Кінезіотейпування - це накладення і фіксація на кілька днів на шкірі дитини спеціальних еластичних стрічок з метою забезпечення фізіологічних рухів суглобів і м'язів, активуючи процеси відновлення і контролю над рухом.
Кінезіотейпи - це еластичні бавовняні стрічки, покриті гіпоалергенним клеєм на акриловій основі.
Техніка нанесення розроблялася за допомогою кінезіологічних тестів, які в свою чергу дали назву матеріалу.
За допомогою кінезіотейпінга можна поліпшити мікроциркуляцію на різних рівнях, нормалізувати м'язовий тонус, зменшити гострий і хронічний больовий синдром, впливати на численні рецептори, тим самим стимулюючи процеси відновлення тканин. Застосування кінезіотейпінга в комплексній реабілітації дитини значно підвищує її ефективність. Особливо ефективно поєднання тейпування з нейрометамерною рефлексотерапією. У нашій клініці нейрометамерну рефлексотерапію в поєднанні з кінезіотейпуванням застосовують при таких станах:
-
рухові порушення різного походження (ДЦП, параліч Ерба-Дюшена, парези кінцівок та інші рухові порушення);
-
захворювання опорно-рухового апарату;
-
порушення постави, сколіоз, кривошия у дітей;
-
деформації стоп (плоско-вальгусна, еквіно-вальгусна деформація стоп).
Кінезіотейпи накладаються на шкіру, і від температури тіла клей активізується. При цьому пацієнт абсолютно не обмежений у рухах, і може спокійно приймати водні процедури. Дія тейпа починається відразу після приклеювання і триває цілодобово до 5 днів. Оскільки бавовна - дихаючий матеріал, тейпи можна залишати на шкірі до 2 тижнів. Протягом цього часу його не потрібно відклеювати і знімати.
Після накладення тейпа можна приймати ванну, душ. Після водних процедур використовуйте рушник або марлю, щоб підсушити тейп (додатково можна використовувати фен). На вулицю виходити тільки після повного висихання тейпа.
Будьте обережні з кінцями тейпа, не тріть їх, щоб уникнути їх відклеювання. Дітям бажано одягати панчохи або високі шкарпетки (якщо тейпи накладені на ноги) або кофтинку з довгими рукавами (якщо зона тейпування - руки).
У разі появи будь-яких шкірних реакцій в зоні тейпування, необхідно зняти тейп і зв'язатися з лікарем. Тейпи знімаються у напрямку росту волосся (зверху вниз). Через 5-7 днів після зняття тейпа можливе повторне накладення в умовах клініки.