это специальные ортопедические приспособления, предназначенные для коррекции, стабилизации и компенсации нарушений опорно-двигательной системы. Ортезы обеспечивают защиту и разгрузку суставов, создавая для них внешнюю поддержку. Ортезы -незаменимые помощники в лечении и реабилитации.
Нейропсихолог не тільки вивчає зв’язок мозку і психічних процесів, але і знає, які структури мозку і яким чином забезпечують правильну мову, гарну пам’ять і сприйняття, вміння контролювати власну поведінку, утримувати увагу, високу стійкість до стресів, і інше.
Масаж артикуляційного апарату або логопедичний масаж – це метод механічного впливу, який змінює стан м’язів, нервів, кровоносних судин і тканин артикуляційного апарату.
Онлайн консультація
Оплата онлайн
Дякуємо за заявку. Лист з реквізитами для оплати відправлені на зазначену вами пошту
Увага!
Онлайн консультація буде проводиться через Skype, Viber, Whatsapp або Telegram.
Завантажити та встановити Skype на свій комп'ютер ви зможете перейшовши за посиланням https://www.skype.com/ru/.
Якщо ви використовуєте телефон або планшет, скористайтеся додатком:
Оплата пройшла успішно!
Оплата не пройшла. Повторіть будь-ласка ще раз.
Вартість послуги онлайн консультації становить 700 грн.
Сплатіть її будь-яким зручним для вас способом.
Оплата послуги онлайн консультації здійснюється після підтвердження запису.
Дякуємо за заявку. Після обробки ваших даних наш адміністратор зв'яжеться з вами для підтвердження консультації.
Увага!
Онлайн консультація буде проводиться через Skype, Viber, Whatsapp або Telegram.
Завантажити та встановити Skype на свій комп'ютер ви зможете перейшовши за посиланням https://www.skype.com/ru/.
Якщо ви використовуєте телефон або планшет, скористайтеся додатком: