Міалгії (фіброміалгії), міозити, міофасціальний синдром - захворювання, головним симптомом яких є виражений м'язовий біль різної локалізації та походження. М'язові болі можуть виникати в силу різних причин:
застійні явища в м'язових тканинах;
гіпертонус м'язів (стійкий м'язовий спазм);
удари і розтяги;
тривалі або занадто важкі фізичні навантаження;
супутні захворювання: грип, ГРВІ, артрит, радикуліт, міозит (запалення м'язової тканини);
в деяких випадках м'язові болі виникають на тлі емоційної перевтоми;
тривале перебування в холодному, вологому приміщенні.
При міалгії больові відчуття посилюються при натисканні на м'язи і в русі, проте вони можуть мати і постійний характер, зберігаючись також і в стані спокою.
Крім больових відчуттів, можуть спостерігатися також такі симптоми міалгії, як головний біль, підвищення температури (гіпертермія), нудота, відчуття напруги і скутості суглобів.
Фіброміалгія - це найпоширеніший вид міалгії, що характеризується дифузним м'язової болем в певних ділянках тіла (частіше симетричних). Найчастіше це комплексне хронічне захворювання, в клініці якого крім м'язового болю відзначаються також безсоння, депресивні розлади, підвищена стомлюваність, тривожність, метеозалежність. Жінки схильні до цього захворювання частіше, ніж представники сильної статі.
Найчастіше біль локалізується в поперековій, шийній, потиличній і плечовій областях. Характерне дифузне поширення з можливим акцентом в окремих зонах тулуба або кінцівок.
Головним клінічним феноменом ФМ є хворобливі зони ( «ніжні» зони), навіть легкий вплив на які викликає біль.
Фіброміалгія в свою чергу теж поділяється на два види: первинну і вторинну фіброміалгію.
Для первинної фіброміалгії характерні кістково-м'язові больові відчуття, що гостро виражаються при пальпації «ніжних» зон. Первинна фіброміалгія зустрічається переважно у жінок і дівчат, схильних до тривожності, до стресів і депресії, часто спостерігається вона і у дівчаток-підлітків. Біль може посилюватися через перенавантаження, травми, зміни погоди (холод, вогкість). Для хворих на фіброміалгію характерні часті пароксизмальні вегетативні розлади - панічні атаки, гіпервентиляційний синдром.
Вторинна (локальна) фіброміалгія найчастіше спостерігається у чоловіків і може бути викликана робочими або спортивними навантаженнями.
Міофасциальний синдром - є поширеною патологією опорно-рухового апарату і характеризується хронічним м'язовим болем і формуванням в напружених м'язах хворобливих ущільнень (тригерних точок). Крім місцевих болів в області тригерних точок, відзначаються також порушення чутливості, обмеження обсягу руху, вегетативна дисфункція (порушення потовиділення, зміна кольору шкіри).
На сьогодні немає жодної людини, яка б жодного разу в своєму житті не відчувала болю в м'язах. Тому не дивно, що до таких хворобливих проявів ми звикли ставитися спокійно, припускаючи, що всі вони мають природний характер.
На жаль, подібна природа болю спостерігається не завжди. У більшості випадків м'язово-скелетні болі є симптомами міофасціального синдрому, який в свою чергу провокується дією тригерних точок: латентних або активних.
Активна тригерна точка являє собою фокус максимальної дратівливості і болючості в м'язі, що має специфічну зону відображення неприємних відчуттів, які можуть виникати як в стані спокою, так і в русі. Упевнитися в появі подібних точок можна за допомогою пальпації - натискання пальцями на ділянку шкіри. Як правило, відповіддю на стимуляцію тригерних точок виступає локальний, судомний рух м'язів, що супроводжується посиленням больових відчуттів.
Латентні точки викликають біль тільки при пальпації. При здійсненні пальпації хворий може відчути відображення болю у віддаленій від її вогнища зоні.
Основними причинами виникнення міофасціального больового синдрому є:
Остеохондроз - внаслідок подразнення синувертебрального нерва (нерв Люшка), що іннервує структури хребетного стовпа, часто виникає рефлекторний спазм навколохребцевих і віддалених м'язів. Тривале перенапруження м'яза сприяє формуванню в ньому активних тригерних точок.
