Клінічна лікувальна програма
В основі метамерних технологій, розроблених В.А.Берсенєвим, лежить поєднання голкорефлексотерапії градієнтних зон (зон максимальної біологічної активності) ураженого метамера з одночасним введенням лікарських препаратів, що мають нейропротекторну і нейрорегенеративну дію.
Базовим лікарським препаратом є Церебролізин, що являє собою нервові клітини, розщеплені до біологічно активних амінокислот і пептидів. За необхідності застосовуються й інші сертифікаційні препарати з нейротрофічною та нейрометаболічною активністю (Цераксон, вітаміни групи В, Нуклео-ЦМФ, Нейромідин, Кортексин та інші). Таким чином, вводиться фактично «будівельний матеріал» для уражених нервових структур, тим самим покращуючи і нормалізуючи роботу спинномозкових гангліїв – головних ланок в структурі нейрометамеру.
Багаторазове обколювання лікарськими препаратами скомпрометованої зони призводить до того, що в ній нормалізуються всі три типи розладів – сенсорні, рефлекторні і трофічні. В результаті поступово відновлюється чутливість, зменшується біль, а міжхребцевий диск знову відновлює свої природні пружність і міцність. Це пов’язано з поліпшенням нейротрофічних процесів і поліпшенням обміну речовин в ураженому метамері. Вся справа в тому, що завдяки спрямованому лікуванню активізуються «чистильники» організму – моноцити. Їх в периферичній крові від 1 до 8 відсотків від загальної кількості лейкоцитів. Метамерні лікувальні методики мобілізують та активізують моноцити, змушуючи їх зібратися в ураженому метамері.
Для метамерних ін’єкцій використовують одноразові шприці з короткими і тонкими голками, тому болючість лікувальних процедур зведена до мінімуму.
Протипоказань до метамерних ін’єкцій практично немає.
Єдиними протипоказаннями до їх проведення є вагітність на ранніх термінах, психіатричні захворювання та епілепсія.
Сеанси і курси лікування
Регенерація нервової системи – це складний і тривалий процес. Всі тканини організму людини (крім зубів) здатні регенерувати, але в різний час. Шкіра заростає за тижні, кістки зростаються за місяці. А нервова і хрящова тканина, в тому числі, міжхребцевий диск, відновлюються набагато повільніше – за 1,5-2 роки. Ця тема завжди викликала багато суперечок у нейрофізіологів. Всупереч існуючій думці про те, що нервові клітини не відновлюються, насправді існує кілька механізмів регенерації. Дійсно, більшість нейронів не є здатними до поділу, але ж нервові клітини можуть з’явитися і зі своїх попередників. Крім цього, існує поняття «спраутинг» – розростання, розгалуження аксона в місці його пошкодження. Правда, швидкість відновлення обмежується повільними процесами ремієлінізації нервового волокна, і цей процес може розтягнутися на кілька років. Але заперечувати можливості нервової системи до самовідновлення н варто.
Ключову роль у відновленні пошкодженого міжхребцевого диска відіграє трофічна функція нервових структур (гангліїв) відповідного сегмента спинного мозку (метамера). Покращуючи обмінні процеси в нервовій тканині за допомогою метамерних технологій, можна сприяти якнайшвидшій регенерації структур хребта і суглобів верхніх та нижніх кінцівок.
Лікування в нашій клініці може тривати від 1,5 до 2-х років в залежності від складності захворювання, розповсюдження дегенеративно-дистрофічних процесів, розвитку вторинних нейротрофічних і психоемоційних порушень.
За цей час пацієнт проходить 2 – 4 курси метамерних ін’єкцій з тривалими інтервалами між ними (від 3-х до 6 місяців) – все це вирішується в індивідуальному порядку і залежить від безлічі факторів (від самопочуття пацієнта, стадії захворювання, супутньої патології і т.д. )
Попередня кількість процедур (сеансів) визначається після первинної лікарської консультації, збору анамнезу, клінічного неврологічного огляду пацієнта, ознайомлення з медичною документацією. Тривалість 1 курсу зазвичай залежить від стадії і ступеню (від «занедбаності») дегенеративних процесів, віку пацієнта, швидкості обмінних процесів, його супутніх захворювань, способу життя. У більшості випадків 1 курс складається з 15-20 процедур, а всі наступні – з 10-12 (тобто вже значно коротше).
Це пояснюється тим, що на повторних курсах, як правило, пацієнти відчувають себе набагато краще, досягається клінічна ремісія захворювання, і багато процедур проводяться лише з профілактичною метою.
