Спосіб життя сучасної людини важко назвати розміреним та спокійним, так як час у якому ми живемо переповнений психоемоційними стресами. Людині іноді доводиться вирішувати декілька питань одночасно, приймати непрості рішення, виконувати безліч різних справ протягом одного дня. У таких умовах важко залишатися врівноваженим, зосередженим і уважним. Нервова система не завжди витримує подібні навантаження, і це призводить до емоційних зривів, хронічної втоми, безсоння, головних болей, зниження працездатності. Крилата фраза «всі хвороби від нервів» часто знаходить практичне підтвердження в медицині.
Малорухливий спосіб життя (гіподинамія), сидяча робота, непосильні фізичні навантаження, неправильний підйом вантажів і зайва вага тільки погіршують загальний стан людини. Виникають болі в ділянці попереку і ногах, турбують скутість і дискомфорт в шийному відділі, оніміння рук і багато інших скарг.
Всі ці скарги пов’язані з розвитком остеохондрозу хребта – дистрофічного ураження хрящової і кісткової тканини хребта. Якщо раніше з подібними проблемами до лікарів зверталися пацієнти старше 40-50 років, то зараз, на жаль, цими захворюваннями страждають люди досить молодого віку (20-30 років). Це пов’язано з формуванням неправильної постави у школярів через тривале перебування біля комп’ютера (кіфоз, сколіоз), надмірне заняття спортом в дитячому віці, недостатній вміст білкової їжі в раціоні. Спадкова схильність і часті травматичні ушкодження теж відіграють важливу роль у розвитку остеохондрозу.
Остеохондроз – це хронічне захворювання, а його протікання безпосередньо залежить від самої людини, в її силі «загальмувати» розвиток дегенеративно-дистрофічних процесів або ж страждати від болю все життя. Дане захворювання характеризується ураженням міжхребцевих дисків (зменшується їх висота, вони втрачають еластичність, формуються випинання – протрузії і грижі). На тлі зниження висоти дисків розвивається нестабільність ураженого рухового сегмента хребта (спондилолістез). Прогресування захворювання призводить до появи остеофітів (кісткових розростань) тіл хребців (спондильоз), змінюються міжхребцеві суглоби (спондилоартроз). Все це супроводжується розвитком великої кількості неврологічних і судинних симптомів та призводить до порушення функції ходи та можливої інвалідизації людини.
За статистикою, кожна третя людина потребує консультації невролога, і однією з найбільш частих скарг є хронічний біль у спині. Через нього втрачається робочих днів більше, ніж через будь-яке іншого порушення, а пов’язані з ним витрати на надання медичної допомоги воістину величезні. Причин, що викликають больові відчуття, може бути безліч. Тому правильний діагноз – це основа ефективного лікування. Не терпіть біль, прислухайтеся до свого організму – чим раніше ви прийдете до лікаря, тим швидше і простіше можна перемогти хворобу і попередити ускладнення.
Якщо Ви відзначаєте у себе такі скарги як головний біль, запаморочення, біль у хребті та суглобах, оніміння кінцівок, порушення сну, погіршення зору і слуху, напади паніки, порушення мови і координації рухів, то негайно зверніться до невролога.