Аномалії розвитку. Вирішальне значення має асиметрія тіла при різній довжині ніг. Різниця в довжині ніг фізіологічна, так як виявляється у 92% осіб молодого віку. Справа швидше в її ступені. Фактором ризику вважається різниця в довжині ніг, що перевищує 1 см, так як вона достовірно корелює з болями в спині. Появі м'язових болів може сприяти плоскостопість, довга друга плюснова кістка при укороченій першій. Довга друга плюснова кістка є фактором появи болю в попереку, стегні, коліні, гомілці, стопі. Подібна конфігурація стопи викликає виражені порушення положення, на відновлення якого потрібні значні зусилля багатьох м'язових груп. В результаті постійного напруження м'язів і виникають м'язові больові синдроми.
Тривала іммобілізація м'язів. Довге перебування в одному положенні під час глибокого сну може активізувати тригерні точки. Саме в цих випадках з'являються тягнучі, глибокі, погано локалізовані, що розливаються по спині болі після ранкового піднімання з ліжка. Особливе значення має тривала іммобілізація кінцівки після переломів. Після зняття гіпсу м'язи завжди болісно напружені і, як правило, розвивається стан, що отримав назву «заморожені» суглоби. М'язи вимагають поступового розтягнення, а суглоби - «розробляння». Після зняття гіпсу болі можуть з'являтися практично в усіх частинах спини, так як іммобілізація як верхніх, так і нижніх кінцівок після переломів призводить до грубого порушення стереотипу рухів всього тіла і появі виражених асиметрій тіла. Здавлювання м'язів ременями сумки або лямками рюкзака, вузькими бретельками, тугим комірцем, туго застебнутим ременем, вузькими джинсами, важким зимовим пальто, бандажами або корсетами може активізувати тригерні точки у відповідних м'язах.
Переохолодження м'язів. Має значення як загальне охолодження, так і місцеве (сидів на протязі, «надуло» в шию, «продуло» поперек і т.д.). Охолодження - один з найпоширеніших провокуючих чинників. Зазвичай, він поєднується з перевантаженням м'язів, коли охолоджуються натруджені, напружені м'язи.
Психічні фактори. Емоційний стрес завжди супроводжується м'язовим напруженням, що забезпечує готовність організму до боротьби або втечі. Після припинення стресового впливу м'язи часто продовжують залишатися в напруженому стані. Важлива також роль і хронічних стресових ситуацій, коли багато м'язів обличчя, шиї, тулуба знаходяться в скороченому стані і людина ніби «розучується» контролювати м'язове напруження і розслаблює м'язи. У стані хронічного стресу змінюються хода і стереотип рухів. Згадайте вираз - «його зігнуло горе». Стан психіки завжди відбивається на рухах, у людини змінюється так звана психомоторика. Зміна пози призводить до спазмів і перенавантажень м'язів, з'являються болі, які в свою чергу ще більше порушують ходу і положення тіла.
Хвороби вісцеральних органів і суглобів. Практично будь-яка соматична патологія може супроводжуватися міофасціальними больовими синдромами. Больова імпульсація з ураженого внутрішнього органу або суглоба призводить до захисного напруження відповідних м'язів для іммобілізації суглоба або створення м'язового «корсета» навколо хворого органу. Так, ішемічна хвороба серця з нападами стенокардії або інфаркт міокарда, як правило, супроводжується появою міофасціальних больових синдромів в області грудної клітки зліва.
Перенавантаження нетренованих м'язів. Міофасциальні больові синдроми більш характерні для людей розумової праці. Слабкий м'язовий корсет - один з найсерйозніших чинників ризику. При незвичній тривалій роботі слабких і нетренованих м'язів в них виникають хворобливі м'язові напруження і активізуються тригерні точки. Часто м'язовий біль виникає у пацієнтів на початку дачного сезону при фізичних перенавантаженнях на городі після зимової бездіяльності. Розтягнення м'язів з подальшим їх спазмом при невдалому повороті, кидку, стрибку - часта причина активізації тригерів. Кидки в баскетболі, подача у великому тенісі, метання списа або штовхання ядра згубно позначається на нерозігрітих, і непідготовлених м'язах.
Забій м'язів. Прямий удар м'яза може активізувати тригери, які залишаються в активному стані після регресу гематоми.
Міозит - запалення м'язової тканини, яке призводить до утворення твердих утворень (вузликів) в м'язових волокнах. Зазвичай, міозит зачіпає конкретну групу м'язів, якщо ж вогнищ запалення багато - це вже поліміозит. Крім того, хвороба може стосуватися не тільки м'язової тканини, а й шкірних покривів - такий прояв називають дерматоміозитом.
Виділяють гострий, підгострий і хронічний варіант перебігу міозиту. При останньому варіанті в м'язах формуються щільні вузлики або ущільнення, болючі при пальпації.