Сеанси лікування тривають 5-10 хвилин і проводяться лікарем в спеціально обладнаних маніпуляційних кабінетах. При гострому болю лікувальні сеанси проводяться щодня, при хронічному – 2-3 рази на тиждень, іноді – 1 раз на тиждень.
Домашня програма лікування
Після проходження клінічної лікувальної програми (курсу метамерних ін’єкцій) настає етап домашньої програми лікування (етап реабілітації). Вона розробляється для кожного пацієнта індивідуально з урахуванням стадій розвитку дегенеративно-дистрофічних захворювань опорно-рухового апарату, супутньої соматичної патології, віку пацієнта, ряду інших причин і факторів. Дані рекомендації видаються в письмовому вигляді пацієнту під час першого курсу лікування і на найближчі кілька років стають керівництвом по самостійному застосуванню фізіотерапевтичних методів реабілітації в домашніх умовах.
Також в рекомендаціях міститься докладна схема прийому медикаментозних препаратів, складена лікарем. Особливе місце в рекомендаціях займає схема метамерної точкової акупресури (масажу), яка має потужний рефлексогенний вплив на структури метамерів в домашніх умовах. Після кожного курсу лікування рекомендації коригуються і знову видаються пацієнту для в їх виконання.
Програма домашнього лікування проста, ефективна і не вимагає спеціальної попередньої підготовки і знань.
Найголовніше – це сумлінно виконувати рекомендації лікаря, зазначені в графіку призначень, і дотримуватися певної послідовності та періодичності лікувальних процедур.
Всі пацієнти нашої клініки мають можливість відвідати лекцію про домашню програму реабілітації. Дана лекція проводиться лікарем БЕЗКОШТОВНО.
В рамках лекції висвітлюються такі питання:
- Обговорення всіх методів лікувального впливу, які застосовуються поза межами клініки, їх необхідність та послідовність виконання. Вплив через всі 7 тканин метамера (дерматом, міотом, склеротом, ентеротом, вазотом, глотом, нейротом).
- Антиагрегантна, лімфодренажна, хондропротекторна терапія в комплексному лікуванні захворювань хребта і суглобів.
- Доцільність застосування ортопедичних пристосувань (шийних фіксаторів, поперекових корсетів, реклінаторів), техніка використання, час носіння, актуальність.
- Санаторно-курортне лікування, методи фізіотерапії, лікувальна фізкультура як необхідні ланки в період реабілітації. Показання, протипоказання.
- метамерними масаж, його доцільність і необхідність, техніка проведення, види масажерів.
Фахівці із Всесвітньої Організації Охорони Здоров’я (ВООЗ) стверджують, що лише 10% здоров’я людини залежить від стану медичної допомоги, ще 10% – від спадковості і стільки ж – від навколишнього середовища. Решта 70% цілком і повністю залежать від ставлення людини до власного здоров’я.
Тому ми активно залучаємо пацієнта до активного лікувального процесу, щоб спонукати його бути здоровим, відмовитися від багатьох згубних звичок, по-новому поглянути на свою хворобу і вміти протистояти загостренням захворювання. Адже в результаті лікування повинен бути зацікавлений, в першу чергу, сам пацієнт.
Ефективність лікування
Багаторічний практичний досвід застосування метамерних технологій доводить, що ця унікальна авторська методика, розроблена заслуженим лікарем України, Володимиром Андрійовичем Берсенєвим, по праву вважається ефективним методом лікування захворювань хребта і нервової системи.
Наш досвід дозволяє з упевненістю стверджувати, що після лікування при дотриманні всіх лікарських рекомендацій в періоди між курсами лікування пацієнт може позбутися больових синдромів і повернутися до повноцінного активного життя.
Люди, які звикли жити з постійним болем, через деякий час після початку лікування відзначають значне поліпшення самопочуття, а через 1,5 роки – забувають про нього зовсім. Але такі відмінні результати лікування спостерігаються тільки в тому випадку, якщо пацієнт твердо і остаточно вирішив одужати і докладає до цього максимум зусиль зі свого боку. Слід зазначити, що ефективність лікування напряму залежить від безлічі факторів: від віку і способу життя пацієнта, від супутньої патології, від ступеню «занедбаності» захворювання і його тривалості. У більшості випадків вдається досягти позитивного лікувального ефекту. За статистикою у 26% пацієнтів настає стійка ремісія захворювання, у 55% - позитивна динаміка, у 5,6% – значні поліпшення і у 2,4% – відносні поліпшення.