Сучасна людина вже не уявляє свого життя без смартфона, планшета, ноутбука – за допомогою цих пристроїв ми отримуємо нову інформацію, читаємо книги, слухаємо музику, спілкуємося з друзями, оплачуємо рахунки, здійснюємо покупки і багато іншого. Ми проводимо в Інтернеті в середньому від 2 до 5 годин в день, а фрілансери (люди, що працюють дистанційно через Інтернет) і по 10-12 годин.
Ці цифри жахають, особливо якщо врахувати, в якому положенні знаходиться наша шия в цей час – ми отримали покоління людей «зі схиленою вниз головою». Люди примудряються надсилати повідомлення, перебуваючи за кермом автомобіля і прогулюючись вулицею, вони спілкуються в соціальних мережах і читають новини, сидячи в метро чи в черзі.
Чомусь виробники смартфонів про це ніде не вказують – про шкоду, що заподіюється таким тривалим нахилом голови. А останні медичні дослідження з цього приводу зовсім не втішні – навантаження, яке відчуває наша шия, може досягати 27 кг! Дивіться самі: людська голова важить приблизно 5 кг. Але коли ми схиляємо голову, навантаження на шийний відділ хребта починає зростати – під кутом в 15 градусів ця вага становить близько 12 кг, в 30 градусів – 18 кг, при нахилі голови на 25 градусів вага збільшується до 22 кг, а на 60 градусів – до 27 кг! Уявіть собі, що дитина відчуває таке навантаження протягом 3-4 годин в день (приблизно стільки годин діти проводять щодня в Інтернеті, граючись в ігри).
У рік це становить від 400 до 1500 годин, а у деяких старшокласників ця цифра досягає і 5000! Саме стільки годин вони проводять в згорбленому положенні.
Безумовно, це не може пройти безслідно для людського організму, і рано чи пізно люди починають скаржитися на головні болі, запаморочення, підвищену втомлюваність, погіршення зору, болі в очах і шийному відділі хребта, розлади сну, депресії.
Таке положення позначається і на стані шийного відділу хребта – відбувається стиснення нервів, виникають дистрофічні процеси, запалення, це може змінити навіть природний вигин шиї. Звичайно, уникнути технологій неможливо, але люди повинні докласти всіх зусиль, щоб зменшити навантаження на шийний відділ хребта і намагатися проводити менше часу, згорбившись над смартфоном.
Намагайтеся дивитися на пристрій, опустивши очі, не згинаючи шию. Підніміть планшет вище, якщо Вам незручно. Бажано, щоб він знаходився на рівні очей. Кожні 30-40 хвилин намагайтеся робити вправи для шийного відділу хребта, стежити за тим, щоб не терпли м’язи. І, звичайно ж, намагайтеся звести до мінімуму Ваше «спілкування» зі смартфоном і планшетом – спілкуйтеся з живими людьми.