Фактори, що впливають на виникнення запалення в м'язах: переохолодження, травми, м'язові судоми, інфекційні хвороби (грип, ангіна), постійне напруження певної групи м'язів (при професійній діяльності, наприклад, у спортсменів, музикантів і т.д.), а також такі хвороби як сколіоз, остеохондроз, ревматизм, ревматоїдний артрит, червоний вовчак. Бувають також гострі гнійні міозити, викликані стафілококовими, стрептококовими, пневмококовими бактеріями.
Найголовніший симптом - це сильний біль в певній групі м'язів (шиї, грудній клітці, попереку, гомілки і т.д.). Біль зазвичай посилюється при натисканні на уражену ділянку і під час руху, при зміні погоди. Хронічний міозит може супроводжуватися не гострими болями, а ниючими, постійною слабкістю в м’язах. Іноді властиве почервоніння шкіри і припухлість в місці запалення. Через захисне напруження м'язів робота суглобів обмежується - розвивається артрит.
Для поліміозита характерна загальна слабкість м'язів, яка може призвести до атрофії: людині важко встати, брати щось в руку, піднімати голову. Це дуже небезпечно, так як атрофуватися можуть життєво важливі м'язи, які беруть участь в диханні, жуванні і ковтанні їжі.
Шевчук Олександр
Майстер Леонід
Куртосманов Станіслав
Білошицький Михайло Андрійович
Остеохондроз хребта – це хронічний процес дистрофії міжхребцевих дисків, що виявляється у зниженні їх еластичності і гідрофільності (диски ніби всихають, зменшується їх висота). Через втрату рідини диски втрачають свою амортизуючу функцію, і хребет вже не в змозі витримувати колишні навантаження. Фіброзна оболонка диска стоншується і пошкоджується, в ній виникають мікротріщини і розриви, через які вміст пульпозного ядра диска може виходити назовні.
Шийний відділ хребта – це найбільш вразлива частина хребетного стовпа, що обумовлено анатомічними особливостями шийних хребців. Хребці шийного відділу відрізняються підвищеною мобільністю, вони легко піддаються зсувам у результаті навантажень або травм, а також досить швидко піддаються дегенеративно-дистрофічним змінам.
Остеохондроз в грудному відділі хребта зустрічається значно рідше, ніж в попереково-крижовому та шийному відділах, але заслуговує окремого опису. Грудний відділ хребта є найменш рухомим в порівнянні з іншими відділами і найбільш захищеним за допомогою ребер і грудини. В даному відділі найрідше утворюються випинання міжхребцевих дисків, і вони рідко досягають великих розмірів.
Напевно кожна доросла людина чула таке слово як «остеохондроз», але не всі остаточно розуміють, що ж це таке насправді. Ми допоможемо Вам розібратися, що ж таке остеохондроз поперекового відділу хребта і як його лікувати.
Спондильоз хребта – це хронічне захворювання, при якому відбувається розростання кісткової тканини на поверхні тіл хребців, що призводить до їх деформації.
Спондилоартроз (spondylarthrosis) – це хронічне дегенеративно-дистрофічне захворювання фасеткових міжхребцевих суглобів. В основі спондилоартрозу лежить ураження всіх структур суглоба: суглобового хряща, субхондральних відділів кістки, зв’язок та капсул суглоба, коротких м’язів, що оточують суглоб.
Грижа міжхребцевого диска є одним з ускладнень остеохондрозу хребта і являє собою максимальний ступінь випинання пульпозного ядра диска з розривом його зовнішньої оболонки. Простір між дисками називають «міжхребцевим». Також люди часто використовують термін «хребетна грижа» або ж «грижа хребців».
У грецькій мові є слово «сколіос», яке перекладається як «кривий». Цим словом медики позначають викривлення хребетного стовпа. Причому не будь-яке викривлення, а саме бічне відхилення вертикальної осі хребта.
Артроз суглобів – широко поширене захворювання. Більш правильно називати його остеоартрозом, так як при цій хворобі суглобів уражається не тільки хрящова тканина суглоба, але й кісткова. Основною відмінністю артрозу від артриту є те, що в основі захворювання лежить не запалення суглоба, а дегенеративні процеси, що протікають в ньому. Артроз суглобів проявляється болем в суглобі, що посилюється при русі, і розвитком малорухливості в ушкодженому суглобі. В деяких випадках артроз суглобів призводить до повної втрати рухливості та інвалідності пацієнта.
Невралгія – це яскраво виражений симптом запалення нерва. Являє собою нападопоподібний гострий, пекучий або тупий ниючий біль в зоні іннервації ураженого нерва. У перекладі з грецької мови цей термін означає «біль у нерві». Всі функції при цьому у нерва зберігаються.
Невропатії (нейропатії) – це збірний неврологічний термін, що позначає різні дегенеративно-дистрофічні ураження периферичних нервів. Це узагальнююче поняття, що об’єднує різноманітні форми і варіанти уражень нервів, і це пояснює широку поширеність даної патології. Цей термін неоднозначний, багато фахівців його застосовують тільки для позначення незапальних змін нервів. У дитячій неврології під поняттям «невропатія» мається на увазі підвищена дитяча збудливість у поєднанні з втомлюваністю.
Невропатія лицьового нерва найчастіше виникає в результаті переохолодження, лицьової травми, перенесеного інфекційного захворювання, стресових ситуацій, на тлі ослабленого імунітету. Може розвинутися як ускладнення отиту, тимпаніту, паротиту, захворювань зубів, діабету, перенесеної герпетичної інфекції. Найуразливішою ділянкою лицьового нерва вважається його відрізок, розташований у вузькому звивистому каналі (в пірамідці скроневої кістки) довжиною близько 3 см.
Невропатія трійчастого нерва найчастіше розвивається після стоматологічних процедур, протезування, щелепно-лицьових операцій або травм, а також в результаті переохолодження, перенесених інфекцій, пухлинних процесів.
Серед усіх видів невропатій верхніх кінцівок найпоширенішою є саме невропатія променевого нерва. Невропатія може виникнути після глибокого сну, якщо людина спала на твердій поверхні, поклавши при цьому руку під голову.
Невропатія ліктьового нерва проявляється в порушенні його функції в результаті компресії нервового стовбура у вузьких кістково-м’язових каналах в області ліктьового суглоба і на кисті або ж в результаті травми (розтягнення, надрив ліктьового нерва) при вивихах і підвивихах в ліктьовому суглобі. Невропатія, що виникла при здавлюванні нерва в кубітальному каналі, відома ще під назвою «синдром кубітального каналу».
Невропатія серединного нерва – це ураження серединного нерва, що проявляється виникненням чутливих і рухових розладів у зоні його іннервації (в 1, 2 і 3 пальцях рук).
Невропатія сідничного нерва – одна з найпоширеніших мононевропатій нижніх кінцівок. Вона полягає в пошкодженні сідничного нерва і формуванні ряду рухових і чутливих порушень його функції.
Невропатія малогомілкового нерва виникає при травмуванні або компресії нервового стовбура на будь-якій ділянці ходу нерва на гомілки. Це найчастіший вид нейропатії нижніх кінцівок. Травма нерва настає при переломах малогомілкової кістки, коли він травмується кістковими уламками.
Невропатія великогомілкового нерва часто спостерігається при переломах кісток гомілки, вивиху гомілковостопного суглоба, розтягненні і пошкодженні зв’язок стопи. Повторні спортивні травми стопи, захворювання колінного і гомілковостопного суглоба, порушення обміну речовин і розладу кровообігу нерва часто призводять до даного виду невропатії.
Вегетативна нервова система (синонім «автономна» нервова система) — це частина нервової системи, яка забезпечує збалансовану роботу всіх внутрішніх органів і підтримує сталість внутрішнього середовища людини. Вона відповідає за іннервацію залоз зовнішньої та внутрішньої секреції.
Мовлення – це відображення мислення, це система. Якщо є проблеми з усним мовленням, то будуть труднощі і з оформленням думок, умінням аналізувати, міркувати, вибудовувати логічні ланцюжки, проблеми з читанням і письмовим мовленням. Достатньо порушення в одній мовленнєвій ланці, щоб вся система почала функціонувати неправильно.
Мовлення – це відображення мислення, це система. Якщо є проблеми з усним мовленням, то будуть труднощі і з оформленням думок, умінням аналізувати, міркувати, вибудовувати логічні ланцюжки, проблеми з читанням і письмовим мовленням. Достатньо порушення в одній мовленнєвій ланці, щоб вся система почала функціонувати неправильно.
Мовлення – це відображення мислення, це система. Якщо є проблеми з усним мовленням, то будуть труднощі і з оформленням думок, умінням аналізувати, міркувати, вибудовувати логічні ланцюжки, проблеми з читанням і письмовим мовленням. Достатньо порушення в одній мовленнєвій ланці, щоб вся система почала функціонувати неправильно.
Мовлення – це відображення мислення, це система. Якщо є проблеми з усним мовленням, то будуть труднощі і з оформленням думок, умінням аналізувати, міркувати, вибудовувати логічні ланцюжки, проблеми з читанням і письмовим мовленням. Достатньо порушення в одній мовленнєвій ланці, щоб вся система почала функціонувати неправильно.
О несомненной пользе массажа написано уже немало статей, и уже давно известно, что это одно из средств оздоровления, наряду с занятиями спортом, правильным питанием. Массаж помогает быстро восстановиться после стресса и избежать заболеваний, связанных с постоянным нервным напряжением, обезболивает болевые точки, расслабляет напряженные мышцы.
Якщо Ви відчуваєте, що НЕ справляєтеся зі своїми психологічними проблемами, що життя забарвлене в чорні фарби, якщо Вас нічого НЕ радує і НЕ мотивує, і Ви не знаєте, як собі допомогти – запишіться на консультацію психолога в «Медичний центр Берсенєва».
У «Медичному центрі Берсенєва» всі пацієнти можуть отримати кваліфіковану індивідуальну консультацію сімейного лікаря Петлицької Вікторії Віталіївни, фахівця з багаторічним досвідом роботи в цій галузі.
Вікторія Віталіївна пройшла спеціальну багатопрофільну підготовку за фахом «сімейна медицина».
Нейрофункціональні методи дослідження допомогають неврологу-клініцисту підтвердити діагноз, визначити ступінь та характер ураження, вибрати оптимальну тактику лікування та скоригувати можливості відновлення уражених структур центральної та периферичної нервової системи.
Інфузійна терапія (внутрішньовенне введення в організм розчинів різних лікарських препаратів). На даний час є одним з найважливіших лікувальних заходів, покликаних вирішувати широкий спектр медичних завдань. Даний метод лікування існує з 30-х років XIX століття. Цей спосіб лікування дозволяє досягти швидкого терапевтичного ефекту, так як ліки потрапляють безпосередньо в кров’яне русло, а також дозволяє більш ефективно контролювати його дію.
Кінезіотейпування – це накладення і фіксація на кілька днів на шкірі дитини спеціальних еластичних стрічок з метою забезпечення фізіологічних рухів суглобів і м’язів, активуючи процеси відновлення і контролю над рухом.
Кінезіотейпи – це еластичні бавовняні стрічки, покриті гіпоалергенним клеєм на акриловій основі.
В нашем Медицинском Центре Вы можете получить изготовить индивидуальные ОРТЕЗЫ из термопластичного низкотемпературного материала.
Ортезы — это специальные ортопедические приспособления, предназначенные для коррекции, стабилизации и компенсации нарушений опорно-двигательной системы. Ортезы обеспечивают защиту и разгрузку суставов, создавая для них внешнюю поддержку. Ортезы -незаменимые помощники в лечении и реабилитации.
Нейропсихолог не тільки вивчає зв’язок мозку і психічних процесів, але і знає, які структури мозку і яким чином забезпечують правильну мову, гарну пам’ять і сприйняття, вміння контролювати власну поведінку, утримувати увагу, високу стійкість до стресів, і інше.
Масаж артикуляційного апарату або логопедичний масаж – це метод механічного впливу, який змінює стан м’язів, нервів, кровоносних судин і тканин артикуляційного апарату.
Онлайн консультація
Оплата онлайн
Дякуємо за заявку. Лист з реквізитами для оплати відправлені на зазначену вами пошту
Увага!
Онлайн консультація буде проводиться через Skype, Viber, Whatsapp або Telegram.
Завантажити та встановити Skype на свій комп'ютер ви зможете перейшовши за посиланням https://www.skype.com/ru/.
Якщо ви використовуєте телефон або планшет, скористайтеся додатком:
Оплата пройшла успішно!
Оплата не пройшла. Повторіть будь-ласка ще раз.
Вартість послуги онлайн консультації становить 700 грн.
Сплатіть її будь-яким зручним для вас способом.
Оплата послуги онлайн консультації здійснюється після підтвердження запису.
Дякуємо за заявку. Після обробки ваших даних наш адміністратор зв'яжеться з вами для підтвердження консультації.
Увага!
Онлайн консультація буде проводиться через Skype, Viber, Whatsapp або Telegram.
Завантажити та встановити Skype на свій комп'ютер ви зможете перейшовши за посиланням https://www.skype.com/ru/.
Якщо ви використовуєте телефон або планшет, скористайтеся додатком: